Obrázek
Preview

Třetí s pátým! Rytíři v neděli přivítají na svém ledě Mladou Boleslav

včera od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Kladenští hokejisté se po výhře ve třetím největším městě v zemi opět vrací na svůj led, kde v posledním utkání první čtvrtiny Tipsport extraligy vyzvou Mladou Boleslav. Ta po loňském nepovedeném ročníku mohutně posílila a aktuálně se nachází na třetí příčce extraligové tabulky.

Kladeňákům se v Ostravě podařil pohádkový obrat

Poslední duel odehráli Rytíři ve Vítkovicích a vstup do utkání se jim nepodařil. Domácí vedli po pěti minutách 3:0, naději na zvrat vykřesal z nenápadného nahození Šenkeřík. Ostravané ovšem přidali v posledních sekundách tohoto dějství další branku a opět se dostali do trháku, následující dvě periody ale patřily hostujícím hokejistům! Nejprve snížil po Tralmaksově nahrávce Ticháček a kontaktní branku přidal o necelou minutu později kapitán Smoleňák, kladenskou euforii ovšem na chvíli zkrotil ve čtyřicáté minutě Bambula. Vstup do třetí třetiny však vyšel hostům na jedničku, prosadil se nejproduktivnější útočník v kladenských barvách Jarůšek. Šok pro ostravské publikum si dvě minuty před závěrečnou sirénou přichystal Šenkeřík, který využil drobného zaváhání Klimeše a srovnal stav! Obrat dokonal v prodloužení Američan Hults a Kladno zvítězilo ve Vítkovicích 6:5!

Nově příchozím posilám se zatím daří

Brankářskou jedničkou se po konci letní přípravy stal Dominik Furch. Čtyřiatřicetiletý maskovaný muž nastoupil do devíti klání a v nich si drží úspěšnost 91,88 %. Na dva zápasy si pozici vyměnil s Janem Růžičkou, který v minulém ročníku soutěže patřil k oporám kádru Bruslařů. V této sezóně zatím plní pozici dvojky s tím, že za obě odchytaná střetnutí inkasoval hned devět branek.

Pozice nejlepšího střelce mladoboleslavského celku prozatím patří Petru Čajkovi. Středočeská předsezónní posila má na svém kontě pět přesných tref. Nejproduktivnějším útočníkem je pak další novic v soupeřově kádru Dominik Lakatoš, jemuž se podařilo získat už devět kanadských bodů.

Nejvíce času na hrací ploše stráví obránce Filip Pyrochta s průměrným časem na ledě 21 minut a 41 sekund. Vhazování se nejčastěji účastní útočník Tomáš Fořt.

Boleslavští zažívají skvělý úvod do nové sezóny

Náš příští soupeř se v minulém ročníku trápil, a ještě v průběhu letošního ledna mu patřila poslední příčka extraligové tabulky. To letos je situace úplně jiná, tým z města automobilů přes letní přestávku hodně posílil a místo bojů o udržení se pohybuje na předních příčkách tabulky. Naposledy vyzvali Bruslaři Liberec, se kterým vyhráli 4:3. V předcházejícím venkovním zápase nestačili na Brno, kterému podlehli 2:4. Z jedenácti odehraných klání získal středočeský celek jednadvacet bodů a v tabulce mu patří třetí místo!

První loňské střetnutí patřilo našemu kapitánovi

V minulém extraligovém ročníku získalo Kladno v duelech s Bruslaři celkem pět bodů. V prvním utkání na ledě středočeského vyzyvatele zvítězila modrobílá družina 4:3, významnou měrou se na tomto úspěchu podepsal v té době navrátivší Smoleňák. V následujících dvou zápasech o vítězi nerozhodlo šedesát minut, vždy se ale z bonusového bodu navíc radoval soupeř. Poslední extraligová bitva mezi těmito soupeři se odehrála v únoru letošního roku, tehdy se Kladnu vůbec nedařilo a prohrálo před domácími fanoušky vysoko 0:5. Oba protivníci poměřili síly také v letní přípravě, ve vyrovnaném střetnutí zvítězili Rytíři 5:3!

Vzájemné zápasy v sezóně 2023/24

9. kolo (8.10.2023): Mladá Boleslav vs. Kladno – 3:4

22. kolo (26.11.2023): Kladno vs. Mladá Boleslav – 2:3 sn

35. kolo (12.1.2024): Mladá Boleslav vs. Kladno – 4:3 sn

48. kolo (23.2.2024): Kladno vs. Mladá Boleslav – 0:5

Partnerem utkání s Boleslaví je KFC Kladno

Na nadcházejícím domácím utkání proti Mladé Boleslavi čeká na všechny držitele permanentek speciální překvapení v podobě občerstvení od KFC Kladno v čase 14:30 – 18:00! Tento stánek, provozovaný pod záštitou společnosti AmRest, bude umístěn před hlavním vchodem zimního stadionu. Permanentkáři budou mít příležitost získat zdarma lahodné občerstvení. Stačí se prokázat svou permanentkou a mohou si zdarma vyzvednout 2 Stripsy a 2 HotWings s omáčkou dle vlastního výběru! Navíc je tu skvělá novinka pro rodiny s dětmi! Po celou dobu bude kolem stánku přítomen také maskot KFC, který se rád vyfotí s malými i většími fanoušky. Bude se pohybovat v okolí stánku a poskytne tak skvělou příležitost pro zábavné fotografie a vzpomínky z tohoto utkání. A co návštěvníci bez permanentky? Ani ti nepřijdou zkrátka. Mohou si občerstvení objednat snadno přes aplikaci KFC CZ v sekci "Objednej a Vyzvedni". Stačí v objednávce uvést do poznámky slovo "Stadion" a objednávku předem zaplatit. Jídlo bude zdarma doručeno do stánku do 30 minut, kde si ho pak mohou vyzvednout. Tato spolupráce mezi KFC Kladno pod hlavičkou AmRest a Rytířů Kladno přináší fanouškům možnost nejen si užít kvalitní občerstvení, ale i skvělý hokejový zážitek. Nezapomeňte se tedy zastavit u stánku KFC, pořídit si společnou fotku s maskotem a užít si chutné jídlo během napínavého zápasu!

Další domácí utkání Tipsport extraligy sehrají Kladeňáci na ledě ČEZ stadionu v neděli 20. října od 16 hodin. Přímý přenos vysílá stanice O2 TV SportLístky v prodeji ZDE. Vstupenky a vše důležité najdete i v aplikaci RYTÍŘ.