Obrázek
Mládež

Junioři měli úspěšný víkend. Vyhráli i proti pražské Slavii

18. 1. 2020 od Vodičková Daniela

Kladenská juniorka prolomila šňůru proher po utkáních v těchto dvou dnech. Po včerejší Spartě hostili Slavii. I tento pražský klub jejich síle podlehl a kladenští se tak radují s dalších bodů do tabulky.

36. kolo O pohár DHL – 18. 01. 2020 ČEZ Stadion, Kladno

4

Slavia
1

Rytíři Kladno:  Novotný (Burda) – Robovský, Staněk, Šmatlák, Zíka, Funk, Ticháček, Volráb – Klíma, Bernat, Šimek, Hašek, Sachr, Sojka, Rendla, Jelínek, Čermák, Šapovaliv, Chrenka. Trenéři: Kregl, Kopecký, Aschenbrenner.
HC Slavia Praha:  Pittr (Pánek) – Matějka, Hrdlička, Štíbr, Bureš, Srdínko, Klatt – Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Hasil, Vlček, Slavíček, Křenek, Turek, Janča, Petrák, Puczek. Trenéři: Veber, Doležal, Kolařík.

Branky a nahrávky: 13. Bernat (Volráb, Robovský), 24. Jelínek (Šapovaliv), 48. Šapovaliv (Jelínek), 58. Bernat (Hašek, Staněk) – 53. Turek (Štíbr) Třetiny: 1:0, 1:0, 2:1. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 49:21. Rozhodčí: Sýkora – Lhotský, Hnát. Diváci: 100.

První třetina se ještě skoro nerozjela, když v tom rozhodčí pískli vysoký trest kladenskému obránci Ladislavu Funkovi. Za zásah do hlavy nebo krku nemohl utkání dohrát. Nedovolemým bráněním Zíky si domácí zadělali na problém v oslabení, ale obrana zafungovala výborně a Novotnému neprošla za záda jediná střela. V deváté minutě otevřel skóre utkání domácí útočník Tomáš Bernat po přihrávkách Ondřeje Volrába a Jakuba Robovského - 1:0. Před koncem třetiny si domácí zahráli přesilovou hru, v níž ale žádný gól nepadl.

Druhé dějství, druhá přesilová hra kladenského týmu. V ní se předvedl Šimon Jelínek, který ve spolupráci s Matyášem Šapovalivem dovedl kotouč do brány - 2:0. Domácí po zbytek třetiny čelili rovnou dvěma oslabním, ty ale opět zvládli bez úhony.

V závěrečné části utkání slavily góly oba týmy. Ve 48. minutě se v přesilovce dostal k puku Šimon Jelínek a přesnou přihrávkou nahrál Matyáši Šapovalivovi, který se v této soutěži prosasil už po sedmé - 3:0. Slavia vrátila úder střelou Štěpána Turka, která doletěla až za Novotného - 3:1. V závěru utkání povtvrdil vítězství druhým gólem Tomáš Bernat - 4:1.