1:4
A tým - zápasy

Rytíři podlehli Plzni v prodloužení a do tabulky berou další bod

16. 1. 2022 od Foto: Roman Mareš
Kladno prohrálo v domácím zápase s Plzní 3:4 po prodloužení. Rytíři šli do vedení po gólu Antonína Melky, soupeř ale vývoj otočil. Když pak Ladislav Zikmund srovnal, Plzeňští opět odskočili. V závěru však smazal rozdíl Matěj Beran, který poslal zápas do prodloužení. V něm ovšem hosté rozhodli už po jedenácti sekundách. Kladeňáci tak berou do tabulky další bod a před Zlínem mají už osmibodový náskok.
2021/2022, Tipsport extraliga, 42. kolo,  neděle 16.1.2022, Chomutov, ROCKNET ARÉNA
Plzeň
3:4p
1:1, 1:2, 1:0 – 0:1

Branky a nahrávky: 4. Melka (Indrák), 37. Zikmund, 57. Beran (Dotchin, Filip) – 11. Bulíř (Přikryl), 29. Dzierkals (Mertl), 39. Mertl (Kaňák, Kindl), 61. Čerešňák (Schleiss, Kodýtek). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Antonín Melka – Tomáš Mertl.

diváci1000
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Wood, Ticháček, Babka, Suchánek, Baránek – Hlava, Plekanec, Kubík – Pytlík, Zikmund, Melka – Kristo, Kuťák, Beran – Jágr, Filip, Indrák.
Plzeň: Svoboda – Budík, Čerešňák, Graňák, Holý, Kaňák, Kindl, Kremláček – Dzierkals, Mertl, Dufek – Blomstrand, Bulíř, Přikryl – Suchý, Kodýtek, Schleiss – Marcel, Thorell, Malát.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Kladno přestálo úvodní tlak soupeře i nebezpečné oslabení. Už při hře čtyř proti čtyřem pak udeřilo. Indrák vybojoval puk a skvělou přihrávkou o mantinel vyslal do úniku Antonína Melku. Ten už si brankáře Svobodu zkušeně rozhýbal a kotouč uklidil mezi jeho betony – 1:0. V půlce třetiny si ale Melka vybral i slabší chvilku. Na obranné modré ztratil puk, hosté vyrazili vpřed a Michal Bulíř vypálil naprosto přesně – 1:1. Na druhé straně měl po chvíli vynikající možnost Hlava, po Woodově dobré přihrávce ale napálil jen tyč. Vzápětí ale stálo štěstí i při Rytířích. Blomstrand v přesilovce rovněž zasáhl jen brankovou konstrukci.

Ve druhé části se mohlo skóre měnit po Indrákově šanci. Kladenský útočník se dostal do úniku, ale bekhendovým blafákem trefil jen síť zvenčí. Hosté pak nevyužili přesilovou hru, po jejím skončení už však odskočili do vedení. Dotchin ztratil puk mezi kruhy a Martins Dzierkals vypálil z otočky přímo k tyči – 1:2. Následovala poněkud hlušší pasáž hry, po které Kladno srovnalo. Ladislav Zikmund šel dravě před bránu a trefil protější roh klece – 2:2. Následně mohl otočit vývoj ještě Plekanec, jenže z bezprostřední blízkosti puk za Svobodu neprocpal. A Škoda jeho zaváhání potrestala! Tomáš Mertl proskočil mezi kladenskými beky a i s bránícím hráčem na zádech Bowa vymíchal – 2:3.

Rytíři si ve třetím dějství mohli vypomoci dvěma rychlými přesilovkami, sehráli je ale velmi špatně. Čas postupně utíkal a kladenský tlak se proti Plzni zvolna stupňoval. Defenziva hostí ale hrála velmi zkušeně a větší šance nepřipouštěla. Nakonec se ale domácí dočkali! Matěj Beran skvěle pracoval před brankovištěm a pohotově dorazil Dotchinovu střelu do brány – 3:3. Ve zbytku času už se skóre neměnilo, a tak muselo rozhodnout prodloužení.

To ale netrvalo dlouho. Plzeň vyrazila hned po buly vpřed a Peter Čerešňák dorážel přesně – 3:4.