48. kolo,  pátek 23.2.2024
Kladno
Mladá Boleslav
0:5
49. kolo,  neděle 25.2.2024
Kladno
Třinec
5:2
50. kolo,  úterý 27.2.2024
Kladno
Litvínov
2:0
51. kolo,  pátek 1.3.2024
Budějovice
Kladno
5:3
52. kolo,  neděle 3.3.2024
Kladno
Karlovy Vary
1:4
Obrázek
A tým

V růžové a s úsměvem. Rytíři pomohou nadačnímu fondu v podpoře onkologických pacientů

19. 2. 2024 od Tisková zpráva
Sportovní večer se společensko-kulturním přesahem nabídne utkání 50. kola Tipsport extraligy, které kladenští Rytíři v úterý 27. února sehrají na domácím ČEZ stadionu proti Litvínovu. Speciální růžové trikoty, fanouškovské předměty z limitované edice, účast známých osobností, ale i hudební vystoupení přímo během přestávkového programu slibují jedinečný zážitek s charitativním podtextem. Rytíři totiž hrají na podporu nadačního fondu Úsměv nejen pro Kryštofa.

Ve srovnání se zdravotními potížemi jsou všechny ostatní problémy relativní. Často nám to dochází, až když je příliš pozdě. Nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa je tady proto, aby pomáhal lidem s rakovinou a jejich blízkým. A jeho prostřednictvím teď budou pomáhat i hokejoví Rytíři a jejich fanoušci. Ostatně to nebude poprvé. Hokejové Kladno v uplynulých letech dražbou dresů a dalších předmětů finančně podpořilo nejrůznější dobročinné organizace. Letos ale svou pomoc pojme velkolepěji. 

Dobré věci věnuji Rytíři extraligové utkání proti Litvínovu, které je na programu v úterý 27. února od 18 hodin. Jindy modrobílé Kladno se na jeden večer zahalí do růžové a na rtech jindy kabonícího se Rytíře se objeví úsměv. Nejen pro Kryštofa. Pro všechny, kterým život převrátilo naruby onkologické onemocnění.

Tak jako před několika lety Tiborovi a Marii Abelovým. Jejich syn Kryštof podlehl agresivní nemoci po těžkém boji ve 22 letech. Na počest jeho odkazu se rodiče rozhodli založit nadační fond, který lidem postiženým nemocí a jejich blízkým ukazuje možnosti, kde čerpat pomoc, pochopení a podporu. Je tady proto, aby měli lidé důvod usmát se i v těžké situaci a nemuseli bloudit sami.

Hokej jako oslava života

Hokejové utkání, které Rytíři na podporu nadačního fondu sehrají, bude především oslavou života. A odpovídat tomu bude i bohatý doprovodný program, který připravují ve spolupráci s generálním partnerem – společností Kaufland. Jeho součástí bude i živé hudební vystoupení Andrey Kalousové přímo během přestávky mezi třetinami či státní hymna v přednesu hudebního dua KristaLin. Těšit se můžete i na vystoupení skupiny bubeníků Groove Army. V klubovém fanshopu bude k zakoupení speciální kolekce fanouškovských předmětů, puků, šál či miniaturních dresů. Přímo na tribunách a ochozech stadionu pak budou za volitelnou částku k dostání speciální náramky. Výtěžek z prodeje veškerých předmětů, jakož i z aukce hraných dresů, pak získá nadační fond.

Patron nadačního fondu, známý zpěvák a herec Tomáš Klus, na utkání srdečně zve všechny nejenom sportovní nadšence: „Nadačnímu fondu Úsměv nejen pro Kryštofa držím palce už dlouho, nejen proto, že mi jeho činnost dává smysl, ale i proto, že mě s manžely Abelovými pojí osobní přátelství. Utkání na Kladně se bohužel nebudu moci osobně zúčastnit, ale na dálku budu Rytířům držet palce. Všem, kteří na hokej dorazí, přeji příjemnou zábavu a děkuji za podporu nadace.“

Osobně přítomni naopak budou někteří klienti nadace, kterým výtěžek přímo pomůže. Podporu svou účastí pak vyjádří i další známé osobnosti – krom už zmíněných hudebních interpretů také herec Jakub Kohák, zpěvačka Kateřina Marie Tichá či influencer Mikoláš Trkal alias Big Daddy. Ti všichni přijedou s jasným cílem. Bavit se hokejem a pomoci dobré věci.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým
Redakce / Ilustrační foto: Daniela Vodičková | 11. 3. 2024

Vrcholí aukce originálních dresů a dalších předmětů z benefičního utkání

A tým
Klub / Foto: Roman Mareš / Video: Petr Kotrč | 29. 2. 2024

Děkujeme! Benefiční utkání vynese nadaci Úsměv nejen pro Kryštofa statisíce

A tým - zápasy
Jakub Liška / Foto: Roman Mareš | 27. 2. 2024

Zápas v růžovém dopadl růžově, Mitens si připsal čisté konto

Preview
Redakce / Foto: Daniela Vodičková | 26. 2. 2024

S úsměvem a v růžové do boje. Rytíři vyzvou v benefičním duelu Litvínov

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU