Mountfield HK
18:00

Vítězná venkovní generálka pro Rytíře, dva góly vstřelil Hults!

5. 9. 2024 od Jakub Liška / Foto: Jiří Princ, BTL
Čtvrteční večer strávili hráči Kladna na liberecké půdě, kde sehráli poslední venkovní zápas před novým ročníkem Tipsport Extraligy, který nakonec dopadl vítězně. První třetinu ale vyhráli domácí, díky dvěma slepeným trefám v jedné minutě. Na to však reagovali Kladeňáci na výbornou, jelikož úvod druhé periody nabídl hned 3 góly v liberecké svatyni. V závěrečném dějství padly branky po jedné na obou stranách až v poslední minutě, a tak Rytíři poslední přípravné utkání venku ovládli v Liberci poměrem 3:5.
Liberec
3:5
2:1,0:3,1:1

Branky a nahrávky: 17. Ryšavý, 17. Flynn (Lantoši), 60. Lantoši (Melancon, Filippi) – 12. Hults (Procházka), 21. Jarůšek (Smoleňák), 23. Hults (Ticháček, Procházka), 27. Smoleňák (Pytlík), 60. Procházka

diváci0
Liberec: Král – Šimek, Průšek, Ivan, Melancon, Aubrecht, Krutil, Derner – Thomas, Filippi, Faško-Rudáš – Lantoši, Musil, Flynn – Klíma, Petrovský, Ryšavý – Peterek, Hujer, Vlach
Kladno: Lukeš – Mendel, Ticháček, Pietroniro, Vandas, Jeřábek, Hanousek, Trojna – Tralmaks, Hults, Procházka – Jarůšek, Melka, Smoleňák – Pytlík, Filip, Redlich – Bláha, Višnieuski, Strnad

Kladeňáci vstoupili do utkání s Tygry velice houževnatě a hned v prvních vteřinách pálil pohotově Ticháček, ale střela těsně minula Královu branku. Hosté byli velice agilní i v následné početní výhodě, ale domácí obrana v tuto chvíli odolávala. Úvodní branku klání ale nakonec opravdu zapsali Kladenští. Martin Procházka s Mitchem Hultsem se dostali do přečíslení, které americký forvard suverénně zakončil do odkryté klece – 0:1. Liberecká družina ale skóre v této periodě otočila ve svůj prospěch. Klíčová byla minuta číslo 17, kdy Martin Ryšavý nejprve přebruslil všechny kladenské obránce a zavěsil – 1:1. Pár vteřin poté podobně svižnou akci proměnil Oscar Flynn a bylo to 2:1. Před první sirénou si Rytíři vyzkoušeli další hru v početní výhodě, tu se ale proměnit nepodařilo a do kabin šlo Kladno s jednogólovým mankem.

Do druhé části tak Rytíři vlétli s velkou vervou a hned při prvním střídání druhé formace byl úspěšný při napadání v útočném pásmu Richard Jarůšek a vyrovnal na 2:2. Krátce nato liberecká defenziva pykala za nedisciplinovanost, když hráči Kladna udeřili při přesilovce pět na tři. Po křižné přihrávce Ticháčka se prosadil podruhé v zápase Mitch Hults - 2:3. Za další čtyři minuty se hostující střídačka radovala znovu. Rovnou z trestné lavice najel do samostatného úniku Pytlík, jenž ale šikovně zpětnou přihrávkou ještě našel Radka Smoleňáka, který se tváří v tvář Královi nemýlil - 2:4. Zbytek třetiny již mnoho šancí nenabídl a s přesilovkami domácích si brankář Lukeš dokázal poradit.

V úvodu poslední dvacetiminutovky bylo k vidění po jedné šanci na obou stranách. Nejprve si ze strany najel před Krále Tralmaks, na zakončení už ale moc místa neměl. Poté do úniku sám na brankáře ujel domácí Filippi, Štěpán Lukeš si však na jeho zakončení počkal a byl úspěšný. Liberečtí měli poté možnost snížit stav nejprve v klasické početní výhodě a následně i během hry čtyři na tři, kladenská defenziva však obstála. V závěrečných minutách zkusili domácí hru bez brankáře, kdy se po důrazu na brankovišti povedlo snížit na 3:4 Lantošimu. Nicméně na konečných 3:5 ještě poté upravil gólem do prázdné branky Martin Procházka.