2:0
5:3
1:4
Ohlasy

Vyrovnané utkání, ale doplatili jsme na nedisciplinovanost, mrzelo Antonína Melku

15. 10. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno po dlouhých 237 minutách prolomilo čekání na gól, další body do tabulky ale opět nepřidalo. Rytíři hráli proti Spartě neukázněně, celkem jedenáctkrát usedli na trestnou lavici a po čtyřech inkasovaných gólech v oslabení prohráli 2:5. „Hrát třetinu v oslabení proti takovému týmu nejde,“ mrzelo Antonína Melku, který asistoval u druhého gólu Kladenských.

Proti Spartě jsme dvakrát vedli, ale nakonec je z toho jasná porážka…

Mrzí to, protože to bylo vyrovnané utkání. My jsme ale doplatili na naši nedisciplinovanost a zbytečné fauly. Oni to potrestali, dávali nám góly prakticky jen v přesilovkách. Hrají je výborně, dneska jsme to bohužel moc dobře nebránili. To rozhodlo. Byli jsme jedenáctkrát vyloučení… Hrát třetinu v oslabení proti takovému týmu nejde.

Kolikrát to ale byly zbytečné fauly. Z čeho plynuly? Byla tam frustrace po předchozích porážkách?

Spíš prostě nedisciplinovanost. Já tam taky udělal útočný faul, Ziky taky zbytečný faul… Nevím, zbytečné fauly, nedisciplinovanost, opláceli jsme. Musíme udržet nervy a hrát jednoduše jako oni. Oni hráli dobře, my bohužel faulovali a dostávali góly.

Pozitivem zápasu je ale ukončení střeleckého trápení. Byla velká úleva, že to tam konečně padlo?

Určitě, byla to úleva. Dali jsme dva góly, ale bohužel. Dvě třetiny to byl vyrovnaný zápas, škoda faulů. Gól je určitě dobrý, ale hraje se to na body a ne na góly. Byli bychom radši za tři body, kdybychom vyhráli třeba 1:0. Když jsme ale jedenáctkrát vyloučení, tak to nejde.

Změnili jste ve hře něco, když se nedařilo dát gól? Bylo to ve hře vidět?

Změnili jsme to, začali jsme se víc tlačit do brány a zjednodušili jsme i přesilovky. Obránci stříleli výborně, měli jsme tlak, ale bohužel to tam nepadlo. Když takhle budeme pokračovat, tak ale začneme dávat góly. Když ještě zlepšíme disciplínu, tak se to může obrátit v náš prospěch.

„Musíme hrát bez faulů, jednoduše a nedělat chyby.“

Oba góly padly po chytré přihrávce zpoza brány, u jednoho z nich jsi byl i ty.

U druhého gólu tam vznikl protiútok. Já jsem to tam hodil, jak to máme domluvené, protečovalo se to Brodimu, ten to dal Plekymu a myslím, že gólman ani neví, kudy mu to tam propadlo. Já jsem ani neviděl, že to je gól, všichni se ale potom radovali.

Může být právě tohle recept na góly?

Věděli jsme, že jim to asi nebudeme dávat do prázdné, ale musíme dát takové ošklivé góly. Jak ale říkám, proti týmu s takovými hráči nejde být jedenáctkrát vyloučení.

Po dobrém startu do sezony máme v zádech už pět porážek v řadě. Jaká je teď nálada v kabině?

Snažíme se to neřešit, aby na nás nepadla deka. Snažíme se hrát pořád aktivně a myslet pozitivně. Sérii porážek máme teď, pořád lepší než ke konci sezony. Pořád je dost času na to s tím něco udělat. Doufám, že aspoň góly budou odrazový můstek ke zlepšení.

Střelecké trápení je u konce, co zlepšit do dalšího zápasu? Primárně disciplínu?

Jedeme do Vítkovic, které hrají výborně a jsou nahoře v tabulce. Když tam budeme takhle faulovat, tak nemáme šanci vyhrát. Musíme zlepšit disciplínu a hrát stejně jako první dvě třetiny proti Spartě. Bez faulů, jednoduše a nedělat chyby.