SPUSTIT VIDEO
A tým

Děkujeme! Benefiční utkání vynese nadaci Úsměv nejen pro Kryštofa statisíce

29. 2. 2024 od Klub / Foto: Roman Mareš / Video: Petr Kotrč
Růžová barva přinesla Rytířům štěstí na ledě a nadaci Úsměv nejen pro Kryštofa přinese významnou finanční podporu v pomoci onkologicky nemocným. Utkání s benefičním přesahem se vydařilo jak po sportovní, tak fundraisingové stránce. A ten největší příspěvek teprve přijde! Dražba hraných dresů potrvá ještě 12 dní a už nyní výtěžek z ní činí bezmála 230 tisíc korun. Děkujeme, že pomáháte!

ČEZ stadion byl v úterý 27. února zalitý růžovou barvou. Doslova. Dorůžova se zbarvily nejen trikoty domácích, ale i kostka s perimetry či světelná show. A v růžových barvách se nesl i výsledek utkání, ve kterém Kladno porazilo Litvínov 2:0 a ačkoli pro něj tříbodové vítězství z hlediska postavení v tabulce po základní části bohužel již nic neřeší, nadělilo alespoň pěkný dárek více než dvěma tisícům sedmi stům fanoušků, kteří se dorazili bavit a pomoci dobré věci.

Od začátku utkání obcházely stadion hostesky prodávající náramky z limitované edice za volitelnou cenu. Už během druhé třetiny byly náramky vyprodány a zaprášilo se také po produktech, které byly k dostání v klubovém fanshopu. Na prodeji podepsaných puků, šál či minidresů Rytíři pro nadaci vydělali 72 300 korun. A protože poptávka na prodejně převýšila nabídku, mohu zájemci produkty ještě dodatečně dokoupit na rytířském eshopu. V nabídce jsou limitované puky podepsané Radkem Smoleňákem, Jiřím Ticháčkem či Eduardsem Tralmaksem a ke konci týdne v nabídce přibudou ještě minidresy.

Pomůže mu také částka 100 tisíc korun, kterou věnovala klubová nadace Knights Foundation. Před utkáním šek symbolicky předal kapitán Rytířů Radek Smoleňák, který také v průběhu třetí třetiny pozdravil přítomné diváky z multimediální kostky a oficiálně odstartoval dražbu originálních dresů na portálu www.sportovniaukce.cz. Ta probíhá ani ne dva dny, a už teď výtěžek z ní činí bezmála 230 tisíc korun. Aukce trvá do úterý 12. března. Získat v ní můžete hráčské dresy s certifikátem pravosti a stulpnami v balíčku, v nabídce jsou ale i speciální kousky, jako třeba replika dresu Jaromíra Jágra podepsaná hráči Kladna i Litvínova a pozor, v průběhu aukce přibudou k vydražení hráčské hole Jiřího Ticháčka, který v utkání vstřelili branku, a Marekse Mitense, který vychatal své premiérové čisté konto v české extralize. Součástí aukce jsou už nyní dresy vybraných osobností, které dlouhodobě podporují nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa a svou přítomností zpestřily úterní večer.

Nejdřív stadion rozehřáli bubeníci z Groove Army, kteří také vytvořili kulisu představení domácí soupisky. Duo KristaLin pak v rámci úvodního ceremoniálu předneslo českou státní hymnu. Během přestávky po první třetině se pak obě uskupení spojila, aby společně zahrála adaptaci skladby Seven Nation Army od The White Stripes. Ve druhé přestávce vystoupila zpěvačka Andrea Kalousová s písní Nemůžu spát. Na speciálním podiu se během utkání ale promítly i další známé tváře – herec Jakub Kohák či influencer Mikoláš Trkal alias Big Daddy. Ti všichni pak po utkání zamířili do prostor bývalé restaurace na pokec s příchozími.

Sečteno, podtrženo, benefiční utkání vyšlo Rytířům na jedničku. Teď jen držet palce, aby si dobrý pocit ze hry i pomoci potřebným přenesli i do nejdůležitější části sezóny.