pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
 sobota 27.4.2024
Vsetín
Kladno
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
Obrázek
A tým

Dotchina jsem po minulém zápase prosil, ať nestřílí golfákem. Vyplatilo se, těší Zikmunda

16. 2. 2023 od Matyáš Smola / Foto: Roman Mareš
Rytíři urvali ve středeční vyrovnané bitvě s Mladou Boleslaví veledůležité vítězství. Rozhodl o něm svou trefou obránce Jake Dotchin, který se přesně sto sekund před koncem prosadil od modré. Středeční vítězství zhodnotil střelec úvodního gólu utkání, útočník Ladislav Zikmund, který pro Dotchina vytvořil na brankovišti důležitou clonu.

Ziky, utkání jste začali velice dobře, ale do poslední chvíle to bylo vyrovnané. Jak jsi to viděl ty?

Byly tam momenty, kdy jsme je drželi v pásmu. Škoda, že jsme je nedokázali využít, musíme to ještě zlepšit a jít si lépe pro náskok.

Co bys řekl ke svému gólu?

Klépa to vystřelil na bránu z voleje, brankař střelu vyrazil a dostalo se to ke mně, takže jsem ho tam zasunul nad beton.

V předchozích zápasech se týmu gólově dařilo. Šli jste do zápasu s tím, že chcete soupeře přehrát ofenzivně?

To bych neřekl, hlavně jsme se zaměřovali na to, abychom neztráceli puky ve středním pásmu a hráli stejný systém hry jako vždy.

Co říkáš na vítěznou trefu Jakea Dotchina?

Pamatuji si, že už takový podobný gól dával a stál jsem při něm také před bránou. Tehdy jsme také na ledě byli společně a on furt střílel golfákem. Vyloženě jsem ho prosil, ať střílí zápěstím a snaží se to tam trefit a konečně to tam hodil.

Klíčový faktor výhry byl bezpochyby brankář Landon Bow, co říkáš na jeho výkon?

Byl famózní, když jsem viděl, jak se od něj odrážely puky a vysekával je hokejkou do rohu, tak to bylo neskutečné.

Radost nám udělala výhra, ale i výsledky týmů okolo nás. Od předposledních Budějovic už Rytíře dělí pouhý bod. Pomůže to psychice?

My musíme hrát každý zápas stejně. Když soupeři kolem nás porazí do konce sezóny všechny, tak půjdeme stejně do baráže, proto nemůžeme koukat na to, jak hrajou oni a musíme jít do každého zápasu naplno a doufat, že ten bod někde ztratí a my jich získáme co nejvíc.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU