Obrázek
Preview

Poslední zápas základní části je tady! Rytíři vyzvou doma Karlovy Vary

4. 3. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Rytíři skončí po základní části extraligy na posledním místě a nic na tom už nezmění ani poslední utkání. Kladno ho ale i tak bude chtít vyhrát! Doma před svými fanoušky totiž přivítá Karlovy Vary a naposledy před baráží sehraje soutěžní utkání. Zápas startuje v neděli v 16:30.

Kladno přišlo o možnost vyhnout se baráži definitivně v předposledním kole, kdy se napřímo utkalo s Českými Budějovicemi. Rytíři na jihu Čech odehráli vyrovnanou první třetinu, pak ale nepochopitelně propadli, inkasovali čtyřikrát během sedmi minut a bylo po zápase. Kladeňáci padli 2:5 a s jistotou skončí na posledním místě tabulky. V 51 zápasech totiž posbírali jen 54 bodů a v posledním utkání už nemůžou stáhnout čtyřbodovou ztrátu na předposlední Motor. Zatímco Jihočechům tedy v neděli skončí sezona, Rytíři budou muset přes čtyřicet dní čekat na vítěze Chance ligy, se kterým se pak utkají v baráži.

To Karlovy Vary mají jiné starosti a i v posledním kole se budou rvát o vylepšení své pozice pro play off. Západočeši jsou momentálně devátí a na svém kontě mají 68 bodů. Můžou tedy ještě předehnat osmé Brno, které má o bod více, a dotáhnout se na sedmou Olomouc, která je na 71 bodech. Zezadu se na Energii naopak může dotáhnout Plzeň, která ztrácí tři body. Pro karlovarské hokejisty ale příliš nehovoří bilance z posledních kol. Energetici vyhráli jen jednou ze čtyř posledních duelů, když přejeli Motor 5:1. Poté už ale nestačili na Liberec, kterému doma podlehli 3:4 po prodloužení.

Karlovy Vary jsou letos druhým nejčastěji inkasujícím týmem po Rytířích. Dohromady inkasovali už 158 branek a to se podepisuje i na statistikách jejich brankářů. Štěpán Lukeš má úspěšnost 90,42 % a jeho náhradník Vladislav Habal o něco lepších 90,69 %. Směrem do ofenzivy jsou týmu nejplatnější Jiří Černoch (12+17) a Tomáš Rachůnek (6+23), které výborně doplňují střelci Petr Koblasa (16+11) a Ondřej Beránek (17+9). Kladenskou stopu zanechávají v týmu Energie útočníci Tomáš Redlich (8+12) a Daniel Kružík (4+3).

Vzájemné zápasy

Rytíři v této sezoně už jednou dokázali Karlovy Vary na domácím ledě porazit. Skóre tehdy otevřel Adam Brodecki, ještě před přestávkou rozdíl navýšil Jake Dotchin a když soupeř v prostředním dějství snížil, definitivně v závěrečné třetině rozhodli Ondřej Bláha a Matyáš Filip. Kladeňáci tak brali tři body za výhru 4:1. To na ledě soupeře to byl jiný příběh. V prvním duelu Kladno marně dotahovalo a padlo 3:4. Naposledy pak muselo znovu stahovat ztrátu a prohrálo 2:4.

Utkání 52. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary se odehraje na kladenském ČEZ stadionu v neděli 5. března od 16:30. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.