18:00
A tým - zápasy

Kladno ztratilo slibné vedení a prohrálo se Slavií

29. 8. 2024 od Martin Kolačkovský / Foto: Daniela Vodičková
Kladno sehrálo 29. srpna poslední prázdninové přípravné utkání a sokem byla nedaleká Slavie Praha. Domácí výběr šel brzy do vedení po Smoleňákově nenápadné střele, druhý gól přidal o pár minut později Hults. Pražané se ale nevzdávali a díky přesné střele Lukáše Strnada snížili na nejtěsnější možný stav. Slavia nakonec stav otočila ve svůj prospěch a Kladno v přípravě podruhé v řadě prohrálo.
 čtvrtek 29.8.2024, ČEZ stadion, Kladno
Slavia
2:3
2:1, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 4. Smoleňák (Filip, Bláha), 12. Hults (Hanousek, Procházka) – 13. Strnad L. (Gašpar, Beran), 50. Knotek (Veber, Kočí), 57. Přikryl (Beran, Strnad L.)

diváci683
Kladno: Lukeš – Ticháček, Mendel, Pietroniro, Šenkeřík, Hanousek, Jeřábek – Jarůšek, Hults, Procházka – Smoleňák, Filip, Bláha – Strnad J., Straka, Redlich – Kut, Višnieuski, Hejda
Slavia: Hölsä – Gaspar, Veber, Hrdinka, Sýkora, Kajínek, Kočí – Beran, Přikryl, Strnad L. – Smola, Slavíček, Polák – Knotek, Slavík, Průžek – Havrda, Tichý, Zvagulis

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Utkání začalo ve svižném tempu a domácí v prvních minutách zápasu drželi útočné pásmo. Jako první vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Pietroniro, ten ale jeho pokus schoval do lapačky. Ve 4. minutě se Kladno dostalo do vedení, když Filip přihrál Radku Smoleňákovi, jehož pomalá střela doklouzala až za brankovou čáru – 1:0. Sešívaní mohli záhy odpovědět v přesilové hře, v té ale Lukeše prakticky neohrozili. Hölsä krátce po jejím konci kapituloval podruhé, přesnou střelou nad rameno ho překonal Mitch Hults – 2:0. Pražané ale poté snížili, když přihrávku Berana přesně zakončil Lukáš Strnad – 2:1. Mladý slávistický útočník byl kousek i od srovnání, ale proti byl kladenský brankář, který proti jeho střele spolehlivě zasáhl. V závěru této dvacetiminutovky mohl navýšit stav další brankou Smoleňák, ale neuspěl.

Úvodní přesilovou hru mělo v prostřední periodě i Kladno. Obrovskou možnost měl z dorážky Jarůšek, ale Hölsä jeho pokus pokryl. Následně faulovali Rytíři a čekalo je tak oslabení. V něm obraně soupeře ujel Jakub Strnad, ale nezakončil přesně. Na konci této periody se dostal do tutové šance Hults, ale jeho pokus byl sražen vysoko nad bránu.

Kladenští bránili v poslední dvacetiminutovce jednobrankové vedení a měli i velké šance odskočit do dvoubrankového vedení, ale skvěle chytající brankář Slavie držel svůj tým nad vodou. Po chybě v obraně Kladna se do přečíslení dostali slávisté, ale zakončení nepřineslo kýžený úspěch. Vyrovnat se ale Pražanům záhy podařilo, když přesilovku po průniku obranou využil Knotek – 2:2. Vedení Rytířům mohl vrátit Bláha, ale stav se i po jeho šikovném zakončení nezměnil. Hosté nakonec otočili stav utkání, Roman Přikryl projel jako nůž máslem útočným pásmem a zakončil – 2:3. Na tomto stavu nic nezměnila ani štiplavá Ticháčkova střela při kladenském risku bez brankáře. Rytíři tak na Slavii nestačili a prohráli.

OHLASY TRENÉRŮ

Kladno: (David Čermák) - Dnes jsme byli spokojeni s prvními deseti minutami, pak jsme ustoupili od naší hry a potom už se zápas nevyvíjel dobře. Už v úterý jsme v Plzni dohrávali na tři lajny, včera byl těžší trénink a myslím si, že díky těm zraněním hrajeme zápasy v pár lidech a potřebujeme, aby se nám uzdravili další hráči, abychom byli kompletní.