5:3
1:4

Extraliga nezastavuje ani před Vánoci, Kladno zavítá ve čtvrtek do Liberce

22. 12. 2021 od Foto: Roman Mareš
Hokejová extraliga se hraje i vpředvečer Štědrého dne. Kladno konkrétně ve čtvrtek zavítá do Liberce, kde se od 18 hodin utká s místními Bílými Tygry. A Rytíři budou mít po posledním debaklu co napravovat. Prohráli už popáté v řadě a před Vánoci si budou chtít spravit náladu.

Rytíři potřebují hodit poslední utkání co nejrychleji za hlavu. V zápase s Hradcem Králové, který nazval Jakub Suchánek blamáží, totiž prohráli 2:9 a na soupeře jasně nestačili. Vše ilustrovala nejlépe první třetina, kterou Kladno prohrálo 1:6! Aby toho navíc nebylo málo, solidně se rozrůstá kladenská marodka. V obraně museli minule vypomáhat odchovanci Josef Zajíc a Václav Veber a do útoku nenastoupil Jaromír Jágr. Utkání navíc po brutálním ataku nedohrál Ondřej Machala, který opustil led na nosítkách a skončil v nemocnici. Zápas nedohrál ani Jake Dotchin, v jeho případě by se ale nemělo jednat o zdravotní důvod, nýbrž o technický problém.

Kladeňáci před utkáním nastoupili na rozbruslení ve speciální zimní edici dresů. V těchto úborech měli původně hrát pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně, kvůli odložení akce se ale rozhodli takto. Originální dresy, které hráči oblékli na rozbruslení, se nyní draží v aukci na webu Sportovniaukce.cz. Polovina výtěžku poputuje na dobročinné účely na konto komunitního centra Vítej, které se stará o osoby s autismem.

Rytíři se pokusí opět nastartovat proti Liberci, kterému ale v této sezoně už dvakrát podlehli. Na ledě soupeře dvakrát smazali ztrátu, ale nakonec padli 2:3. Doma pak vůbec nezvládli první třetinu, kterou prohráli 0:3, a nakonec zapsali porážku 2:4.

Liberec s dosavadním průběhem sezony rozhodně nemůže být spokojený. Ambiciózní klub posbíral jen 42 bodů a v tabulce je až na desátém místě. V posledních kolech šly ale výkony Bílých Tygrů nahoru. Konkrétně Liberečtí vyhráli tři z posledních čtyř zápasů. Doma udolali Vítkovice 4:3 po prodloužení a Hradec Králové 2:1. V Litvínově pak sice padli 0:2, v Karlových Varech ale byli zase úspěšní a zapsali další tři body za vítězství 3:2.

Bílí Tygři by v této sezoně potřebovali daleko víc od svých hlavních lídrů. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Tomáš Filippi (10+10) za ním ale zeje velká díra. Jakub Klepiš (6+7), Jan Ordoš (5+8) a Michal Birner (4+9) na něj ztrácí už sedm kanadských bodů. Mezi beky si pak vede nejlépe Mislav Rosandič (1+10). Co se týče situace v brankovišti, Petr Kváča (91,84 %) opět předvádí skvělé výkony a dokazuje, že post jedničky si zaslouží. Jeho náhradník Jaroslav Pavelka (88,89 %) naopak nemá příliš dobrá čísla.

Utkání 34. kola Tipsport extraligy Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno se odehraje v liberecké Home Credit Areně ve čtvrtek 23. prosince od 18:00. Zápas můžete sledovat živě na HokejkaTV.