3:4
Mládež

Junioři porazili na domácím ledě Spartu

17. 1. 2020 od Vodičková Daniela

V 35. kole soutěže byli kladenští junioři úspěšní. Následovali nedělní úspěch A-týmu, a i přes velmi vyrovnaný začátek utkání, porazili Spartu 3:1.

35. kolo O pohár DHL – 17. 01. 2020 ČEZ stadion, Kladno

3

Sparta
1

Rytíři Kladno:  Novotný (Burda) – Robovský, Staněk, Šmatlák, Zíka (A), Funk, Ticháček, Volráb – Klíma, Bernat, Šimek, Hašek (C), Sachr, Sojka, Rendla, Jelínek, Čermák, Šapovaliv, Chrenka. Trenéři: Kregl, Kopecký, Aschenbrenner.
Sparta Praha:  Cichoň (Čazimi) – Fiala, Bláha, Havlín, Prchal (C), Tomek, Chvátal, Gajdoš – Prymula, Kulhánek, Klimo, Krchňák, Slavíček (A), Rubeš, Routa, Konečný, Arnošt, Gluzman, Kuracina. Trenéři: Žemlička, Slavíček.

Branky a nahrávky: 9. Rendla (Bernat, Hašek), 37. Hašek (Novotný), 46. Čermák (Volráb) – 18. Routa (Bláha, Slavíček). Třetiny: 1:1, 1:0, 1:0. Vyloučení: 2:4 . Využití:  2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:37. Rozhodčí: Šindel – Ondráček, Šimán. Diváci: 90.

V úvodu utkání diváci sledovali velmi vyrovnaný souboj dvou hokejových velmocí. V osmé minutě domácí ukázali, že mají navrch. Cichoně prostřelil šikovnou střelou Matyáš Rendla, který dostal puk na hokejku od Tomáše Bernata - 1:0. Následovala nevyužitá přesilová hra Kladna i Sparty. Do konce třetiny zbývaly poslední dvě minuty, když se sparťanský útočník David Routa dostal přes obranu domácích a zavezl puk až za Novotného záda - 1:1.

Vyrovnaná druhá třetina se obešla bez větších akcí. Na obou stranách se gólmani vypořádali s téměř všema střelama. Jediná branka v druhém dějství padla do pražské brány zásluhou kapitána Petra Haška, kterému asistoval domácí brankář Luboš Novotný - 2:1.

Ve třetí třetině se po chybě Sparťana Ondřeje Hlavína, který za napadení oslabil svůj tým, zmocnili puku domácí. Ondřej Volráb nahrál volnému Matěji Čermákovi, jehož střela byla úspěšná a zvýšil skóre Kladna - 3:1. Funkovo napadení Kladno nijak neohrozilo a zvítězili tak nad Spartou 3:1.