3:4
3:4

Zápas v růžovém dopadl růžově, Mitens si připsal čisté konto

27. 2. 2024 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
50. kolo Tipsport Extraligy patřilo na Kladně benefičnímu utkání pro nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa, ve kterém Rytíři oblékli speciální růžové dresy. V tomto střetnutí vyzvali Litvínov. V úvodní dvacetiminutovce byli sice mírně aktivnější hosté, branka ale nepadla ani na jedné straně. V přesilové hře se pak přesně trefil Ticháček. V poslední třetině se sice hráči Litvínova snažili vyrovnat, ale v závěru přidal ujišťující branku Smoleňák a určil tak konečný výsledek na 2:0.
2023/2024, Tipsport extraliga, 50. kolo,  úterý 27.2.2024, Kladno, ČEZ STADION Kladno
2:0
0:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 24. Ticháček (Tralmaks, Pytlík), 58. Smoleňák (Tralmaks, Klepiš). Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči: Jiří Ticháček – Ondřej Kaše.

diváci2725
Kladno: Mitens – Slováček, Nemčík, Martenet, Veber, Ticháček, Trojna – Tralmaks, Klepiš, Smoleňák – Procházka, Melka, Strnad – Kusý, Pytlík, Sideroff – Bláha, Jarůšek, Frolík.
Litvínov: Tomek – Baránek, Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel – Koblasa, Sukeľ, Kudrna – Kaše O., Kaše D., Hlava – Abdul, Kirk, Šalda – Havelka, Jurčík, Zygmunt – Gut.

Utkání předcházel slavnostní ceremoniál, ve kterém proběhlo mimo jiné i předání šeku pro nadační fond v hodnotě 100 tisíc korun. Do první vážnější šance zápasu se dostal Tralmaks, který zakončoval osamocený z předbrankového prostoru, nicméně jen do Tomka. Na druhé straně si ze strany najel Ondřej Kaše a bekhendový blafák mu jen těsně nevyšel. Následně hosté uzavřeli Kladeňáky v obranném pásmu. Plynuly z toho příležitosti Koblasy ze slotu a nepříjemná dorážka Kirka, s oběma si ale dokázal Mitens poradit. Za Rytíře se v ofenzivě připomněl pohlednou akcí Ticháček, ovšem také bez gólového konce.

Z kraje druhé třetiny se přímo před Mitense dostal hostující Hlava, ten ale nemířil přesně. Záhy hráli Kladeňáci přesilovou hru. Prakticky hned po vhazování ji využil úspěšnou střelou od modré čáry Jiří Ticháček - 1:0. V další početní převaze si pro změnu vytvořil velkou šanci Pytlík, z blízkosti však trefil rameno Tomka. Kladenský brankář měl následně plné ruce práce udržet ostrou ránu Zileho. Zanedlouho obdržel David Kaše přihrávku na levou stranu, pozorného Mitense ovšem nepřekonal. V závěru periody si nabruslil do šance Veber, Tomek si ale přední tyč pohlídal.

Závěrečná část nabídla v prvních minutách příležitost Sideroffa, který však z bezprostřední blízkosti minul. Na druhé straně se musel činit Mitens, jenž si poradil s několika nepříjemnými dorážkami. Krátce po neúspěšné litvínovské přesilovce jeli do úniku dva na dva Frolík se Sideroffem, kdy druhý jmenovaný jen těsně nezvedl kotouč přes lapačku Tomka. V následující pasáži zasypali hosté kladenskou defenzivu mnoha střelami, ani jedna se ale gólově neujala. V akci dva na jednoho se po přihrávce Frolíka neprosadil Strnad. V závěru ještě v početní převaze dokázal šikovně tečovat puk za záda Tomka Radek Smoleňák a zvýšil na 2:0.

Kladno: Pavel Skrbek: První třetinu jsme nesehráli moc dobře, poztráceli jsme strašně moc puků na červené a útočné modré čáře. Soupeř hrál ve vysokém tempu a rychle přecházel do protiútoků. To nám dělalo velké problémy, ztráty byly hrozně znát. Byli jsme pod tlakem skoro celou třetinu. Ve vlastní třetině jsme naopak hráli dobře, měli jsme to tam dobře rozebrané. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, řekli jsme si k tomu něco v kabině a puky už jsme neztráceli. Dali jsme gól z přesilové hry a ve třetí třetině už se do nás soupeř zase tlačil. Nám se podařilo dát druhý gól. Všechny šance soupeře pochytal velice dobře chytající brankář. První gól rozhodl. Musím vyzdvihnout našeho brankáře a velice dobře organizovanou hru a obětavost v naší třetině.

Litvínov: Karel Mlejnek: Předem bych chtěl pogratulovat domácím ke třem bodům. My jsme měli velice slušnou první třetinu. Takhle rychle po utkání si troufám říct, že jsme si v ní z jednotlivých třetin vypracovali největší počet příležitostí. Z našeho pohledu to bylo utkání, kdo dá první branku. Z naší strany to bylo trošku nervózní a křečovité, jeli jsme téměř sami na bránu, spadli jsme a tak dále. Bylo tam víc věcí. Vůbec tím ale nechci snižovat kvalitu defenzivy v obranném pásmu soupeře. První gól nás nalomil do křeče, nebyli jsme schopní dát kotouč do brány. Proto odjíždíme bez bodů.