5:3
1:4

Útok na první místo nevyšel! Rytíři v Ústí nad Labem nezískali ani bod

7. 2. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
V případě jakéhokoliv bodového zisku v Ústí nad Labem by se Rytíři v neděli posunuli na první místo Chance ligy. Duel proti Slovanu ovšem vůbec nezvládli a po porážce 1:2 jsou nadále třetí. Kladno šlo do vedení jako první po přesilovkovém zásahu Tomáše Gumana, soupeř ale ještě ve druhé části otočil vývoj a ve zbytku zápasu už si svůj náskok pohlídal.
2020/2021, Chance liga, 29. kolo,  neděle 7.2.2021, Zimní stadion Ústí nad Labem
Ústí nad Labem
2:1
0:0, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 32. Tůma (Furch), 40. Vrdlovec (Havránek, Severa) - 23. Guman (Marosz, Snuggerud). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Čáp, Barek - Roischel, Podrazil
vyloučení3:6
využití1:1
střely na branku35:25
diváci0
Ústí nad Labem: Hamalčík - Drtina, Havránek, Brož, Klikorka, Voženílek, Jasečko, Mareš - Trávníček, Vrdlovec, Severa - Tůma, Matějček, Furch - O. Bláha, Protasenja, Sklenář - M. Bláha, Costa, Jouza.
Kladno: Brízgala - Ticháček, Mikliš, Snuggerud, Zajíc, Suchánek, Kehar, Štochl - Hlava, Plekanec, Melka - Kubík, Marosz, Guman - Jágr, Filip, Machala - Hajný, Machač, Jelínek.

Rytíři nedokázali napodobit vydařený vstup do zápasu, jaký měli proti Frýdku-Místku, a v úvodu se hrál hodně vyrovnaný hokej. Oba gólmani tak byli v permanenci, větším šancím ale nečelili. Kladno v přesilové hře předvedlo několik zajímavých kombinací, po kterých ale následovalo vždy nepřesné zakončení. Až po vypršení trestu se dostal do dobré pozice Ondřej Machala, z bezprostřední blízkosti však Petra Hamalčíka nepřekonal. Domácí mohli odskočit rovněž v přesilovce, Jiří Severa ale v největší šanci trefil jen tyč Brízgalovy branky. V závěru třetiny se ještě dostal do úniku hostující Machala, podruhé ale ztroskotal na domácím brankáři.

Skóre se tak měnilo až ve druhé části. Rytíři brzy vybojovali přesilovou hru a při ní se prosadili po podobné akci jako v posledním zápase! Rostislav Marosz nastřelil puk před brankoviště, kde operoval Tomáš Guman, a po jeho zásahu se kotouč vznesl do vzduchu a přeplachtil ústeckého gólmana – 0:1. Jenže domácí dokázali najít odpověď. Adam Brízgala ještě přestál dvě oslabení a zlikvidoval i Severův únik, vzápětí už ale inkasoval. Ústečtí se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Martin Tůma dostal kotouč od Aleše Furcha a se štěstím procpal puk do sítě – 1:1. Po Kubíkově špatné přihrávce mohli jít domácí dokonce v oslabení do vedení, když se krásně uvolnil Michal Trávníček. Kladenský gólman však znovu obstál a svůj tým podržel. Bezmocný byl až v poslední minutě v početní výhodě soupeře. Několik dorážek ještě zneškodnil, Daniel Vrdlovec už ale dokázal rozvlnit síť – 2:1.

Třetí dějství přineslo podle očekávání změny v kladenské sestavě a také zvýšenou aktivitu Rytířů. Slovan ale v defenzivě hrál velmi jistě, nepouštěl soupeře do větších šancí a mohl vyrážet do rychlých protiútoků. Brízgala tak potřetí v zápase stanul proti Severovi a potřetí byl zároveň úspěšný. Kladno dál usilovalo o vyrovnání, jenže z bezprostřední blízkosti neuspěl ani Adam Kubík, který se dostal k dorážce. Druhá lajna Rytířů mohla zase využít přečíslení, Marosz ale celou situaci prováhal a místo vyslání přihrávky si nechal kotouč vypíchnout soupeřem. V poslední minutě hosté ještě stáhli ze hry brankáře, ani se šesti bruslaři už se ovšem neprosadili.

Ústí nad Labem: Jaroslav Roubík: Opět je škoda, že tu nemohli být diváci, protože ústečtí fanoušci by si tohle zasloužili. Druhý zápas, druhá výhra, dnes navíc proti Kladnu, které mělo v sestavě Jágra i Plekance. My jsme zápas začali dobře, s Kladnem jsme stíhali a všechny třetiny byly vyrovnané. Ve druhé se nám povedlo dát gól a urvat druhý. Kladno nemělo takový tlak, takže druhá třetina se dohrála. Ve třetí třetině to byl místo hokeje spíš boj. My jsme ho zvládli týmově úplně perfektně a vyhráli jsme.

Kladno: Jan Kregl: Předvedli jsme jeden z nejhorších výkonů této sezony. Bohužel to nebylo výjimkou. Nejsme schopni předvádět úroveň, kterou by od nás všichni čekali. Ústí zaslouženě bere body, protože jeho energie a nadšení byly na vyšší míře než naše. Nám to nestačilo a ztratili jsme důležité tři body.