Obrázek
Preview

Rytíři chtějí přidat další body, v neděli v Chomutově přivítají Plzeň

15. 1. 2022 od Foto: Roman Mareš
Po pouhé jednodenní přestávce se Kladno opět vrací do boje o body do extraligové tabulky. V neděli od 16 hodin přivítají Rytíři trápící se Plzeň, která prohrála už čtyřikrát v řadě, a budou chtít opět navýšit svůj náskok před posledním místem.

Rytíři se mají od čeho odpíchnout. Z posledních čtyř zápasů bodovali hned třikrát a pokračovat v tom budou chtít i v neděli. Naposledy na chomutovském ledě Kladno podalo velmi kompaktní výkon a díky bojovnosti zvítězilo nad Olomoucí 2:0. Trefili se Miroslav Indrák a Nicolas Hlava a kanadský brankář Landon Bow vychytal vůbec první nulu v kladenském dresu. Na zlepšený výkon pak Kladeňáci navázali i na ledě Pardubic, kde dlouho vedli. Dynamo ale v závěru smazalo ztrátu a v prodloužení se radovalo. Rytíři zapsali bod za porážku 3:4 po prodloužení. Pod kladenské góly se podepsali Adam Kubík, Matyáš Filip a Matěj Beran.

I nedělní utkání bude na straně Kladna plné milníků. Postará se o ně hlavně Antonín Melka (2+7)! Pro něj se bude jednat o 350. utkání za Kladno, 300. ligový start za Kladno a zároveň 200. zápas v naší nejvyšší soutěži. Mladý útočník Matyáš Filip (6+7) pak zapíše stý ligový start v dresu Rytířů.

Kladno bude chtít v neděli jednoznačně napravit dojem z prvních dvou vzájemných zápasů proti Plzni. Proti Západočechům se totiž Rytířům nedaří a dohromady jim vstřelili jen dva góly. Zejména doma to byl proti Škodě přitom velice špatný výkon. Kladno tahalo od začátku za kratší konec, prosadilo se jen z hole Dannyho Krista a prohrálo jasně 1:8. I na ledě soupeře pak Rytíři od úvodu ztráceli a padli 1:4. Tentokrát se prosadil jen Kyle Wood.

Plzni patří v tabulce aktuálně čtvrtá pozice se ziskem 63 bodů. S posledními výkony ale Západočeši nemůžou být vůbec spokojeni. Prohráli totiž už čtyřikrát a v tomto roce zapsali zatím jen bod. V Litvínově totiž Plzeňští padli 3:4 po prodloužení. Od té doby ale na další bodový zápis čekají. Hradci Králové podlehli 2:3, Vítkovicím 2:4 a Liberci 1:4. I Plzeň má tedy velkou motivaci opět bodovat a vrátit se na vítěznou vlnu.

Plzeň letos inkasovala už 111 branek, přesto se může chlubit nejlepší hrou v oslabení z celé soutěže! Průměrně ubrání 87,68 % soupeřových přesilovek. Co se týče hry dopředu, můžou se Západočeši opřít o spoustu silných individualit. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Michal Bulíř (18+21), kterého skvěle doplňují Peter Čerešňák (5+28), Tomáš Mertl (9+18), Ludwig Blomstrand (17+9) a Martins Dzierkals (8+16). V bráně je jasnou jedničkou Miroslav Svoboda (92,46 %), zatímco mladý Dominik Pavlát (88,64 %) zůstává za očekáváním.

Utkání 42. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň se odehraje v chomutovské Rocknet Aréně v neděli 16. ledna od 16:00. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.