5:3
1:4

Rytíři proti Kolínu řádili! Po dvou gólech vstřelili Kubík, Račuk i Pitule

12. 9. 2020 od Filip Ardon
Rytíři zvládli vstup do nového ročníku a na domácím ledě porazili Kolín 7:1. Poté, co šel soupeř do vedení, domácí rychle vyrovnali a Plekancova formace postupně zařídila Kladnu pohodlné vedení. V utkání bohatém na góly zaznamenali po dvou gólech Adam Kubík, Marek Račuk a Tomáš Pitule, které doplnil jednou přesnou trefou Tomáš Plekanec.
2020/2021, Chance liga, 1. kolo,  sobota 12.9.2020, ČEZ stadion Kladno
Kolín
7:1
2:1, 2:0, 3:0

Branky a nahrávky: 13. Račuk (Guman, Bílek), 17. Kubík (Hlava, Plekanec), 24. Kubík (Plekanec, Frye), 27. Plekanec (Kubík, Melka), 42. Pitule (Hajný, Š. Bláha), 48. Račuk (Zelingr), 49. Pitule (Mikliš) - 12. Jankovský. Rozhodčí: Bejček, Valenta - Flegl, Beneš. Vyloučení: 7:4 + Hajný (KLA) 10 min.. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely: 40:18. Diváci: 1670.

Rozhodčí: Bejček, Valenta - Flegl, Beneš
vyloučení7:4
využití1:0
střely na branku40:18
diváci1670
Kladno: Košarišťan - Zelingr, Kehar, Mikliš, Frye, Sorokin, Ticháček, Štochl - Melka, Plekanec, Kubík - Guman, Račuk, Bílek - Š. Bláha, Pitule, Hajný - Filip, Šapovaliv, Hlava.
Kolín: Sejpal (49. Martínek) - Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Váchal, Muška, Zdeněk - Jankovský, Šafránek, Král - Krejčík, Zumr, Síla - Mašín, Štohanzl, Petržilka - Kozák, Semirád, Němec.

Kolín vstoupil do svého prvního zápasu ve vyšší soutěži vcelku sebevědomě a v prvních minutách byl Rytířům rovnocenným soupeřem. Hosté hráli aktivně a nakonec za svoji dobrou hru byli odměněni první brankou zápasu. Andrej Košarišťan vystartoval až na kruh za kotoučem, u kterého byl jako první Václav Jankovský, který obkroužil kladenského gólmana a bez problémů uklidil puk do prázdné brány – 0:1. Odpověď však přišla hned v další minutě. Marek Račuk nabruslil na levý kruh a přesnou ranou k protější tyči srovnal – 1:1. Rytíři pak využili krásně sehrané přesilové hry a vývoj otočili. Tomáš Plekanec předal puk vedle branky na Nicolase Hlavu, který už nabil na přesnou ránu mezi kruhy Adamu Kubíkovi – 2:1.

Ve druhé části už se pak Kladeňáci zvedli k lepšímu výkonu. Ve 24. minutě vyslal Tomáš Plekanec do úniku Adama Kubíka, který předvedl pěkný bekhendový blafák – 3:1. Už o chvíli později si pak oba hráči roli vystřídali. Adam Kubík přenechal puk před brankovištěm Tomáši Plekancovi, který se štěstím propálil Martina Sejpala – 4:1. Po dvou rychlých gólech Rytířů se hra hodně uklidnila a mnoho šancí už k vidění nebylo. Hosté hráli hodně času v početní výhodě, prosadit se však nedokázali.

Třetí dějství odstartovalo hodně kuriózně. Už ve druhé minutě si nabruslil do útočného pásma po levé straně Štěpán Bláha a jeho prudká rána se odrazila z branky zpět do hry. Sudí rozpažil, jenže pohotový Tomáš Pitule dokázal poslat kotouč do odkryté sítě podruhé a jeho pokus už rozhodčí uznali – 5:1. Krátce před polovinou třetiny se pak krásně uvolnil až před brankáře Marek Račuk, který poslal puk mezi Sejpalovy betony a přidal svoji druhou trefu v utkání – 6:1. Zakrátko navíc vypálil na bránu ještě Ondřej Mikliš a Tomáš Pitule dometl kotouč bekhendem až do brány – 7:1. Tím definitivně vyhnal hostujícího gólmana z branky a mezi tři tyče se postavil Ondřej Martínek. Mezi dvougólové střelce se mohl pět minut před koncem zařadit rovněž Tomáš Plekanec, v úniku však skončil na ledě a zakončil nepřesně.

Trenéři po zápase

Kladno: Jiří Burger: Na zápas jsme se chtěli dobře připravit, protože jsme dlouho nehráli. Asi sedmnáct dní jsme byli bez zápasu, takže jsme k tomu chtěli přistoupit opravdu zodpovědně. Začátek z naší strany ale nebyl dobrý. Dostali jsme góla, prohrávali jsme a prvních deset minut od nás opravdu nebylo dobrých. Pak od stavu 2:1 do stavu 4:1 náš výkon nebyl špatný, potom se to ale narušilo vyloučeními. Ve druhé třetině jsme měli asi pět vyloučení, takže to z naší strany nebylo úplně ono. Ve třetí třetině jsme se ale vrátili k hokeji, který jsme chtěli hrát, a vysoko jsme vyhráli.

Kolín: Petr Martínek: V první řadě musím pogratulovat domácím k dobrému výkonu a k jednoznačnému vítězství. Byli jasně lepší. My jsme vstoupili do utkání aktivně a deset minut jsme byli Kladnu více než vyrovnaným soupeřem. Vypracovali jsme si dvě vyložené šance, které jsme nedali, a pak jsme dali po chybě soupeře na 1:0. Tam se zápas v našich hlavách zlomil, protože v tom momentě si moji svěřenci asi mysleli, že dají šest gólů, což bylo samozřejmě nereálné. Přestali jsme dobruslovat dozadu, Kladno přebralo otěže a zbytku zápasu jasně dominovalo.