18:00
18:00

Rytíři dvakrát vedli, proti Pardubicím ale nakonec zapsali jen bod

10. 12. 2021 od Foto: Roman Mareš
Kladno podlehlo Pardubicím po napínavé bitvě 4:5 v prodloužení. Rytíři rychle odpověděli na první branku soupeře díky trefě Matyáše Filipa a dlouho pak vedli. Nejprve se trefil Kyle Wood a pak Adam Kubík. Když Dynamo vyrovnalo, poslal domácí opět do trháku Matěj Beran, hosté ale v závěru srovnali a v prodloužení byli šťastnější. Kladeňáci tak přidali do tabulky jen jeden bod.
2021/2022, Tipsport extraliga, 26. kolo,  pátek 10.12.2021, Chomutov, ROCKNET ARÉNA
Pardubice
4:5p
2:1, 2:2, 0:1 – 0:1

Branky a nahrávky: 4. Filip, 15. Wood (Račuk, Dotchin), 30. Kubík (Plekanec), 40. Beran (Plekanec, Račuk) – 2. Říčka (Cienciala, Camara), 30. Matýs (Camara), 38. Cienciala, 57. Robertson (Matýs, Kousal), 65. Mikuš (Matýs). Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Matěj Beran – Robert Říčka.

diváci1000
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Wood, Ticháček, Suchánek, Baránek, Funk – Jágr, Plekanec, Zikmund – Hlava, Kubík, Indrák – Beran, Račuk, Melka – Machala, Filip, Pytlík.
Pardubice: Klouček – Mikuš, Robertson, Vála, Nakládal, Kolář, Hrádek, Zdráhal – Hecl, Poulíček, Blümel – Matýs, Kousal, Camara – Říčka, Paulovič, Cienciala – Pochobradský, Anděl, Holík.

Na ledě se bylo od začátku na co dívat. Rytíři hráli brzy oslabení a museli dotahovat ztrátu. Robert Říčka dostal puk do volného prostoru a ukázal, proč je nejlepším střelcem soutěže – 0:1. Kladno ale přišlo s brzkou odpovědí. Matyáš Filip rozjel akci po pravé straně, poslal kotouč před brankoviště a bránící Nakládal si sklepl puk rovnou do vlastní branky – 1:1. Do dobrých střeleckých pozic se poté dostali ještě Račuk a Melka, první jmenovaný ale trefil Kloučkovo rameno a druhý minul. Bow na druhé straně neviděl zase zakončení Hecla, zazvonila však tyč. Kladno ale z přesilovky už odskočilo! Kyle Wood nic nevymýšlel, vypálil z vrcholu pravého kruhu a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Kubík pak ještě nastřelil tyč, skóre už se ovšem do konce třetiny neměnilo.

Další branky přišly až těsně před polovinou utkání. Ve 30. minutě dostal Adam Kubík v přesilovce přesný křižný pas od Plekance a pohotovou ranou poslal kotouč za Kloučkova záda – 3:1. Dvougólové vedení však Rytířům vydrželo jen 34 sekund. Pak šli Pardubičtí hodně důrazně do brankoviště a Ondřej Matýs už dorážel za Bowa – 3:2. Už ke konci třetiny měl pak velikou možnost Beran, který ale zblízka neuspěl. Dynamo navíc vyrazilo vpřed a bylo srovnáno. Filip nedokázal uklidit puk do bezpečí a David Cienciala využil toho, že Bow byl po předchozím zákroku rozhozený – 3:3. Jenže ještě před druhou přestávkou si Kladno vzalo vedení zpět. Matěj Beran dostal od Plekance přihrávku do jízdy a nataženou holí usměrnil puk do brány – 4:3.

Třetí část odstartovala velkým náporem Pardubic, Rytíři ale rychle zase přebrali iniciativu a byli nebezpeční. Do zajímavé šance si vybruslil Račuk, který však následně vypálil jen doprostřed brankáře. Na druhé straně už to měl do prázdné branky Paulovič, který z velkého úhlu odkrytou síť netrefil. Krásnou hokejovou akcí na sebe posléze upozornil Camara, když projel celé hřiště a zblízka zakončil do Bowova betonu. Neúspěšné však byly i další možnosti. Kousal ze skvělé pozice minul a Machala poté nedosáhl na Filipovu dobrou přihrávku. Jenže hosté se nakonec dočkali. Necelé čtyři minuty před sirénou si vytvořili veliký tlak a Dennis Robertson už zakončoval za ležícího Bowa – 4:4. Hosté měli rázem obří tlak, šedesát minut ale rozhodnutí nepřineslo.

Došlo tak na prodloužení, ve kterém tvořili hru převážně Pardubičtí. Za Rytíře se prohnal do zajímavé možnosti Hlava, zmateného Kloučka ale nepřekonal. Po dobré souhře Plekance s Pytlíkem ale Kladeňáci ztratili puk a Dynamo vystartovalo do rychlého protiútoku. První střelu ještě Bow dokázal zlikvidovat, Juraj Mikuš už ovšem zakončoval do prázdné brány – 4:5.