neděle 17.4.2022
Kladno
Jihlava
6:4
 pondělí 18.4.2022
Kladno
Jihlava
4:1
 čtvrtek 21.4.2022
Jihlava
Kladno
5:3
 pátek 22.4.2022
Jihlava
Kladno
2:7
 pondělí 25.4.2022
Kladno
Jihlava
6:3
Obrázek
A tým

Rytíři zahájili přípravu a připravují vše na nadcházející ročník

18. 5. 2022 od Lukáš Jůdl / Foto: Roman Mareš a Josef Poláček
Rytíři zahájili letní přípravu a celý klub řeší několik důležitých věcí najednou. O podrobnostech mluvil trenér Jiří Burger, který na střídačce kladenského áčka bude pokračovat i v nadcházející sezoně.

V pondělí 16. května se sešlo jádro týmu, který bude i v sezoně 2022/23 působit v extralize. „První dny jsou o všestranném tréninku. Hodně je to o běhání a posilovně. Hráči za sebou také mají úvodní testy. Od nadcházejícího týdne to pak bude v klasickém režimu letní přípravy,“ přibližuje harmonogram Rytířů Jiří Burger, trenér A-týmu.

Rytíři zatím záměrně neinformovali o aktuálním kádru. To ale neznamená, že by soupiska Kladna zela prázdnotou „Pracujeme na tom, abychom udrželi jádro loňského týmu, kterému se v druhé části sezony dařilo. Několik hráčů z toho mančaftu už má podepsáno, jsou tam i víceleté smlouvy. Čekáme na veškeré administrativní kroky, které jakmile budou hotové, budeme o všem informovat,“ doplňuje Burger.

Klub se naopak rozloučil s útočníkem Nicolasem Hlavou (Litvínov), Ondřejem Machalou (Frýdek-Místek), obráncem Markem Baránkem (Plzeň) a trenérem Davidem Čermákem (České Budějovice).

Kladenské áčko už má představu i o tom, jaké se budou hrát přípravné zápasy. „Mimo soupeřů z Česka řešíme i zahraniční výjezd. Jinak bychom měli hrát dvakrát se Slavií, dvakrát s Karlovými Vary a s Libercem. To ale nemusí být všechno, chtěli bychom ještě nějaký zápas domluvit,“ dodává Burger s tím, že časy a data zápasů budou upřesněny.

Vedení klubu mezi tím ubytovává hráče, řeší veškerou administrativu spojenou s nadcházející sezonou a mnoho řešení je i kolem ČEZ stadionu. Práce na jeho rekonstrukci výrazně postoupily. „Střecha je víceméně hotová, dodělává se opláštění, fasáda a vzduchotechnika. Výrazně se pokročilo na vnitřních prostorách fanshopu a nových pokladen, které budou na místě bývalé prodejny Husqvarna. Intenzivně se připravují VIP prostory, tiskové centrum a režie,“ přibližuje situaci na stavbě Lukáš Jůdl, tiskový mluvčí klubu.

ČEZ stadion aktuálně:

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU