středa 5.4.2023
Kladno
Pardubice "B"
8:4
1. kolo,  neděle 16.4.2023
Kladno
Zlín
1:0
2. kolo,  pondělí 17.4.2023
Kladno
Zlín
3:1
3. kolo,  čtvrtek 20.4.2023
Zlín
Kladno
1:7
4. kolo,  pátek 21.4.2023
Zlín
Kladno
0:1
Obrázek
Klub

Sezona EHL kladenských gamerů končí ve čtvrtfinále. Vyrovnanou sérii lépe zvládlo Brno

17. 2. 2023 od Lukáš Jůdl
Kamil "Hajsmi" Hajšman a Dominik "MrMako" Makovský, Jakub "Shebby" Šebesta a Bedřich "SlondaB" Parožek. Tato čtveřice gamerů reprezentovala Rytíře v letošním ročníku ENYAQ HOCKEY LEAGUE, ale sezona pro Kladno už skončila. Ve vyrovnaném čtvrtfinále totiž kladenský výběr podlehl 2:3 na zápasy Brnu.

Brno ve čtvrtfinále překvapilo, když favorizované Kladno zdolalo. Rytíři ale nemohli do play off vlétnout v plné sestavě. "Play off se mi hodnotí trochu hořce, jelikož jsme nemohli nasadit nejlepší sestavu, a to na nejdůležitější část sezóny není úplně ideální. Pro upřesnění - vedení ligy nastavilo podmínku, že všichni hráči musí play off odehrát ze studia v Praze. Vzhledem k tomu, že jsem musel zůstat v Německu, kde bojujeme o co nejlepší pozici pro play off, jsem nemohl do studia dorazit a náš druhý hráč podstoupil den před zápasem operaci, takže ze zdravotních důvodu se také nemohl zúčastnit," uvedl kapitán týmu Kamil Hajšman, který musel dát přednost svým hokejovým povinnostem v Německu, kde hraje za Adendorfer.

O postup do semifinále tak musela zabojovat dvojice Dominik Makovský a Bedřich Parožek. "Do play off jsme šli s tím udělat na sto procent top čtyřku. Bohužel nám okolnosti nepřály a nemohli jsme použít naše dvě největší opory. Hajsmi musí plnit své hokejové povinnosti v Německu a Shebby měl den před play off naplánovanou operaci kolene. Každopádně je to pro nás zklamání, protože víme, že na Brno jsme měli i v této sestavě. Bohužel to nevyšlo, ale to se děje ve sportu i v esportu. Chtěl bych pogratulovat do Brna a popřát jim hodně štěstí do semifinále a také chci poděkovat kladenskemu klubu a fanouškům za podporu," uvedl Dominik Makovský.

Celý tým mrzí předčasný konec sezony, přesto ji nepovažuje za neúspěšnou. "Základní část jsme skončili na krásném druhém místě a až do posledního kola jsme naháněli obhájce dvou titulů Pardubice. To považuji za skvělý výsledek a úspěch celého týmu. Myslím si, že se nám povedlo poskládat kvalitní čtyřku hráčů, se kterou jsme si nastavili cíl top čtyřka po základní části a zajištění tak přímého postupu do čtvrtfinále. Vyřazeni v play off tak bylo trochu zklamáním, ale i tak si myslím, že jsme odehráli úspěšnou sezónu a ukázali, že se s námi musí počítat v boji o nejvyšší příčky," těší Hajšmana.

K postupu do semifinále navíc nechybělo moc. "Tím, že šla série až do pátého rozhodujícího zápasu, navíc každý zápas byl o jednom gólu, tak byla extrémně těžká na psychiku. Myslím, že rozhodlo víc štěstíčka na straně soupeře, já bohužel v obou zápasech těsně nezískal bod, který by nám k postupu stačil," doplnil smutný Makovský.

Rytíři Kladno každopádně svým gamerům děkuji za skvělou reprezentaci klubu!

Záznam čtvrtfinále můžete vidět zde:

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU