1:4
A tým - zápasy

Rytíři ukončili střelecké čekání, na body proti Spartě ale nedosáhli

14. 10. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Po dlouhých 237 minutách Kladno ukončilo střelecké trápení, na body ale opět nedosáhlo a Spartě podlehlo 2:5. Rytíři před vyprodaným ČEZ stadionem dvakrát vedli, byli ovšem neukáznění a hned čtyřikrát inkasovali v oslabení. Miroslava Indráka a Tomáše Plekance už žádný další domácí střelec nedoplnil, a tak Kladeňáci zapsali pátou porážku v řadě.
2022/2023, Tipsport extraliga, 10. kolo,  pátek 14.10.2022, ČEZ Stadion Kladno
Sparta
2:5
1:1, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky: 14. Indrák (Machač), 24. Plekanec (Brodecki, Melka) – 16. Sobotka (Krejčík), 26. Konečný (Horák, Polášek), 37. Tomášek (Krejčík), 48. Simon (G. Thorell, E. Thorell), 60. Sobotka (Horák, Tomášek). Vyloučení: 11:4. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Miroslav Indrák – Vladimír Sobotka.

Rozhodčí: Hejduk, Kika – Frodl, Šimánek
vyloučení11:4
využití0:4
oslabení0:0
diváci5200
Kladno: Bow – Dotchin, Slováček, Sotnieks, Ticháček, Cibulskis, Babka, Kehar – Brodecki, Plekanec, Melka – M. Procházka, Klepiš, O. Procházka – Zikmund, Filip, Beran – Bláha, Indrák, Machač.
Sparta: Kovář – Krejčík, Krutil, Polášek, Jurčina, Němeček, Jandus, Mikliš – Forman, Sobotka, Řepík – E. Thorell, Horák, Tomášek – Safin, G. Thorell, Simon – Konečný, Vitouch, Přibyl.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Zápas odstartoval pro Kladno velmi dobře. Už ve druhé minutě byl vyloučen hostující Jandus a Rytíři nastoupili do přesilovky hodně aktivně. Hned v jejích prvních sekundách doráželi kotouč zblízka do brány v několika hráčích, ale Jakub Kovář obstál. Následně na něj letělo ještě několik nebezpečných střel, jenže střelecké trápení Kladenských trvalo. Neprosadila se však ani Sparta, která nesehrála svoji početní výhodu ideálně. Až při vyrovnaném počtu hráčů na ledě se dostal do dobré možnosti Tomášek, jenže Landon Bow svůj tým podržel. Do vedení nakonec odskočili Rytíři, kteří konečně prolomili střelecké prokletí. Machač byl u kotouče za bránou jako první, rychle ho posunul před brankoviště a Miroslav Indrák zblízka nezaváhal – 1:0. Jenže Sparta z přesilovky odpověděla. Vladimír Sobotka si připravil puk na pravém kruhu a Bowa propálil, i když měl kladenský gólman odkrytý výhled – 1:1.

V úvodu druhého dějství si ale Rytíři vzali náskok zpět. Brodecki našel zpoza brány volného Tomáše Plekance, který Kováře prostřelil ranou po ledě – 2:1. Ani tentokrát ale domácím vedení dlouho nevydrželo. Konkrétně 102 vteřin, stejně jako v prvním případě. Sparta se pak dostala do protiútoku a rozjetý Jakub Konečný tečoval puk za Bowova záda – 2:2. Hned nato mohl navýšit Erik Thorell, který kladenského brankáře překonal, ale následně trefil jen vnitřní část tyčky. V závěru třetiny už ale Pražané odskočili. Krejčík při přesilovce našel přesně hůl Davida Tomáška, který neměl problém tečovat letící kotouč do sítě – 2:3.

Rytíři se tedy ve třetí části museli hnát za vyrovnáním. Nebezpečně pálil Dotchin i Ticháček, první jmenovaný ale branku minul a střelu druhého se štěstím vytěsnil Ticháček. Dotchin pak svůj tým oslabil zbytečným faulem a následnými protesty a Sparta dlouhou přesilovku využila. Dominik Simon si rozhýbal Bowa a zblízka navýšil vedení svého týmu – 2:4. Zdramatizovat závěr pak mohli Filip a Plekanec, ani jeden z nich ale přečíslení neproměnil. Po přesilovkovém náporu se ocitl před poloodkrytou klecí Zikmund, kotouč však přes Kovářův beton nepřehodil. V závěru se pak Kladno ještě muselo bránit ve třech a inkasovalo z hole Vladimíra Sobotky – 2:5.

OHLASY TRENÉRŮ

Kladno: Otakar Vejvoda: První třetinu jsme měli dobrou, Sparta tam měla ještě jednu gólovou šanci, kterou náš gólman perfektně chytil. Já nemám problém prohrát, když je soupeř lepší. Mám problém s tím, když mu k tomu pomůžeme. Vyloučení za zákrok za brankovou čárou, jeden gól. Oplácení ve střední třetině, druhý gól. Další oplácení... Mám s tím obrovský problém. Je mi jedno, jestli budeme hrát proti nejlepšímu na světě a prohrajeme. Fajn. Když jim k tomu ale takhle pomůžeme, to mi hrozně vadí. Sparta pak možná byla celkově lepší, ale hrozně jsme jí k tomu pomohli. Když jsem viděl před zápasem statistiku přesilovek a naši v oslabení... Krásně se to otočilo.

Sparta: Pavel Patera: Kladno vstoupilo do utkání dobře, v první třetině mělo výborný forček a dalo z toho první gól. Pro nás bylo dobré, že jsme do kocne první třetiny vyrovnali. Od druhé třetiny už jsme byli lepším mužstvem a zaslouženě jsme vyhráli.