18:00
18:00

51. kolo extraligy: Rytíři prohráli na ledě Českých Budějovic 2:5

3. 3. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno nezvládlo důležité utkání na ledě Českých Budějovic a po porážce 2:5 bude hájit extraligovou příslušnost v baráži. Po vyrovnané první třetině Rytíři ve druhém dějství inkasovali čtyřikrát během sedmi minut a vzniklou ztrátu už nestáhli. Snížení obstaral ještě v prostřední části Matyáš Filip a ze stupňujícího se tlaku ještě patnáct minut před koncem Jakub Klepiš. Motor ale využil přesilovou hru, pojistil svoje vedení a zajistil si záchranu v nejvyšší soutěži.
2022/2023, Tipsport extraliga, 51. kolo,  pátek 3.3.2023, Budvar aréna, České Budějovice
5:2
0:0, 4:1, 1:1

Branky a nahrávky: 27. Valský (Vondrka, Šenkeřík), 29. Doležal (Hanzl, Percy), 33. Šenkeřík (Vondrka), 34. Přikryl (Kachyňa, Percy), 56. Vráblík (Štencel, Valský) – 38. Filip (Slováček, Kubík), 45. Klepiš (Procházka, Ticháček). Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Petr Šenkeřík – Matyáš Filip.

diváci6421
Budějovice: Hrachovina – Štencel, Vráblík, Bindulis, Percy, Šenkeřík, Kachyňa, Hovorka – Dzierkals, Pech, Gulaš – Vondrka, Hanzl, Valský – Čachotský, Toman, Doležal – Strnad, Raška, Přikryl.
Kladno: Brízgala (41. Bow) – Dotchin, Kehar, Sotnieks, Cibulskis, Ticháček, Slováček, Veber – Jágr, Plekanec, Kubík – Indrák, Klepiš, Babka – Zikmund, Filip, Procházka – Bláha, Pytlík, Michnáč.

Oba týmy do zápasu vletěly ve slušném tempu a během první půlminuty mohly jít do vedení. Jágrův bekhend ale Dominik Hrachovina vyrazil a českobudějovické přečíslení následně pokryl Adam Brízgala. Kladno si mohlo pomoci brzkou přesilovou hrou, jenže úspěšné nebylo. Postupně tedy přebrali iniciativu spíš domácí, ani oni se ovšem střelecky neprosadili. Nebezpečně pálil exkladenský Strnad a Brízgala musel rychle akrobaticky na led, aby nepřipustil dorážku. Za Rytíře se ještě dostal za obranu dobře rozjetý Kubík, který ale zamířil prudkou ranou mimo.

Druhá část odstartovala podobně jako úvodní dějství. Kladno šlo do rychlé přesilovky, ale nesehrálo ji vůbec dobře. Hrozili spíše domácí a krátce po vypršení trestu otevřeli skóre. Zikmund nedosáhl na kotouč, Motor předvedl pohlednou souhru a Jakub Valský zakončoval do odkryté klece – 1:0. Vzápětí navíc fauloval Kubík a přesilovou hru využil bleskově Zdeněk Doležal – 2:0. O čtyři minuty později pak Brízgala předvedl dobrý zákrok, vzápětí ale inkasoval po ráně Petra Šenkeříka z dálky, která se odrazila od Indrákových bruslí až do sítě – 3:0. Děsivou sedmiminutovku zakončil Filip Přikryl, který využil volného prostoru mezi kladenskými beky a zakončil přesně – 4:0. Už o tři minuty a 18 sekund později ale Kladno dokázalo odpovědět. Matyáš Filip nabral rychlost a šikovně poslal puk mezi Hrachovinovy betony – 4:1. Hned vzápětí mohli Rytíři přidat další gól z přesilové hry, výhodu ale nesehráli vůbec dobře.

Do třetího dějství už nastoupilo Kladno s Landonem Bowem mezi třemi tyčemi a po pěti minutách hry dosáhlo na snížení. Procházka těsně uhájil útočné pásmo na modré čáře a Jakub Klepiš poslal odražený kotouč za Hrachovinova záda – 4:2. Navýšit mohl hned nato v úniku Vondrka, jenže kanadský gólman vytáhl dobrý zákrok. Kladno poté logicky vrhlo všechny síly do útočného snažení, o tlak se ale v závěru samo připravilo. Plekanec fauloval a Roman Vráblík přesilovou hru využil – 5:2.

Budějovice: David Čermák: Byl to strašně těžký zápas. Chtěl bych vyzvednout hlavně kluky, kteří do zápasu vůbec šli. Několik posledních kol hráli jenom díky tomu, že nikdo jiný hrát nemohl. Šli tam s horečkami, šli tam se zraněními, která by jinak byla na několik týdnů. Klobouk dolů, jak to zvládli. My jsme samozřejmě rádi, že jsme se vyhli baráži. Kladnu přeju jenom, aby ji zvládlo.

Kladno: Pavel Skrbek: Díky soupeřům jsme dostali šanci napravit nevydařenou sezonu v tomhle zápase. Bohužel jsme ho nezvládli a čeká nás baráž.