středa 5.4.2023
Kladno
Pardubice "B"
8:4
1. kolo,  neděle 16.4.2023
Kladno
Zlín
1:0
2. kolo,  pondělí 17.4.2023
Kladno
Zlín
3:1
3. kolo,  čtvrtek 20.4.2023
Zlín
Kladno
1:7
4. kolo,  pátek 21.4.2023
Zlín
Kladno
0:1
Obrázek
Preview

Rytíři jsou krok od záchrany! Ukončit baráž chtějí v pondělí v Chomutově

24. 4. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno zvítězilo v jednom ze dvou utkání na ledě Jihlavy a je krok od setrvání v extralize! Rytíři vedou v sérii už 3:1 na zápasy a první šanci na její ukončení budou mít už v pondělí v Chomutově. Ve svém letošním azylu vyzvou Duklu od 18 hodin.

Rytíři se přesouvali do Jihlavy s vedením 2:0 na zápasy, když v Chomutově soupeře porazili 6:4 a 4:1. Další krok ale na první pokus udělat nedokázali. Kladno se dokázalo prosadit jen v divoké druhé třetině a při risku bez gólmana ztrátu nedotáhlo. Naopak inkasovalo a prohrálo 3:5. Druhé utkání na ledě Dukly už ale skončilo daleko lépe pro Rytíře! Jako první šli sice do vedení domácí, Kladno ale vývoj otočilo a vyhrálo vysoko 7:2. Pomohl jim k tomu i zkrat brankáře Maksima Žukova, který bodl Matěje Berana holí a dostal trest do konce utkání.

V pondělí už se ale kladenští střelci budou opět potýkat s ruským gólmanem Dukly. Žukov totiž za své počínání nedostal dodatečný trest od disciplinární komise. „Přestože se Maksim Žukov v posuzované situaci bez jakékoliv pochybnosti dopustil naplnění předpokladů k uložení příslušného trestu, lze současně s tím uvést, že dané jednání, i s přihlédnutím k faktu, že brankář souběžně s dokončením svého úderu upustil svou hůl, nebylo provedeno s takovou intenzitou, aby bylo způsobilé jakýmkoliv způsobem ohrozit protihráčovo zdraví,“ stojí v odůvodnění.

Rytíři budou i v pátém zápase spoléhat na skvělé výkony své první formace, která si zatím v baráži počíná fantasticky! Adam Kubík (6+3) posbíral už devět kanadských bodů a v posledním utkání se rozjel i kapitán Kladna Tomáš Plekanec (2+5). Ten se na sedmigólové kanonádě podílel hned pěti body! V bodování dále následují Nicolas Hlava (2+3) a obránci Marek Baránek (2+2) s Jakem Dotchinem (1+3).

To Jihlava má zatím v baráži jednoho jasného tahouna, co se týče ofenzivní hry. Je jím Tomáš Havránek (3+4), který už posbíral sedm bodů. V klubové produktivitě za ním následuje až se čtyřbodovým odstupem obránce Filip Dundáček (0+3).

5. utkání baráže o Tipsport extraligu Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava se odehraje v chomutovské ROCKNET Areně v pondělí 25. dubna od 18:00. Zápas můžete sledovat živě na HokejkaTV.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Redakce / Foto: Roman Mareš | 25. 4. 2022

Jihlavu jsme udolali i počtvrté a jsme dál extraligoví!

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU