úterý 6.8.2024
Chomutov
Kladno
 
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
 úterý 20.8.2024
Kladno
McGill
 
 čtvrtek 22.8.2024
Kladno
Kassel
 
 úterý 27.8.2024
Plzeň
Kladno
 
Obrázek
Preview

Kladno čeká další odvetná bitva. V Edenu vyzve pražskou Slavii

30. 8. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Příprava spěje k závěru a kladenské hráče čeká další venkovní duel. Ve čtvrtek 31. srpna odcestují Rytíři do Prahy, kde se utkají s pražskou Slavií. S týmem, se kterým na domácím ledě uspěli poměrem 5:3, se střetnou podruhé v rámci letošní přípravy. Podaří se jim na ledě prvoligového soka zvítězit?

První vzájemné střetnutí řídil Jarůšek

První klání letošní přípravy na kladenském ledě s prvoligovou Slavií bylo ve znamení prvního domácího startu Richarda Jarůška v kladenském dresu. Rytíři potvrdili roli favorita a zvítězili 5:3. První se prosadil z nepřehledné akce Tomáš Labuzík, srovnání ale přišlo ještě v první třetině z hole kapitána Tomáše Plekance. Ve druhém dějství strhli domácí díky brankám Jaromíra Pytlíka a Richarda Jarůška vedení na svou stranu. Ve třetí periodě se hrál rychlý hokej, každý tým si vytvořil několik šancí, a sešívaní navíc vždy dokázali snížit. Rytíři ale nezaháleli a po dvou přesných zásazích pokřtili výhrou nedávné dokončení energocentra.

V poslední bitvě Kladno nestačilo na Plzeň

Zápas s plzeňskou Škodovkou přinesl obnovenou premiéru Michala Frolíka v modrobílém dresu. Kladno brzo prohrávalo 0:2, nejprve se po chybném Frolíkově vyhození prosadil exkladenský Miroslav Indrák přesnou střelou do horního růžku, na dvoubrankový rozdíl zvýšil elitní střelec hostů Kryštof Hrabík. I třetí zápis do listiny střelců patřil Škodě, v oslabení byl úspěšný Tomáš Mertl. Krátce na to se konečně prosadila domácí družina, z pokračující přesilovky vymetl růžek Pavlátovy branky Deven Sideroff. I přes přesný zásah Kanaďana se šlo do kabin s tříbrankovým rozdílem ve skóre, nedávný stříbrný medailista z Hlinka Gretzky cupu Adam Benák procedil puk za bezmocného kladenského brankáře zhruba v polovině prostředního dějství. Ve třetí třetině se domácí tým snažil snížit, zásluhou gólu v oslabení z hole Michala Frolíka se mu to povedlo, další kotouče se však do branky hostů nedostaly. Konečnou úpravu skóre na 2:5 měl na svědomí Jakub Lev, který zamířil do opuštěné rytířské svatyně jednapadesát vteřin před koncem.


Sešívaným se v přípravě výsledkově daří

Pražané se v přípravě zatím střetávali především s prvoligovými týmy, úplně v prvním zápase přípravy slávisté zvítězili po nájezdech 1:0 s Kolínem. Červenobílý výběr vyzval dvakrát Baník Sokolov a v obou utkáních zvítězil dvoubrankovým rozdílem (venku poměrem 4:2 a doma 3:1). Jediná domácí porážka přišla 17. srpna, tehdy vidělo publikum v pražském Edenu výhru hostujících Litoměřic 2:1. Stejně jako Kladno sehrála Slavia poslední zápas v úterý 29. srpna, kdy hráči v červenobílých dresech nestačili na litoměřický Stadion a na jeho ledě mu podlehli 2:4.


Navážou Rytíři na první vzájemné měření sil s pražským výběrem a přivezou si z metropole vítěznou náladu? Odvetná bitva se Slavií Praha je na programu ve čtvrtek 31. srpna 2023 ve vršovickém Edenu. Utkání začne v 17:30.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ohlasy
Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš | 1. 9. 2023

Musíme se víc tlačit do brány a zjednodušit hru v útočném pásmu, ví Karel Klikorka

A tým - zápasy
Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš | 31. 8. 2023

Odveta se Slavií se Rytířům nepovedla

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU