pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
 sobota 27.4.2024
Vsetín
Kladno
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
Obrázek
Klub

Sezona EHL kladenských gamerů končí ve čtvrtfinále. Vyrovnanou sérii lépe zvládlo Brno

17. 2. 2023 od Lukáš Jůdl
Kamil "Hajsmi" Hajšman a Dominik "MrMako" Makovský, Jakub "Shebby" Šebesta a Bedřich "SlondaB" Parožek. Tato čtveřice gamerů reprezentovala Rytíře v letošním ročníku ENYAQ HOCKEY LEAGUE, ale sezona pro Kladno už skončila. Ve vyrovnaném čtvrtfinále totiž kladenský výběr podlehl 2:3 na zápasy Brnu.

Brno ve čtvrtfinále překvapilo, když favorizované Kladno zdolalo. Rytíři ale nemohli do play off vlétnout v plné sestavě. "Play off se mi hodnotí trochu hořce, jelikož jsme nemohli nasadit nejlepší sestavu, a to na nejdůležitější část sezóny není úplně ideální. Pro upřesnění - vedení ligy nastavilo podmínku, že všichni hráči musí play off odehrát ze studia v Praze. Vzhledem k tomu, že jsem musel zůstat v Německu, kde bojujeme o co nejlepší pozici pro play off, jsem nemohl do studia dorazit a náš druhý hráč podstoupil den před zápasem operaci, takže ze zdravotních důvodu se také nemohl zúčastnit," uvedl kapitán týmu Kamil Hajšman, který musel dát přednost svým hokejovým povinnostem v Německu, kde hraje za Adendorfer.

O postup do semifinále tak musela zabojovat dvojice Dominik Makovský a Bedřich Parožek. "Do play off jsme šli s tím udělat na sto procent top čtyřku. Bohužel nám okolnosti nepřály a nemohli jsme použít naše dvě největší opory. Hajsmi musí plnit své hokejové povinnosti v Německu a Shebby měl den před play off naplánovanou operaci kolene. Každopádně je to pro nás zklamání, protože víme, že na Brno jsme měli i v této sestavě. Bohužel to nevyšlo, ale to se děje ve sportu i v esportu. Chtěl bych pogratulovat do Brna a popřát jim hodně štěstí do semifinále a také chci poděkovat kladenskemu klubu a fanouškům za podporu," uvedl Dominik Makovský.

Celý tým mrzí předčasný konec sezony, přesto ji nepovažuje za neúspěšnou. "Základní část jsme skončili na krásném druhém místě a až do posledního kola jsme naháněli obhájce dvou titulů Pardubice. To považuji za skvělý výsledek a úspěch celého týmu. Myslím si, že se nám povedlo poskládat kvalitní čtyřku hráčů, se kterou jsme si nastavili cíl top čtyřka po základní části a zajištění tak přímého postupu do čtvrtfinále. Vyřazeni v play off tak bylo trochu zklamáním, ale i tak si myslím, že jsme odehráli úspěšnou sezónu a ukázali, že se s námi musí počítat v boji o nejvyšší příčky," těší Hajšmana.

K postupu do semifinále navíc nechybělo moc. "Tím, že šla série až do pátého rozhodujícího zápasu, navíc každý zápas byl o jednom gólu, tak byla extrémně těžká na psychiku. Myslím, že rozhodlo víc štěstíčka na straně soupeře, já bohužel v obou zápasech těsně nezískal bod, který by nám k postupu stačil," doplnil smutný Makovský.

Rytíři Kladno každopádně svým gamerům děkuji za skvělou reprezentaci klubu!

Záznam čtvrtfinále můžete vidět zde:

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU