48. kolo,  pátek 23.2.2024
Kladno
Mladá Boleslav
0:5
49. kolo,  neděle 25.2.2024
Kladno
Třinec
5:2
50. kolo,  úterý 27.2.2024
Kladno
Litvínov
2:0
51. kolo,  pátek 1.3.2024
Budějovice
Kladno
5:3
52. kolo,  neděle 3.3.2024
Kladno
Karlovy Vary
1:4
SPUSTIT VIDEO
Obrázek
A tým

Zprávy z marodky: Blíží se návrat Strnada, Filip zůstává mimo hru. Proč nakonec nedorazila hráčská náhrada?

3. 2. 2024 od Redakce
Zatímco Rytíři na hřištích soupeřů usilují o prolomení nepříznivé série, na Kladně se připravují k návratu do sestavy hráči, které přibrzdila více či méně vážná zranění. Nejblíže k návratu do zápasového vytížení má aktuálně Jakub Strnad, naopak návrat Matyáše Filipa se po konzultaci s lékařem odkládá. Proč nebyl tým před koncem přestupového okna doplněn?

Zatímco tým v pátek dopoledne absolvoval ranní rozbruslení v Kravařích před utkáním s Vítkovicemi, na Kladně pod dozorem kondičního trenéra Tomáše Horny pracovalo na rekonvalescenci šest hráčů, kteří se potýkají se zraněními – Adam Brízgala, Jake Dotchin, Matyáš Filip, Denis Kusý, Jakub Strnad a Jaromír Pytlík. Jak to vypadá s jejich návratem do sestavy?

„Je to u každého individuální. Stav zraněných hráčů průběžně řešíme s doktory a fyzioterapeutem a tréninkový program uzpůsobujeme jejich možnostem. Hráči mají každý individuální režim a dělají, co jim jejich zranění dovolí,“ říká Horna, zatímco se pod jeho dozoram na ledě prohání Jakub Strnad. Ten má k návratu do hry nejblíže.

„Doufám, že do týdne nastoupím a bude všechno v pořádku. Myslím, že dostávám do nohou sílu a doufám, že ta měsíční pauza nebude znát a že budu přínosem a pomůžu týmu nepříznivou sérii zlomit,“ říká Strnad, když nakrátko přijede vydechnout ke střídačce, a pak se opět vrací do akce. 

Na led už delší dobu chodí také Matyáš Filip. Zpočátku sám, později už s týmem. Z oranžového bezkontaktního dresu se pomalu převlékal do modrého a připravoval se na návrat do hry, nakonec si na něj ale ještě bude muset počkat.

„Postupem času jsem se začínal cítit líp a líp, už jsem byl v hlavě nastavený tak, že půjdu do zápasu. Pak ale přišlo kontrolní vyšetření u doktora, a tím jsem neprošel, takže se bohužel můj start odkládá a musím ještě počkat,“ říká Filip, který za sebou má několikaměsíční rekonvalescenci po operaci kolenních vazů. Právě jeho příklad ukazuje, jak jsou zranění nevyzpytatelná.

„U Matyho to mohlo být na měsíc a půl, a nakonec z toho je celá sezóna. Když se v přípravě zranil, doktoři říkali, že možná ani nebude operace nutná a že bude za pár týdnů zpátky ve hře. Jenže se to nehojilo tak, jak jsme čekali, takže musel jít na operaci, a tím byl mimo na další čtyři měsíce. A když už se schylovalo k tomu, že půjde do hry, vyšetření ukázalo, že by měl ještě počkat,“ říká majitel klubu Jaromír Jágr, který sám v tomto týdnu vypadl ze sestavy kvůli nachlazení. Kromě něj se tým v útoku nemůže opřít ani o Jaromíra Pytlíka a Denise Kusého – oba mají středně vážné zranění v horní části těla a přesné datum jejich návratu do sestavy není známé. Nejasná je také situace kolem Jakea Dotchina, kterého zranění zad omezuje v hybnosti. Nabízí se tedy otázka, proč před koncem přestupního období tým nepřivedl hráčské náhrady.

„Samozřejmě, že jsme se po hráčích koukali a s některými už jsme byli v pokročilých fázích jednání. Většinou to ale ztroskotalo na tom, že kluby za ně chtěly protihodnotu, kterou jsme nemohli nabídnout. Nikdo vám v průběhu sezóny nedá hráče jen tak, maximálně kus za kus. A to v našem případě nepřipadalo v úvahu. Hráče, o které měli ostatní zájem, jsme uvolnit nechtěli. Co se týká volných hráčů, byli jsme omezení tím, že máme naplněný limit pro cizince, takže jsme se museli dívat pouze po Češích. A v tuto chvíli na trhu nebyl volný nikdo, kdo by nám okamžitě dokázal pomoci,“ vysvětluje Jágr a na dotaz, proč tým nedoplní alespoň hráči z nižší soutěže, dodává: „Takhle snadné to není. Týmy v první lize mají zlomovou část sezóny stejně tak jako my, mají vlastní zájmy a sledují vlastní cíle. Uvolňování hráčů probíhá spíš na základě vstřícného jednání. A bohužel se nám ne vždy v dobrém vrací, když nějaký vstřícný krok uděláme.“

Navzdory nepříznivé situaci a rozsáhlé marodce Rytíři nepřestávají pomýšlet na 13. místo a vyhnutí se baráži. Ve zbytku základní části sice nemohou počítat s brankářem Adamem Brízalou ani útočníkem Matyášem Filipem, ostatní zranění by se ale postupně měli k týmu připojovat a posílit ho pro nejdůležitější část sezóny, v níž Rytíře čeká ještě jedenáct utkání, z toho osm domácích.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU