Zrušeno
A tým - zápasy

Tentokrát to v Plzni nevyšlo, soupeř rozhodl v přesilovkách

5. 1. 2024 od Jakub Liška / Foto: Roman Turovský
Podruhé v novém roce Rytíři hráli venkovní zápas. Tentokrát je čekal západočeský soupeř z Plzně. První část ovládli Kladeňáci, díky slepeným gólům v rozmezí 40 sekund. Prostřední perioda však byla naopak noční můrou, kdy domácí skórovali hned třikrát. Poslední třetina nabídla navýšení plzeňského náskoku a Rytíři tak z oblíbeného venkovního ledu body neodváží.
2023/2024, Tipsport extraliga, 33. kolo,  pátek 5.1.2024, Plzeň, LOGSPEED CZ Aréna
Plzeň
7:2
1:2, 3:0, 3:0

Branky a nahrávky: 12. Lev (Söderlund, Hrabík), 32. Indrák (Söderlund), 34. Holešinský (Schleiss, Söderlund), 37. Rekonen (Holešinský, Zámorský), 46. Indrák (Lev, Söderlund), 51. Mertl (Zámorský, Holešinský), 53. Rekonen (Holešinský, Zámorský) – 14. Smoleňák (Ticháček, Klepiš), 14. Procházka (Smoleňák).  Vyloučení: 4:7. Využití: 5:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči: Adrián Holešinský – Radek Smoleňák.

diváci7054
Plzeň: Pavlát – Skok, Zámorský, Laakso, Dujsík, Kvasnička, Piskáček – Rekonen, Lev, Pour – Schleiss, Mertl, Holešinský – Matýs, Indrák, Söderlund – Straka, Jansa, Hrabík.
Kladno: Bow – Babka, Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček – Kusý, Klepiš, Tralmaks – Jágr, Pytlík, Jarůšek – Procházka, Melka, Smoleňák – Bláha, Vimmer, Sideroff.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Úvodní třetinu načal dělovou ránou od modré čáry Hejda, Pavlát se však stačil přesunout včas. To samé předvedl na druhé straně Bow po projektilu Kvasničky. Rytíři poté vstřelili gól zásluhou Kusého, díky videorozhodčímu ale uznán nebyl. Vzápětí se Plzeň prosadila v přesilové hře, kdy k levé tyči kladenské svatyně umístil kotouč Lev - 1:0. Vzápětí mělo početní výhodu i Kladno. Využití se dostavilo poté, co Ticháčkovo nahození přesně tečoval za záda Pavláta Radek Smoleňák - 1:1. Uběhlo pouhých 40 vteřin a Kladeňáci vedli. Zpětnou přihrávku Smoleňáka totiž zužitkoval osamocený Martin Procházka - 2:1.

Na začátku druhého dějství chtěli Plzeňáci dohnat jednobrankové manko, nejprve Indrák pálil do boční sítě. Během přesilové hry domácích zas skvěle podržel brankář Bow. Záhy si však na brankovišti našel puk Indrák a vyrovnal skóre na 2:2. Kladeňáci následně museli hrát oslabení tří proti pěti, během něhož hráči Plzně chrlili jednu střelu za druhou. Z jedné z nich se prosadil Holešinský - 3:2. Krátce nato šli Rytíři znovu do početní nevýhody. Přesilovkou kombinaci domácích zakončil do odkryté klece Rekonen - 4:2. Závěrečná přesilová hra Kladna nabídla sice několik šancí, branku však nikoliv.

Na úvod závěrečné části si vybruslil do slotu Pour, zaskvěl se nicméně levý beton Bowa. Hráči Plzně hráli následně další přesilovou hru, během níž Indrák zakončoval ze slotu a na jeho střelu byl Bow krátký - 5:2. Rytíři nevyužili svou početní výhodu a naopak ihned po návratu z trestné lavice do obranného pásma Kladna vlétl Mertl, který prostřelil Bowa - 6:2. Plzenští hráči hráli zanedlouho opět přesilovku, kdy po přihrávce Holešinského zakončoval z pravé strany Rekonen - 7:2. Krátce před koncem ještě zkusil zapsat premiérový gól Vimmer, se skórem už ale nepohnul.

OHLASY TRENÉRŮ

Plzeň: Petr Kořínek: Dostali jsme se do vedení, ale dva zbytečné fauly nás srazily. Nebylo to z naší strany ideální, do půlky zápasu byl zápas vyrovnaný. Pak jsme si konečně pomohli přesilovkami. To byly rozhodující momenty zápasu. Dneska se nám to povedlo. Ve třetí třetině už jsme si to pohlídali. Byl to výborný, bojovný výkon od všech, včetně brankáře.

Kladno: Otakar Vejvoda: My jsme nevstoupili špatně do zápasu, první třetinu jsme dokázali vyhrát 2:1. Naše hra byla dobrá, měli jsme dobrý pohyb v útočné třetině. Zápas se lámal přesilovou hrou pět na tři, poté jsme měli další dvě oslabení a domácí trestali. Zápas jsme si prohráli svou nedisciplinovaností.