3:4
3:4

Odveta s Jihlavou i extraligové měření sil a Denis Godla: Rytíři hrají v týdnu hned dvakrát!

9. 8. 2021 od Lukáš Jůdl
Kladno má za sebou vítězný vstup do přátelských utkání a před sebou další dvě předsezonní klání. Soupeřem bude opět jihlavská Dukla, tentokrát se však bude hrát na jejím ledě. Tento přátelák je na programu v úterý 10. srpna od 18:00, hraje se pak i ve čtvrtek 12. srpna od 17:30 v Litvínově.

Vítězné utkání v Příbrami

Rytířům se protáhla rekonstrukce ČEZ stadionu, a tak si pomalu zvykají na azyl. Ten poprvé zažili v Příbrami, kde v rámci prvního přípravného zápasu hostili tým HC Dukla Jihlava. Rychlá úvodní branka (37. vteřina) Vítězslava Bílka namlsala skoro 2500 diváků v ochozech, ale na dalších 15 minut zápasu to bylo vše.

Kladno ovšem bylo v útoku aktivnější a mělo více šancí. V šestnácté minutě z toho byl zasloužený gól výborně hrajícího Matyáše Filipa, na který však o necelou minutu později zareagovala Jihlava snížením na 1:2, kdy Landona Bowa překonal Tomáš Havránek. V polovině třetí části ale potvrdil kladenskou převahu Ondřej Machala a Rytíři tak vyhráli 3:1.

Odveta v Jihlavě

Na druhé přípravné utkání odjedou Rytíři do CZ Loko Arény, tedy na domácí led Jihlavy. Během finálové série, po které Kladno postoupilo do extraligy, tam vyhráli svěřenci trenérů Čermáka, Burgera a Kregla všechny tři zápasy. Nyní mohou navázat čtvrtou výhrou na jihlavském stadionu v řadě.

Základ sestavy by se oproti prvnímu duelu neměl výrazně měnit. Premiérový start za Rytíře by si však mohl zapsat kanadský obránce Kyle Wood, který sledoval dění v Příbrami jen z hlediště. Mimo sestavu byl také Jakub Suchánek, Jakub Štochl, Antonín Melka a Nicolas Hlava.

Zápas v Jihlavě začíná v úterý 10. srpna v 18:00.

Návrat do sestupového Litvínova

Vypadá to, že si Rytíři chtějí osvěžit nedávnou historii. Nejen, že se vrací k repríze dramatického finále Chance ligy s Jihlavou, ale vyrazí také do Litvínova, kde odehráli svůj doposud poslední extraligový zápas. Bylo to 6. března 2020 a hrálo se o všechno. Jen pár dnů před vypuknutím omezení, restrikcí a nařízení kvůli pandemii koronaviru prohrálo Kladno na stadionu Ivana Hlinky 2:6 a s nejvyšší českou soutěží se muselo minimálně na rok rozloučit.

Nezapomenutelný večer tehdy prožil útočník Tomáš Pospíšil, který dvěma brankami a třemi asistencemi poslal kladenský tým o úroveň níže. Pouze o asistenci méně měl jeho parťák z útoku Viktor Hübl. Tam, kde pro Kladno extraligová pouť skončila, tam po návratu začne. Půjde o první přátelský zápas s extraligovým týmem, a měření sil se soupeřem ze stejné soutěže bude rozhodně zajímavé.

A zajímavost na konec. Proti Kladnu, tedy proti svému bývalému týmu, by mohl poprvé nastoupit slovenský gólman Denis Godla, který v kladenském brankovišti před dvěma lety opravdu zářil.

Další "domácí" zápas 17.8. odehrají Rytíři v Berouně (proti Karlovým Varům)