Litoměřice
17:30
Obrázek
Klub

Kladno je zase extraligové! Definitivní tečku za postupem udělal čtyřmi góly Jaromír Jágr

19. 4. 2019 od Ardon Filip

Rytíři udělali poslední krok za svým snem hned na první pokus a po výhře 4:2 nad Motorem slaví postup do nejvyšší soutěže! Utkání naprosto opanoval legendární Jaromír Jágr, který se podepsal pod všechny branky svého týmu a jako správný král dotáhl svoji družinu k vytouženému cíli! Kladno se vrací mezi českou hokejovou smetánku po pěti prvoligových sezonách.

10. kolo baráže o Tipsport extraligu – 19. 4. 2019 Budvar aréna, České Budějovice

České Budějovice
2

4

ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň (41. Kváča) – Vydarený, Jandus, Prospal, V. Doktor, Kachyňa, Babka – M. Novák, Gilbert, Doležal – Beránek, Dančišin, J. Doktor – Šimánek, Bradley, P. Novák – Čermák, Přikryl, Heřman. Trenéři: Prospal, Totter.
Rytíři Kladno: Cikánek – Říha, Zelingr, Nash, Zajíc, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Zikmund – Redlich, Vampola, Strnad – Melka, Machač, Svedlund – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 30. Doležal, 38. Beránek (Doležal, Bradley) – 6. Jágr (Zikmund), 9. Jágr (Plekanec), 25. Jágr (Nash, Plekanec), 40. Jágr (Zikmund, Nash). Třetiny: 0:2, 2:2, 0:0. Vyloučení: 2:2 + Beránek (CEB) 10 min.. Využití: 1:1. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Lacina, Svoboda – Gebauer, Lederer. Diváci: 6 421.

Kladno pomýšlelo jasně na vítězství, aby mělo už po desátém kole jistotu extraligy pro příští sezonu. Do zápasu ale nevstoupilo dobře a Motor byl v prvních minutách lepší. Pak ale přišel faul Martina Beránka a Rytíři hráli přesilovku! Ladislav Zikmund při ní výborně získal puk před brankovištěm, přenechal pro Jaromíra Jágra a kladenská legenda zamířila přesně do protějšího rohu – ?? 0:1. Tím se hosté dostali do větší pohody a zakrátko se předvedla opět osmašedesátka! Jágr práskl do puku z otočky a podruhé rozvlnil síť – ?? 0:2. Kladeňáci posléze přestáli vlastní oslabení a hned po Plekancově návratu mohli zvýšit svoje vedení! Plekanec našel křížem Tomáše Redlicha a Jan Strmeň jen se štěstím zasáhl.

Jaromír Jágr první část nedohrál a zamířil předčasně do kabiny, do druhého dějství se ale vrátil a rovnou ve velkém stylu! Brendon Nash vyslal před brankoviště střílenou přihrávku a legendární číslo 68 už jen usměrnilo kotouč do brány – ?? 0:3. Na kladenské straně propukla obrovská euforie, Rytíři před sebou ale měli horké chvilky. Museli se totiž bránit ve třech a toho využil Zdeněk Doležal. Ten vzal celou akci na sebe a zleva vypálil přesně k bližší tyči – ?? 1:3. Ke konci třetiny byl v tutovce Patrik Machač, zasáhl však jen brankovou konstrukci. Domácí navíc vzápětí ujeli rychle vpřed a ráze se dostali znovu do kontaktu. Zdeněk Doležal nedokázal doklepnout puk do odkryté klece, ale Martin Beránek už nezaváhal – ?? 2:3. Půl minuty před sirénou měl Jágr blízko ke čtvrté trefě, Strmeň ho ale tentokrát vychytal a skóre se ještě neměnilo. Ještě se sirénou se však Kladno dostalo do další šance a tentokrát už se radovalo! Sudí posléze přezkoumal situaci na videu a po delší poradě musel čtvrtou branku Jaromíra Jágra uznat – ?? 2:4.

Do třetí části nastoupil Motor s Petrem Kváčou mezi třemi tyčemi a tento impuls měl zjevně na tým vliv. Českobudějovičtí začali hned pořádně kousat a snažili se prokombinovat alespoň ke snížení. Motoru se ale nedařilo se dostat do vyloženějších pozic a zbytek šancí pochytal výborný Lukáš Cikánek. Kladeňáci postupně začali také více hrozit, ani aktivnímu Petrovi Vampolovi ovšem přáno nebylo. To ale Rytíře mrzet nemuselo. Stav se do konečné sirény už nezměnil, přestože domácí odvolali brankáře, a Kladeňáci mohli začít slavit postup mezi smetánku!

Trenéři po zápase ??

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): „Gratulujeme Kladnu k postupu, uhráli si to! Sezona pro ně byla těžká, takže opravdu velká gratulace. Vloni si zkusili, jaké to je sedět v téhle pozici, letos dosáhli svého cíle. Jarda Jágr? Jsem šťastný, že jsem měl možnost s ním hrát v jeho nejlepších letech a to byla úplně jiná písnička. Je to smutné, když 47letý hráč nám dá čtyři kusy a Kladno vyhraje 4:2. Je jedinečný a zase to potvrdil. Ale kde máme nastupující generaci? Jestli by ho neměli do té Bratislavy povolat… Džegr společně s Plekym udělali neskutečný rozdíl na ledě i v kabině, změnili charakteristiku mužstva a výkon všech kladenských hráčů se diametrálně zvedl.“

David Čermák (Rytíři Kladno): „Utkání nechci hodnotit… Měli jsme pro tuto sezonu nějaký cíl a ten jsme splnili. Jsme šťastní, že se nám povedlo získat body, které jsme potřebovali. Jágr dal čtyři góly a to ještě v první třetině odstoupil. Trochu ho tahalo tříslo, tak se šel protáhnout. Klidně jich mohl dát šest... klobouk dolů.“