úterý 6.8.2024
Chomutov
Kladno
 
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
 úterý 20.8.2024
Kladno
McGill
 
 čtvrtek 22.8.2024
Kladno
Kassel
 
 úterý 27.8.2024
Plzeň
Kladno
 

Esport tým Rytířů

Rok 2019 si kladenští fanoušci vybaví jako jeden z nejhezčích v novodobé historii klubu. Rytířům se podařilo po pěti letech postoupit zpět do extraligy a s tím byla mimo jiné spojena i nová výzva v podobě účasti ve zcela nově založené esportové extralize. Kladno v této moderní disciplíně patří každou sezonu ke špičce, ale na titul stále ještě čeká. Připomeňte si níže sezonu po sezoně!

2019/20 (prohrané finále)

Rytíři jsou součástí ENYAQ HOCKEY LEAGUE (EHL) od úvodního ročníku (2019/20) tohoto projektu. Hned v premiérové sezoně došli ve složení Jaroslav Řehoř (Jarin87) a Martin Tejček (Tejkyyy) až do finále, kde však nestačili na celkové vítěze z Mladé Boleslavi.

2020/21 (neúčast kvůli sestupu A-týmu z extraligy)

Během ročníku 2020/21 se Kladno EHL neúčastnilo, jelikož reálný A-tým Rytířů hrál Chance ligu, kvůli čemuž ztratil možnost v projektu pokračovat. To se ale změnilo o rok později, tedy v sezoně 2021/22, kdy se kladenský hokej do extraligy vrátil.

2021/22 (semifinále)

Do své druhé sezony v EHL museli Rytíři draftovat nové gamery, jelikož Jaroslav Řehoř i Martin Tejček působili již v jiných týmech. Z kvalifikace pak vzešla tři nová jména pro Kladno - Kamil "Hajsmi" Hajšman, Dominik "MrMako" Makovský a Michal "Miky" Máj. Tito gameři nakonec příjemně překvapili a dostali se až do semifinále, kde však nestačili na Pardubice. 

2022/23 (čtvrtfinále)

I v sezoně 2022/23 zůstali Kamil "Hajsmi" Hajšman a Dominik "MrMako" Makovský, které doplnili Jakub "Shebby" Šebesta a Bedřich "SlondaB" Parožek. Kladenská čtveřice v základní části dominovala a umístila se na skvělém druhém místě za neporaženými Pardubicemi. Ve čtvrtfinále narazili Rytíři na Brno, které do této části play off vzešlo jako vítěz předkola s Plzní. Kometa nakonec po vyrovnané sérii Kladno porazila 3:2 na zápasy a tím pro nás sezona účastí ve čtvrtfinále skončila.

2023/24 (mistři)

Do sezóny 2023/24 osvědčený tandem Kamil "Hajsmi" Hajšman a Jakub "Shebby" Šebesta posílil Lukáš "Chuliganis" Kříž. Triumvirát kladenských gamerů od začátku sezóny ukazoval, že i letos se s ním musí počítat a v základní části z druhé příčky pošilhával po trůnu, na němž sedělo pardubické Dynamo. Ve čtvrtfinále Rytíři porazili 2:1 na zápasy tým Liberce, semifinále proti Třinci přineslo pětizápasovou bitvu a vítězství Rytířů 3:2. Kladno tak poprvé od sezóny 2019/20 stanulo ve finále, v němž vyzvalo trojnásobné mistry z Pardubic. Také tato série dospěla do pátého duelu, a ten dokonce do prodloužení, které rozhodl ve prospěch Rytířů Shebby a vystřelil tak Kladnu historicky první mistrovský titul v Esport Hokejové Lize!

 

Chcete vědět o Rytířích v EHL všechno? Sledujte oficiální web (ZDE)!

 

Kamil "Hajsmi" Hajšman

Jednadvacetiletý rodák z Plzně má k hokeji silný vztah. Dodnes ho aktivně hraje, v minulosti hrál dokonce za reprezentační výběr České republiky, působil i ve Švédsku a v loňské sezoně si zahrál Chance ligu za Přerov. A nepřichází do neznámého prostředí: „Na Kladně jsem studoval střední školu a mám tam několik kamarádů. Třeba v A-týmu Matyáše Filipa nebo Matěje Berana,“ představuje se Kamil Hajšman.

Jakub "Shebby" Šebesta

Bývalý hráč Hradce Králové a Karlových Varů posílil Rytíře před sezonou 2022/23. V té nadcházející se stal střelcem vítězné branky a vybojoval pro Kladno historicky první triumf v esportové soutěži. 

Lukáš "Chuliganis" Kříž

Bývalý hráč brněnské Komety přestoupil do týmu Rytířů před sezónou 2023/24. Přesun to pro něj byl obzvlášť důležitý, protože od svých 12 let na Kladně žije a o to větší motivaci má pomoci týmu k úspěchu, což se hned v první sezóně podařilo.

 

Čtvrtfinalisté (2022/23), Bedřich Parožek, Dominik Makovský, Jakub Šebesta (+ Kamil Hajšman)

 

Semifinalisté (2021/22), Michal Máj, Dominik Makovský, Kamil Hajšman

 

Stříbrní Rytíři (2019/20), Jaroslav Řehoř a Martin Tejček

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU