3:4
3:4

Do Chomutova přijede českobudějovický Motor. Oplatí mu Rytíři zářijovou porážku?

23. 10. 2021 od Jaroslav Keimar
Body, které v pátek ztratili ve Vítkovicích, si Rytíři mohou vzít zpět už v neděli, kdy v chomutovském azylu vyzvou Motor České Budějovice. Jihočeši okupují bezpečný střed tabulky a střídají lepší výkony s horšími. Kladno zůstává přikované na předposlední příčce a jen mizérie Zlína mu dopřává klidný spánek. Rytíři nutně potřebují začít pravidelně bodovat. Povede se to proti někdejšímu prvoligovému rivalovi?

Zářijový zápas Kladna s Českými Budějovicemi byl na branky hodně bohatý. Padlo jich celkem 12, z toho 7 do kladenské a 5 do českobudějovické sítě. Budou se střelecké hody v Chomutově opakovat? Oba týmy se rozhodně musí víc tlačit do zakončení, a především střelbu zefektivnit. Vždyť v pátečním zápase Kladenští skórovali jednou, Motor dokonce vyšel střelecky naprázdno!

Rytíři po fantastickém obratu, který minulý týden předvedli v O2 aréně, ve Vítkovicích zaspali první třetinu, v níž dvakrát inkasovali, a pak 40 minut marně dotahovali. Kontaktní branka Tomáše Pituleho, který se trefil poprvé v extraligové sezoně, na vyrovnání nestačila a Kladno odjelo z Ostravy s nepořízenou. Bodová ztráta mrzí o to víc, že rytíř Vítek ukázal tomu kladenskému v extraligové tabulce záda − Ostravané Kladnu odskočili na pět bodů, a to mají dva zápasy k dobru.

Českobudějovický Motor, který před sezonou mohutně posiloval, nepřekvapivě táhnou právě letní akvizice. Lukáš Pech (6+11) s Milanem Gulašem (8+8) se dokonce v kanadském bodování drží mezi elitní desítkou celé soutěže! A zdatně si vede také další nově příchozí − forward Jindřich Abdul (6+6), který v září sestřelil Kladno hattrickem, byť ten mu byl připsán až zpětně po přezkumu videozáznamu statistiky. Na koho se naopak Motor nějakou dobu nebude moci spolehnout, to je Michal Vondrka (5+1), jehož zranění si zřejmě vyžádá delší pauzu. Mezi obránci prokazuje skvělou útočnou potenci Petr Šenkeřík (2+4), který do sezony vinou zranění naskočil až později, ale i tak se může chlubit skvělými čísly. Brankovišti vládne Dominik Hrachovina (úspěšnost zásahů 89,76%), který zatím s výjimkou 21 minut, které odchytal Jan Strmeň, mezi tři tyče nikoho jiného nepustil.

Koho sledovat?

Na obou stranách působí hráči, kteří v minulosti oblékali dres soupeře. Anabázi Milana Gulaše na Kladně už si možná mnozí ani nepamatují, od posledního zápasu Jana Piskáčka (0+1) v dresu mateřského klubu už taky uplynulo bezmála 9 let, ale není tomu tak dávno, co Rytířskou zbroj naposledy oblékl jiný odchovanec − Jakub Valský (3+1), který na Kladně předloni hostoval z Liberce. Specifický bude zápas také pro Jakuba Suchánka (1+3), jenž dres Motoru oblékal ještě loni. Pak se ale s vedením klubu nedohodl na podmínkách další spolupráce, a tak v lednu posílil právě Rytíře, s nimiž vybojoval návrat do extraligy.

Utkání 17. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno – HC Motor České Budějovice se odehraje v chomutovské Rocknet Aréně v neděli 24. října od 16:00. Zápas můžete sledovat živě na HokejkaTV.