1:4
A tým - zápasy

Rytíři uspěli v Jihlavě i podruhé a finálová série je vyrovnaná!

22. 4. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno zvládlo i druhý duel na ledě jihlavské Dukly a po nervydrásající bitvě vyhrálo 2:1 po prodloužení! Bezbrankový stav prolomil až ve třetím dějství Jaromír Jágr, soupeř ale patnáct vteřin před koncem základní hrací doby srovnal a vynutil si prodloužení. V něm však přesně mířil hostující Adam Kubík, díky kterému je finálová série vyrovnaná 2:2 na zápasy. V neděli se bude hrát opět na ČEZ stadionu.
2020/2021, Chance liga,  čtvrtek 22.4.2021, 4. finále, CZ LOKO Aréna
Jihlava
1:2p
0:0, 0:0, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 60. Fronk (Čachotský) - 45. Jágr (Snuggerud, Plekanec), 63. Kubík (Mikliš). Vyloučení: 5:7 + Račuk (KLA) 10 min.. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Petružálek, Pražák - Kreuzer, Polonyi
vyloučení5:7
využití1:1
oslabení0:0
střely na branku28:28
diváci0
Jihlava: Žukov - Dundáček, Bukač, Černý, Mareš, Bilčík, Strejček, Eliáš - Harkabus, Fronk, Illéš - Čachotský, Lichanec, Havránek - Jiránek, Zadražil, Pekr - Chlubna, Čermák, Brož.
Kladno: Košarišťan - Frye, Mikliš, Snuggerud, Sorokin, Suchánek, Zacharčuk, Zelingr - Jágr, Plekanec, Machala - Hlava, Marosz, Kubík - Račuk, Pitule, Melka - Jelínek, Machač, Bílek.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Rytíři oproti předchozímu zápasu zlepšili vstup do utkání a sami mohli jít do trháku v přesilové hře. V jednu chvíli už byl Maksim Žukov vleže na zemi a branka byla úplně odkrytá, Rostislav Marosz si ale netroufl na střelu zpoza beka a velkou možnost nezužitkoval. Další dobrou šanci měl už za vyrovnaného počtu hráčů Adam Kubík, v samostatném úniku však Žukova ani nadvakrát nepřekonal. V oslabení se mohl opět prosadit Ondřej Machala, jenže domácí brankář situaci dobře přečetl, vyjel a u puku byl první. Na druhé straně měl v oslabení těžkou práci Andrej Košarišťan, poradil si ovšem jak se střelou zblízka, tak s následnou dorážkou.

Kladeňáci hrozili i dál ve vlastních početních nevýhodách. Při další vystartovali Plekanec s Machalou do přečíslení, druhý jmenovaný ale Žukova nepropálil. Jihlava mohla jít do vedení po svižném zakončení Tomáše Černého, Košarišťan ale vytáhl bleskový zákrok lapačkou. Hned nadvakrát se posléze dostal do slibného zakončení také Zach Frye a zaskvěl se i Žukov. A brankářům patřil i závěr třetiny. Oba maskovaní muži totiž zneškodnili po jedné gólové šanci.

Skóre se tak poprvé měnilo až ve třetím dějství. Dukla hrála neukázněně a její čtvrtý trest už Kladeňáci potrestali! Jaromír Jágr nic nevymýšlel, najel si na levý kruh a přesnou ranou Žukova překonal – 0:1. Hosté pak zažívali hodně horké chvíle při oslabení ve třech, obtížnou situaci ale přečkali. V úplném závěru utkání zkusili domácí hru bez brankáře a vylepšili si přesilovou hru, což přineslo úspěch. Jiří Fronk si našel pozici před brankou a patnáct sekund před sirénou srovnal – 1:1.

Prodloužení ale nemělo dlouhého trvání. Už v jeho třetí minutě dostal hodně volného prostoru Adam Kubík, který zamířil naprosto přesně a odstartoval obrovskou vlnu radosti na kladenské lavičce – 1:2.

OHLASY TRENÉRŮ

Jihlava: Karel Nekvasil: Z naší strany to byl lepší zápas než ten třetí, kdy se nám nedařilo vůbec nic. Kladno je strašně silné na puku a my máme obrovské problémy se na puk dostat. A když už, tak se na něm udržet. To se odehrávalo celý zápas. Měli jsme spoustu zbytečných vyloučení. Kladno využilo jednu přesilovku a my jsme se v tom plácali. Pak se nám podařilo v power-play srovnat, ale bohužel do prodloužení jsme nastoupili jako lajdáci. Čekali jsme od toho trošku něco jiného, když jsme na konci základní hrací doby vyrovnali, mysleli jsme, že na ně vlítneme. Udělali jsme jednu chybu ve střídání, kterou oni z brejku využili a bohužel jsme prohráli oba domácí zápasy.

Kladno: Jiří Burger: Chtěli jsme mít dobrý vstup do zápasu, což jsme oproti předešlým zápasům měli. Vytvořili jsme si poměrně dobré šance ke skórování, ale góly jsme nedali. Potom se zápas vyrovnal a ve třetí třetině se nám povedlo dát branku na 1:0. Potom jsme začali dost bránit a mysleli jsme si, že to dotáhneme do vítězného konce. Bohužel chvilku před koncem jsme šli do čtyř a patnáct sekund před koncem přišla branka Jihlavy na 1:1. Byla to pro nás velká rána, ale v prodloužení jsme zápas překlopili na naši stranu. U nás panuje obrovská spokojenost, sérii jsme srovnali na 2:2 a začíná se od nuly, akorát na dva vítězné zápasy.