18:00
Ohlasy

Dvougólový střelec Šenkeřík hodnotil famózní obrat na ledě Vítkovic

včera od Redakce / Foto: Josef Poláček
Průměrně stráví na ledě nejvíce času ze všech kladenských hráčů, včerejších více než třiadvacet minut využil na maximum a na střeleckou listinu se zapsal hned dvakrát. Petr Šenkeřík popisoval debaty v kabině, otřesný start do utkání, ale také důvody jednoho z největších obratů dosavadního průběhu extraligy.

Z Vítkovic si po velkém obratu vezeme dva body, jak utkání hodnotíš?

První třetina nestála za nic, k tomu už bych se nevracel, vrátíme se ke všemu při rozboru videa. Ty dva body jsme získali za to, jak jsme odehráli druhou a třetí třetinu plus prodloužení.

Co se stalo na startu zápasu, kdy jsme rychle dostali tři góly?

Nebyli jsme v zápase, všude jsme byli pozdě. Špatně jsme si rozebírali hráče, řešili situace. Já sám jsem při tom čtvrtém inkasovaném gólu na konci první třetiny měl vyhodit puk ze třetiny, což se mi nepovedlo, když mi vyhození zachytil Koště (Jan Košťálek - pozn. red.), a vzápětí jsme dostali branku na 1:4. Individuálně i týmově jsme v té první třetině selhali, ale nakonec bereme dva body.

Právě ten gól na 1:4 se dvě vteřiny před první sirénou jevil jako velký problém...

Určitě to byla pro nás velká rána. Měl jsem puk na prknech a viděl jsem, že Jindra Abdul zavírá možnost vyhození po mantinelu, tak jsem to chtěl poslat ven středem. Bohužel se puk ale trochu třepal a nezvedl jsem ho dostatečně, z čehož jsme dostali gól. Tohle beru na sebe.

Ve druhé třetině se ale hra diametrálně změnila, co za tím stálo?

Vyříkali jsme si vše v kabině, že je třeba se vrátit k naší hře, která nám přinášela body. Od druhé třetiny jsme jako tým začali šlapat, dělali jsme správná rozhodnutí, chodili jsme do brány a plnili jsme to, co jsme si řekli v kabině. Chtěli jsme dávat puky na modrou pro beky, kteří z toho stříleli. Vítkovice hrají malý box, takže takhle jsme se tam dokázali dostávat.

Povedlo se nám vrátit gólem na 3:4 zpět do kontaktu, ale o 71 vteřin později jsme inkasovali další branku v samotném závěru třetiny. Jak těžké bylo se popasovat s tímto momentem?

Samozřejmě by se to nemělo stávat. Tým, který dá gól, by měl ještě více zatlačit a ne hned inkasovat, aby se dostal tam, kde byl. Každopádně takové momenty do hokeje patří a dějou se. Jsem moc rád, že jsme do té třetí třetiny vstoupili dobře a nakonec jsme vyhráli.

Co zaznělo v kabině před třetí dvacetiminutovkou?

Chtěli jsme pokračovat ve výkonu z druhé třetiny, protože jsme cítili, že máme více ze hry. Řekli jsme si také, že musíme být trpěliví, chodit do brány a střílet. Myslím si, že týmovým výkonem a bojovností se nám to podařilo urvat.

Start do poslední třetiny se nám povedl na výbornou, jelikož Richard Jarůšek hned v úvodní minutě snížil na 4:5.

Přesně tak, měli jsme výborný start a ten nás nakopl a moc nám pomohl. Nešli jsme do dalších minut úplně bezhlavě, za což jsem rád. Počkali jsme si na tu šanci, která přišla a povedlo se ji využít. V prodloužení jsme se pak dostali do další příležitosti, kterou kluci proměnili.

Hodnotíš tedy utkání převážně pozitivně i přes ten strašidelný začátek?

Že jsme schopní otočit i takové utkání, určitě vypovídá o charakteru týmu. Samozřejmě můžou přijít i zápasy, kdy se skóre převrátit nepovede, to může potkat všechny týmy, ale sílu jsme rozhodně ukázali. Šli jsme do toho a dokázali jsme zápas zlomit na naši stranu. Věděli jsme, že na ně máme, i když za stavu 1:4 to samozřejmě vypadalo hrozivě, ale jsme rádi, že to takhle dopadlo.