18:00
A tým - zápasy

Rytíři vítězí potřetí v řadě, poprvé se trefili Mendel a Šenkeřík

12. 9. 2024 od Jakub Liška / Foto: Daniela Vodičková
Poslední vystoupení v rámci přípravných zápasů na sezonu 2024-2025 mají Rytíři úspěšně za sebou, kdy zvládli i domácí odvetu s Libercem v poměru 5:4. Rozhodl totiž náskok z povedené první třetiny, během níž bylo efektivní hlavně duo Tralmaks, Hults. Rytíři své vedení udrželi i do druhé sirény a ve třetí části navýšil náskok Šenkeřík, který se trefil poprvé v kladenském dresu, stejně jako autor druhé branky Mendel a Rytíři tak vítězí potřetí za sebou.
Liberec
5:4
3:1, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 4. Hults (Tralmaks), 9. Mendel (Ticháček, Bláha), 17. Tralmaks (Hults, Ticháček), 38. Procházka (Pietroniro, Jarůšek), 44. Šenkeřík (Procházka, Hults) – 7. Ivan (Filippi, Flynn), 34. Musil (Galvas), 40. Faško-Rudáš (Melancon, Filippi), 60. Flynn (Lantoši, Melancon). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Hribík, Pilný – Dědek, Lhotský
vyloučení4:7
využití1:2
oslabení0:0
střely na branku26:24
diváci701
Kladno: Brízgala – Ticháček, Mendel, Pietroniro, Šenkeřík, Nemčík, Hanousek, Jeřábek – Procházka, Hults, Tralmaks – Jarůšek, Melka, Smoleňák – Jágr, Filip, Pytlík – Redlich, Bláha, Strnad.
Liberec: Kváča – Šimek, Prušek, Ivan, Melancon, Derner, Galvas, Krutil – Ryšavý, Filippi, Faško-Rudáš – Flynn, Musil, Lantoši – Klíma, Vlach, Thomas – Peréz, Jansa, Peterek.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Začátek utkání nabídl divákovi tlak hostů, nicméně v první větší šanci se vzápětí objevil při prvním střídání Jágr. Kváča si však přední tyč pohlídal. Krátce nato ale liberecký brankář zachyboval při rozehrávce a Tralmaks postrčil puk k Mitchi Hultsovi, který ho uklidil do prázdné branky - 1:0. Na druhé straně se ofenziva Liberce připomněla díky spolupráci Filippiho s Ivanem, když druhý jmenovaný přesně tečoval puk za záda Brízgaly - 1:1. Uběhlo zhruba 90 vteřin a Kladno znovu vedlo, jelikož si Kváča podruhé vybral slabší moment, když propustil střelu Griffina Mendela od modré čáry - 2:1. O vyrovnání stavu se pokoušel Lantoši, který se uvolnil mezi kruhy, jeho bekhendové zakončení však Brízgala vykryl. Krátce před první sirénou si domácí zahráli přesilovou hru, kde povedenou kombinaci Ticháčka a Hultse zakončil svou klasickou střelou z první Eduards Tralmaks - 3:1.

Prostřední dějství začali Kladeňáci aktivně, hlavně díky třem přesilovým hrám, bohužel ani jedna z nich nebyla využitá. Trest mohl přijít vzápětí, kdy sám na Brízgalu ujížděl Lantoši, nebyl ale úspěšný. Šanci skórovat odmítl také Flynn, který netrefil z mezikruží poloprázdnou klec. Kladenská defenziva však kapitulovala krátce poté, kdy se nejlépe na brankovišti zorientoval hostující Musil - 3:2. Liberec nicméně nabídl Kladnu další početní výhodu a pár vteřin po jejím uplynutí se ostrou ránou nemýli Martin Procházka - 4:2. Necelou minutu před koncem třetiny se ovšem Liberec opět dokázal přiblížit na rozdíl jediné branky, protože se v přesilové hře trefil po teči před brankou Faško-Rudáš - 4:3.

Lepší úvod do poslední periody si Kladeňáci nemohli přát, jelikož si u mantinelu našel puk Petr Šenkeřík a dokonale zaskočil Kváču, který tak inkasoval pátý gól - 5:3. Za okamžik ujel do samostatného úniku Smoleňák, jehož bekhednový blafák ale nebyl gólový. Následně se ani jeden z týmů neprosadil v početních výhodách, ačkoli se hlavně hosté dostali do několika nebezpečných situací. Přesně 5 vteřin před koncem se ještě v přesilové hře a ve hře bez brankáře přesně trefil hostující Flynn a upravil tak konečný výsledek na 5:4.

OHLASY TRENÉRŮ

Kladno: David Čermák: Ačkoli začátek zápasu nebyl tak dobrý, tak jsme se postupem první třetiny zvedli a vedli jsme 3:1. Ve druhé části jsme měli hodně přesilovek a bohužel jsme to nevyužili a myslím si, že jsme mohli odskočit ještě na větší rozdíl, ale jsme rádi za „tři body", i když za to samozřejmě body nejsou. My jsme ale rádi za každou výhru, abychom si trochu zvedli sebevědomí.