5:3
1:4

Po čtyřech dnech bez zápasu se Kladno vrací do akce. V pátek zavítá do Pardubic

13. 1. 2022 od Foto: Roman Mareš
Rytíři v posledním kole zvítězili a poprvé v sezoně zapsali čisté konto! Na zlepšený výkon budou chtít navázat už v pátek, kdy se představí na ledě rozjetých Pardubic. Souboj se třetím celkem tabulky startuje v 18 hodin.

Kladno má za sebou utkání, od kterého se bude chtít odpíchnout. Proti Olomouci nastoupilo s řadou změn v sestavě a podalo bojovný, týmový výkon. Poprvé v sezoně naskočili za Kladno bratři Procházkové z Litoměřic, kteří mají k Rytířům vyřízeny střídavé starty, i univerzál Jakub Babka. Ten posílil Kladno výměnou za Marka Račuka do Prostějova. Rytíři s novými tvářemi v sestavě proti Olomouci od 11. minuty vedli po trefě Miroslava Indráka. I díky famóznímu Landonu Bowovi náskok uhájili a v závěru pečetil na konečných 2:0 zásahem do prázdné brány Nicolas Hlava. Kladeňáci tak navýšili svůj náskok před Zlínem na šestibodový a aktuálně mají na svém kontě 31 bodů.

V pátek proti Pardubicím se dočkají hned dva Rytíři významných milníků. Nejlepší střelec týmu Adam Kubík (12+4) nastoupí ke svému 250. soutěžnímu utkání za Kladno! Pro druhého nejproduktivnějšího Rytíře Nicolase Hlavu (9+13) to pak bude sté utkání v klubu. V jeho případě mluvíme o ligových i přípravných zápasech.

Kladno letos bodovalo v obou vzájemných zápasech s Pardubicemi, byť pokaždé odešlo poražené. Na ledě soupeře Rytíři třikrát smazali ztrátu a utkání dovedli až do nájezdů. Nakonec ale padli 3:4 a zapsali bod. Doma se pak role otočili. Kladeňáci dvakrát vedli, v závěru ale o náskok přišli a nakonec prohráli 4:5 po prodloužení.

Pardubické Dynamo v této sezoně potvrzuje roli jednoho z favoritů a v tabulce se drží na třetím místě. Východočeši posbírali už 74 bodů a před nejbližším pronásledovatelem mají jedenáctibodový náskok! Třinec a Hradec Králové jsou naopak nadohled, takže Pardubičtí koukají směrem vpřed a myslí i na další posun tabulkou směrem vzhůru! Potvrdili to i v posledních zápasech. Třikrát v řadě vyhráli, když porazili Mountfield 4:1, Karlovy Vary 4:2 a naposledy Liberec 4:3 po prodloužení.

Pardubice mají letos neskutečně našlapaný útok. Vstřelily už 126 branek, což se logicky promítá i do individuálních statistik. Robert Říčka (20+16) už pokořil dvacetigólovou hranici a daleko k tomu nemá ani Anthony Camara (18+14). Výborně si vede také David Cienciala (7+21) a obránce Jan Košťálek (3+24). V brance Dynama se pravidelně střídají Dominik Frodl (91,84 %) a Milan Klouček (91,76 %) a oba si drží velmi kvalitní čísla. Pět zápasů v pardubickém dresu letos odehrál také odchovanec Kladna Tomáš Urban (0+0), který na první kanadské body čeká.

Utkání 41. kola Tipsport extraligy HC Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno se odehraje v pardubické enteria areně v pátek 14. ledna od 18:00. Zápas můžete sledovat živě na HokejkaTV.