Mountfield HK
18:00

Rytíři i druhý mezinárodní souboj zvládli, poprvé se trefil Višnieuski

22. 8. 2024 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
Čtvrteční podvečer nabídl pro Rytíře další mezinárodní konfrontaci, kdy na ČEZ Stadion dorazil tým ze střední části Německa, Kassel Huskies. Premiérovou trefou se blýskl junior Višnieuski. Jinak si v průběhu utkání Kladeňáci lámali zuby nad brankářem Maxwellem. Mužem druhé třetiny byl však Richard Jarůšek, který asistencí a gólem zařídil dvoubrankové vedení. Třetí třetina nabídla navýšení náskoku z hole Hejdy, a Rytíři tak vítězí potřetí v řadě.
 čtvrtek 22.8.2024
Kassel
4:1
1:1, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 8. Višnieuski (Jeřábek), 34. Straka (Jarůšek, Filip), 36. Jarůšek (Hults, Procházka), 50. Hejda (Hults, Vandas) – 9. Korte (Faber, Müller). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Červenka, Kostourek - Klouček, Svoboda
vyloučení3:4
využití1:0
diváci555
Kladno: Lukeš – Mendel, Ticháček, Pietroniro, Jeřábek, Nemčík, Hanousek, Vandas, Hejda – Procházka, Hults, Jarůšek – Višnieuski, Filip, Kusý – Bláha, Straka, Strnad – Smoleňák, Melka.
Kassel: Maxwell – Keussen, Tschwanow, Weidner, Müller, Ahlroth, Valenti, Stadler, Cuttler, Sager, Bodnarchuk, Korte, Bender, Faber, Garlent, Keck, Brune, Detsch, Olsen, Geischmeier, Turgeon, Freis

První dějství se odehrávalo dlouhou dobu bez větších šancí, kdy prvotní ohrožení branky obstaral hostující útočník Ahlroth. Po pár minutách se mohl radovat z premiérové branky v dresu áčka junior Višnieuski, který se dostal k dorážce po nahození Jeřábka - 1:0. Vedení Kladna ale nevydrželo déle než 90 vteřin, jelikož se přesně do horního rohu Lukešovy branky trefil Korte - 1:1. Kladenští hráči byli nadále více aktivnější, ale bývalého extraligového brankáře Maxwella nedokázali překonat. Pokoušeli se o to Pietroniro, či Procházka. Neúspěšní byli také Nemčík a Kusý v přečíslení dva na jednoho.

V prostřední části se opět Kladno snažilo dobýt Maxwellovu branku. Hults z levé strany jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi. Vstřelit gól se podařilo až během přesilové hry. Pohlednou zpětnou přihrávku Jarůška zužitkoval Petr Straka - 2:1. Vzápětí mohlo být však znovu srovnáno, Kassel měl totiž k dispozici trestné střílení. Útočník Keck však Lukeše nenachytal. Krátce nato byl ve skrumáži na brankovišti nejvíce důrazný Richard Jarůšek a dostal puk za čáru - 3:1. Hosté z Německa se následně i přes několik zajímavých příležitostí nedokázali prosadit při početní výhodě.

Již v první minutě poslední periody ujel Kassel do přečíslení, poloprázdná branka nicméně nebyla trefena. Při vlastním oslabení ujel do protiútoku Jarůšek, beton Maxwella byl ale připraven. V polovině třetiny se ke střeleckému pokusu od modré čáry odhodlal Tadeáš Hejda a skákavý puk nakonec přistál až za zády Maxwella - 4:1. Na druhé straně zkusil snížit stav Keck, Lukeš však opět překonán nebyl. Pátý gól Kladna mohl přidat po přečíslení tři na jednoho Filip, puk však netrefil ideálně a brankář Kasselu zasahovat nemusel. Rytíři následný závěr utkání zvládli a vítězí 4:1.