Obrázek
Ohlasy

Klíč ke čtvrtému zápasu? Začátek jako v posledních dvou zápasech, velí Brízgala

21. 4. 2024 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Rytíři uspěli proti Vsetínu i v Brně, v barážové sérii vedou už 3:0 na zápasy a v pondělí se pokusí definitivně potvrdit svoji extraligovou příslušnost na příští sezonu. Třetí výhra se ale rodila zatím nejobtížněji – Kladno sice vedlo dvakrát o dva góly, soupeř ale pokaždé snížil. Ve srovnání mu ovšem zamezil skvělý brankář Adam Brízgala. „Když jde do tuhého, tak nemůžeme takhle polevit. Druhá třetina byla z naší strany hrozná,“ vyprávěl po utkání pětadvacetiletý gólman.

Ve druhé třetině na tebe šlo hned 14 střel. Jak těžké to bylo?

Druhá třetina obecně byla z naší strany hrozná, protože mohla úplně v klidu skončit 3:1 a mohli jsme odcházet do kabiny trochu s klidem. Druhým gólem jsme si to úplně rozhodili, ale není to jen o druhém gólu. Už předtím tam byly situace, kdy jsme párkrát propadli. Úplně nám to nevyšlo, trochu jsme polevili. Ve třetí jsme to aspoň urvali.

Je to varování před čtvrtým zápasem?

Určitě. Říkáme si to po každém zápase, v každém jsme měli nějaké chvilky, kdy jsme vypadli. Patří to k tomu, udržet 60 minut bezchybný výkon je snad nemožné. O tom je hokej, o chybách. Když jde do tuhého, tak ale nemůžeme takhle polevit.

Ve druhé a třetí třetině jsi řešil hodně nebezpečných situací a musel jsi komunikovat hodně s obránci. Jak to probíhalo?

Občas si něco řekneme, někdy se jenom pochválíme, že jsme to dobře vyřešili. Někdy si řekneme postav se tam, nebo tam. Záleží na situaci. Někdy si jenom ulevím, že si zařvu. Jsou to takové maličkosti, žádné velké věci, že bychom přehazovali taktiku. Jen detaily, když se to hodí.

Co jsi říkal na atmosféru?

Atmosféra byla fantastická, i já jsem si ji užil, i když to byli převážně soupeřovi fanoušci. Ale burácelo to a to mají všichni hráči rádi.

Nechal jsi se atmosférou unést? Vypadalo to, že si zápas užíváš a předváděl jsi krásné zákroky.

Já mívám docela často zákroky, kdy se tam už nemůžu jinak dostat, tak tam skočím a doufám, že mě to trefí. Snažím se tam jakkoliv ještě narvat nohu, ruku, hlavu, cokoliv, co jde. Naštěstí mě to trefuje.

Působí to i na psychiku soupeře?

Myslím, že to určitě může ovlivnit psychiku protihráčů. Hned první střela, co na mě šla – vyhazovali jsme puk, hráč na modré to získal, byl sám před brankou a střela pod víko. Chytil jsem to do lapačky a Voras mi přesně říkal, že když to hráči sedne a ví, že střela byla perfektní, a pak mu to brankář takhle lapne, tak to pro něj bývá psychicky náročné a může ho to rozhodit. Hlavně ty do prázdné brány, kdy se to tam nějak odrazí, nebo to zastavím, to určitě může hráče naštvat.

Jak se připravit na čtvrtý zápas, aby nedošlo k nějakému podcenění?

To je dobrá otázka. Musíme zůstat soustředění. V posledních dvou zápasech jsme začátky měli výborné, vždycky jsem dali v první třetině gól a většinou jsme skoro celé první třetiny dominovali. To je klíč ke čtvrtému zápasu – nastoupit tak, jako jsme nastoupili v posledních dvou zápasech. V nejlepším případě dát jeden dva góly a hrát s klidem a zodpovědně.