Mountfield HK
18:00

V generálce Rytíři podruhé v přípravě narazí na Liberec

11. 9. 2024 od Martin Kolačkovský / Foto: Jiří Princ, BTL
Už jen několik dní zbývá do zahájení nového ročníku Tipsport extraligy. Kladeňáci vstoupí do této jubilejní sezóny ve středu 18. září na ledě Pardubic, předtím je ale čeká ještě jeden domácí přípravný duel. V něm přivítají Liberec, se kterým se naposledy utkali přesně před týdnem.

V prvním vzájemném utkání zazářil útočník Hults

Kladeňáci byli v úvodních minutách hodně aktivní a tlačili se do šancí. Ve dvanácté minutě se z přečíslení dostali zásluhou Hultse do vedení. Domácím se ale v této třetině povedlo stav otočit ve svůj prospěch, když se postupně prosadili Ryšavý a Flynn, Kladno tak šlo do kabin s jednogólovým mankem. V prostředním dějství byl ale Rytířů plný led. Nejprve se krátce po vhazování prosadil důrazný Jarůšek, na jehož vyrovnání odpověděl dělovkou z přesilovky svým druhým gólem v utkání Hults! V dalším přečíslení se ocitl Pytlík, ten vybídl zadovkou Smoleňáka a kladenský kapitán neomylně skóroval. Hosté bránili až do závěrečných minut dvoubrankové vedení, na konci sice při libereckém risku zmenšil manko svého celku Lantoši, nicméně druhé odvolání maskovaného muže přišlo domácí výběr hodně draho! Výhru Kladna totiž gólem do opuštěné svatyně zpečetil Procházka a Rytíři vyhráli druhý zápas po sobě výsledkem 5:3!

Soupeř v přípravě zatím neporazil české mužstvo

Šelmy vstoupily do přípravy 15. srpna, kdy se v severočeském derby utkaly s Litvínovem. Se stejným sokem poměřily síly i o pět dní později na svém ledě, ani jeden z těchto zápasů se ale Pešánovu výběru nevyvedl a dvakrát prohrál (1:4 a 2:3). Liberec následně sehrál tři bitvy na turnaji La Coupe des Bains se zahraničními soupeři. Souboje s Lausanne a Fribourgem český celek zvládl a oba vyhrál (první v prodloužení po výsledku 6:5, další jednoznačně 6:2). V posledním duelu na švýcarské půdě Tygři vedli 1:0, ale nedohrálo se kvůli mlze. Jak už bylo zmíněno, naposledy se severočeské mužstvo utkalo právě s Kladnem a prohrálo 3:5.

Změny v kádru protivníka jsme si představili v preview na zápas hraný minulý týden (k přečtení ZDE). Nyní se pojďme podívat na to, co se v posledních dnech odehrálo u Rytířů.

Kladenští hokejisté se před začátkem sezóny rozhodně nenudí!

V neděli 8. září byla zveřejněna podoba dresů na výroční stou sezónu klubu. Po třech letech, kdy byla podoba dresů ustálená, přišly výraznější změny designu. Tradiční barvy (tedy modrou a bílou) doplňují zlaté prvky odkazující na nejlepší období klubu. Fanoušci se kromě základních dvou sad mohou těšit i na alternativní dresy, ve kterých budou Rytíři oděni ve vybraných zápasech. Chcete se detailněji podívat na podobu současných dresů? Stačí kliknout ZDE.

Ve stejný den se modrobílí hokejisté představili na největší regionální kulturní akci tohoto roku. Dny města Kladna, které k prvním zářijovým dnům neodmyslitelně patří, obohatila hodinová autogramiáda velké části týmu. Nechyběli hráči jako Radek Smoleňák, Jiří Ticháček nebo nejlepší střelec přípravy Mitch Hults! Fanoušci mohli také získat kartičku s podpisem Václava Skuhravého, bývalého kladenského kapitána nyní působícího na pozici asistenta trenéra. Nechyběli ani mladíci Sebastián Redlich a Štěpán Vimmer. Autogramiády se účastnil také kanonýr Eduards Tralmaks a ten má za sebou pořádně náročný program!

Sedmadvacetiletý útočník se totiž v průběhu srpna připojil k lotyšskému národnímu týmu a v jeho barvách bojoval o účast na Zimních olympijských hrách 2026. Tu celek z Pobaltí úspěšně vybojoval, když vyhrál všechny tři duely a s celkovým skóre 14:5 proklouzl na závěrečný turnaj. Ten bude za necelý rok a půl hostit Itálie. Rodák z Rigy navíc přispěl k postupu jedním přesným zásahem a lotyšský hokejový národ byl stejně jako po zisku bronzu na loňském světovém šampionátu opět na nohou!

Generálku na nový ročník Tipsport extraligy sehrají kladenští hokejisté i s loňským nejlepším střelcem ve čtvrtek 12. září proti Bílým Tygrům Liberec. Úvodní vhazování je naplánováno na čas 18:00. Lístky v prodeji ZDE. Vstupenky a vše důležité najdete i v aplikaci RYTÍŘ