19. kolo,  pátek 17.11.2023
Kometa Brno
Kladno
8:1
20. kolo,  neděle 19.11.2023
Kladno
Plzeň
2:4
21. kolo,  pátek 24.11.2023
Mountfield HK
Kladno
2:1
22. kolo,  neděle 26.11.2023
Kladno
Mladá Boleslav
2:3sn
23. kolo,  úterý 28.11.2023
Třinec
Kladno
4:3p
24. kolo,  pátek 1.12.2023
Kladno
Litvínov
18:00
25. kolo,  neděle 3.12.2023
Budějovice
Kladno
17:00
26. kolo,  pátek 8.12.2023
Kladno
Karlovy Vary
18:00
27. kolo,  neděle 10.12.2023
Olomouc
Kladno
17:00
28. kolo,  středa 20.12.2023
Pardubice
Kladno
18:00
Obrázek
Ohlasy

Musíme se víc tlačit do brány a zjednodušit hru v útočném pásmu, ví Karel Klikorka

1. 9. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
V minulém ročníku extraligy vypomáhal Rytířům v době velké marodky a ukázal se v tom nejlepším možném světle. Řeč je o obránci Karlu Klikorkovi, který přestoupil v létě na Kladno ze Slavie Praha. Mladý obránce se zkušenostmi z mládežnických reprezentací patřil v loňském ročníku první ligy k nejproduktivnějším obráncům celé soutěže. „Individuální produktivita je fajn, ale my musíme především pracovat jako tým“, vyprávěla letní kladenská posila po zápase na Slavii.

Poprvé po přestupu ses vrátil do Edenu jako soupeř. Bylo to pro tebe speciální utkání?

Ano, bylo to speciální, znám tu všechny kluky i trenéry. Zažil jsem tu hezké období, na které budu rád vzpomínat. Sem do Edenu se budu rád vracet, ale teď mám v hlavě už jen Kladno.

Za Rytíře v přípravě nastupuje Tadeáš Hejda, se kterým jsi v červenobílém dresu hrával v jedné obraně. Je vaše sehranost dalším plusem?

Teď sice v přípravě trenéři zkouší různá složení obraných dvojic, ale my dva si společně herně opravdu rozumíme. Sehranost je zvlášť u obránců důležitá, každá chyba je hodně vidět. Je dobře, že je tady od začátku přípravy. Pokud s námi bude pokračovat, můžeme celou naši spolupráci ze Slavie rychle obnovit. Doufám, že v kádru zůstane.

V přípravě jsme zatím zvítězili jen dvakrát. Co je podle tebe potřeba změnit?

Máme trochu problém s produktivitou. Musíme se více tlačit do brány a zjednodušit si to v útočném pásmu. Také mi přijde, že hrajeme až moc často u mantinelu a pak nám nezbývá moc prostoru ke hře před brankou. Z rohu se prostě prosadíte obtížněji. Musíme se na tom v tréninku zaměřit a víc se tlačit před soupeřovu klec.

Jak zlepšit obrannou hru?

Tréninkem, to je úplně jednoduché. Máme výborného trenéra obránců, takže kdo potřebuje vyřešit něco individuálně nad rámec tréninku, má kam se obrátit. Jsou tu i další zkušení hráči a trenéři, kteří nám mohou předat nějakou radu. Když budeme makat, tak věřím, že se zvládneme na ligu dobře připravit.

Na soupisce Kladna jsou hráčské legendy jako Michael Frolík nebo Tomáš Plekanec. Snil jsi někdy o tom, že si s nimi zahraješ v jednom týmu?

Hrát s podobnými hráči je sen. Jako malý kluk jsem se na ně díval v televizi a nyní spolu hrajeme v jednom týmu. Nejvíce se znám s Klépou, protože se mnou hrál v Mladé Boleslavi, ve které jsem si připsal první extraligové starty. Tam mi byl velkou oporou a dokonce má prsty v mém prvním extraligovém gólu. Podobně respektované hráče se snažím pozorovat i mimo led, sleduji jejich chování a tak. Všichni z nich jsou skvělí.

První tři starty za Rytíře jsi zapsal v loňském extraligovém ročníku a hned v prvním zápase ses prosadil. Loni jsi v Chance lize patřil k velmi produktivním bekům. Věříš, že si vysoký bodový přísun přeneseš i do extraligy?

Tehdy se to sešlo opravdu pěkně (smích). Já si v tomhle věřím, protože vím, že mám sílu dopředu. Snad se mi to povede prokázat. U obránců je ale prioritou spolehlivá defenzivní hra, takže budu spokojený, když budu produktivní a zároveň v obraně spolehlivý. Individuální produktivita je fajn, ale my musíme především pracovat jako tým. Důležité jsou především výhry a v soutěži body v tabulce.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš | 31. 8. 2023

Odveta se Slavií se Rytířům nepovedla

Preview
Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš | 30. 8. 2023

Kladno čeká další odvetná bitva. V Edenu vyzve pražskou Slavii

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU
 
×
Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno
HC Verva Litvínov