Obrázek
Mládež

Dorostenci zdolali Slavii. Hrabík pomohl k výhře hattrickem

15. 2. 2020 od Vodičková Daniela

V šestnáctém kole soutěže o pořadí v play-off se utkali dorostenci s pražským týmem Slavie. Na domácím ledě vyhráli 5:3. Velkou zásluhu má na výhře Ondřej Hrabík, který během druhé třetiny nasázel do pražské branky 3 góly.

16. kolo ELIOD Extraliga dorostu - o pořadí v play-off – 15. 02. 2020 ČEZ Stadion, Kladno

5

Slavia Praha
3

Rytíři Kladno:  Jaňour (Gabriška) – Danda, Hvězda, Burger, Havel, Kohlíček, Sýkora – Vimmer, Holeček, Hurta, Sojka, Hrabík, Kouba, Bareš, Ullrych, Adam. Trenéři: Procházka, Burger, Nedvěd.
HC Slavia Praha:  Pittr (Hodic) – Hrdlička, Stejskal, Weitz, Dráb, Palát, Kluch (C) – Vlasák, Malínek, Kvasnička, Jokl, Hamršmíd, Brummel, Skoupý, Novák, Hofmann, Štancl, Vymětal. Trenéři: Slížek, Antoš.

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 2. Holeček (Bareš, Havel), 21. Ullrych (Hrabík, Bareš), 31. Hrabík (Bareš), 33. Hrabík (Vimmer, Ullrych), 36. Hrabík – 23. Vlasák (Štancl, Brummel), 33. Brummel (Weitz, Vlasák), 58. Vlasák (Štancl, Skoupý) Třetiny:  1:0, 4:2, 0:1. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 36:36. Rozhodčí: M. Vojtěchovský – Z. Karda, J. Maňák. Diváci: 100.

V první části měli rozhodně navrch kladenští. Již ve druhé minutě se nejmladší domácí útočník Tomáš Holeček dostal přesnou střelou za Pittrovy záda a otevřel tak skóre utkání - 1:0. Slávisté to po prvním gólu nevzdávali a drželi si slušné tempo do konce třetiny. Kladenští se dostali do skvělých šancí díky třem chybám hostů, ale žádný další gól si nepřipsali. Domácí šli do kabin mezi třetinami s náskokem jedné branky.

Druhou třetinu rozehráli opět lépe domácí. Po přihrávce Adama Bareše a Ondřeje Hrabíka si přišel na své Petr Ullrych, který zvýšil stav - 2:0. Po dvou minutách se ale strhla debata o uznání branky na straně hostů. Marek Vlasák zakončil pod Jaňourův beton a puk skončil na brankové čáře velmi nejasně. Gól byl uznán a hosté snížili stav - 2:1. Další gólová střela šla z hokejky Ondřeje Hrabíka, jenž po přesné přihrávce Adama Bareše vystřelil za Michala Pittra - 3:1. Dominik Palát sekáním ohrozil svůj tým, jelikož ve hře 5 na 4 se Rytíři opět prosadili. Ondřej Hrabík střelil svůj druhý gól utkání - 4:1. Na to ale hosté odpověděli velmi záhy. Spolupráce Sebastiana Weitze, Marka Vlasáka a Maxima Brummela končila v Jaňourově svatyni - 4:2. Než se stihli hosté vzapatovat, byl u brány opět Ondřej Hrabík a připsal si tak třetí gól v utkání - 5:2.

Závěrečná třetina byla úspěšnější pro pražské Slávisty. Několik vyloučení na obou stranách skóre téměř neovlivnilo. Slavia se ocitla v situaci 5 na 4 a Mikuláš Skoupý s Jakubem Štanclem přihráli na gólovou střelu Markovi Vlasákovi, pro kterého to byl už druhý gól v utkání - 5:3. Utkání tak skončilo 5:3 pro domácí Kladno.