úterý 6.8.2024
Chomutov
Kladno
 
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
 úterý 20.8.2024
Kladno
McGill
 
 čtvrtek 22.8.2024
Kladno
Kassel
 
 úterý 27.8.2024
Plzeň
Kladno
 
Obrázek
A tým

Konečně to z naší strany vypadalo jako hokej, těšilo po výhře nad Vsetínem Nicolase Hlavu

14. 1. 2021 od Text: Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Nicolas Hlava nabral v posledních zápasech slušnou formu a v klubovém bodování už se posunul na druhé místo za Tomáše Plekance. A hodně vidět byl i proti Vsetínu. Druhou branku Rytířů sám dal, na třetí přihrál a pomohl týmu k důležitému tříbodovému vítězství. „Nabrali jsme nějaké sebevědomí, ale nemůžeme létat ve výšinách, že jsme porazili Vsetín,“ uvědomuje si po výhře Hlava.

Oproti posledním zápasům bylo ve hře znát zlepšení. Viděl jsi to stejně?

Už tam byly věci, které máme dělat, i zodpovědnost pohlídat si výsledek. Konečně to z naší strany vypadalo jako hokej.

Čím jste zlomili odpor Vsetína, který hrál velmi dobře?

Vsetín je kvalitní mužstvo, které je hodně bruslivé. My jsme byli silní na puku v jejich pásmu a byli jsme i trpěliví. Nikam jsme se nehnali, když jsme přišli o puk, tak jsme se stáhli dozadu a hráli jsme zodpovědně. Pořád tam od soupeře byla nějaká přečíslení, kterých se musíme vyvarovat. To se nám stává v každém zápase, že nám tam soupeř jezdí ve dvou na jednoho. Na tom ještě musíme zapracovat. Jinak už tam ale bylo více těch pozitivních věcí.

Výsledkově se to asi zlomilo na konci druhé třetiny, že?

Asi jo. Spadly nám tam dva góly, využili jsme přesilovku a do třetí třetiny jsme šli s tím, abychom výsledek udrželi a za každou cenu vyhráli.

Jak zmiňuješ, využili jsme přesilovou hru. Ty jsme poslední dobou hráli s pěti útočníky, ale moc to tam nepadalo. Proti Vsetínu jsme se ale zase vrátili do varianty s jedním bekem…

Zkouší se různé varianty. Varianta s pěti útočníky není zas tak špatná, ale musíme to hrát zodpovědněji. Dnes jsme to hráli celkem jako kaskadéři a smrdělo to tím, že by nám mohli ujet. Naštěstí jim to několikrát uteklo. Na to si ale musíme dávat pozor. Potom Džegr odstoupil, takže zpátky naskočil Frye, který tam s námi byl předtím. Myslím, že to vypadalo docela dobře a nebylo to tak hrozné na to, že jsme to v tomhle složení teď moc netrénovali. Přesilovky rozhodují zápasy, jsou důležité. Zaplaťpánbůh, že tam něco spadlo.

Ty jsi byl na ledě i při nešťastném třetím gólu Vsetína, kdy Andrej Košarišťan při přesilovce nahrál soupeři z rohu kluziště...

Já jsem naštěstí utekl na střídačku.

V zápise ale ještě máš negativní účast na ledě.

Tak to asi musíme ještě změnit. :-) Takové věci se ale prostě stávají. Koša je brankář, který hraje hodně hokejkou, snaží se rozehrávat puky a občas se prostě stane, že to nevyjde. Pořád je to základní část, kdyby to bylo v play off, tak je to horší. Zkusil to, bohužel namazal. Zaplaťpánbůh, že jsme to otočili. Koša nás podržel zase v jiných situacích, takže se to vyrovnalo.


„Chce to ještě větší tlak do brány.“


Ve třetí třetině jste hráli ve veliké pohodě. Bylo to tím, že se vám zvedlo sebevědomí?

Jasně. Když se při zápase daří a je vidět, že to lepí, tak si člověk na ledě dovolí daleko víc. Nějaké sebevědomí jsme nabrali, ale nemůžeme létat ve výšinách, že jsme porazili Vsetín. Musíme se připravit na další zápas a zopakovat tenhle výkon nebo ho ještě zlepšit.

Nechybí naší hře pořád ještě trochu větší důraz?

Hlavně to chce ještě větší tlak do brány. Když tam od beků přilétne nějaká střela, tak to tam musíme umlátit. Na tomhle musíme taky zapracovat, abychom odražené puky dostávali do brány. Musíme být silnější v osobních soubojích a jít za tím.

Zápas začínal o patnáct minut později kvůli zpoždění soupeře. Jak jsi tohle vnímal ty osobně?

Mně to hrozně vadilo. Od čtyř, kdy je sraz, mám dané určité věci, které jdou po sobě, a vychází mi to časově přesně na zápas. Potom jsem tady pochodoval v šatně a nevěděl jsem, co mám dělat. To se ale prostě stává. Napadl sníh, soupeř přijel o trochu později, takže jsme na něj počkali. Teď můžou jet zase domů.

Prozradíš, jaký máš režim před zápasem?

Začíná to kafíčkem, to musí být. Pak pokec s kluky v šatně, připravit si hokejky, brusle a zkontrolovat, jestli je všechna výstroj v pohodě. Potom postupně přecházím do rozcvičky, abych se zahřál. Chodím na promasírování nohou a pak převlékání. Vždycky začínám tak, abych byl přesně ve stejnou minutu oblečený.

Zápasy jdou v poslední době rychle za sebou. Dá se v tomhle režimu vůbec trénovat?

Dá se trénovat. Je půlka ledna a máme odehráno osmnáct zápasů, což je strašně málo. My se celou dobu připravujeme na play off, takže musíme pořádně trénovat i mezi zápasy. Nějaká regenerace je potřeba, ale potřeba jsou i tréninky.

V sobotu jedeme do Havířova a po tomto zápase se asi máme od čeho odpíchnout, že?

Určitě. Čeká nás dlouhá cesta do Havířova a musíme zopakovat výkon, který jsme dnes předvedli, a přivézt tři body.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Text: Filip Ardon / Foto: Roman Mareš | 13. 1. 2021

Rytíři si poradili se Vsetínem a posunuli se na třetí místo tabulky

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU