Obrázek
Ohlasy

Bod je málo, v konečném důsledku ale může být rozhodující, říká Ondřej Slováček

9. 12. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Rytíři sehráli s Karlovými Vary vyrovnanou bitvu, v níž předvedli velmi dobrý výkon zejména ve druhé třetině. V ní smazali rozdíl, aby v závěrečném dějství odskočili do trháku po skvělé obranné práci Ondřeje Slováčka. „Soupeř mě trefil do bruslí, měl jsem štěstí,“ komentoval situaci skromně kladenský bek, kterého mrzela ztráta dvou bodů po porážce na nájezdy. „Třeba to ale v konečném důsledku bude rozhodující bod. Buďme za něj rádi,“ dodal Slováček.

Ze zápasu proti Karlovým Varům bereme bod. Mohlo jich být ale i víc, ne?

Mohlo. První třetina nebyla ideální, neměli jsme nástup, jaký jsme chtěli, ale v kabině jsme si k tomu něco řekli a od druhé třetiny to byl velice solidní výkon. Po gólu na 2:1 jsme měli gólovku, přesilovku pět na tři, ale nedali jsme. Stalo se, co se stalo, bohužel. V prodloužení se ukázalo, že mají super bruslaře, Beránek měl asi šest nájezdů… Jejich styl k tomu vybízí. Bod je ale málo.

Čím to, že byla první třetina nepovedená?

Byli jsme hodně od sebe. Útočníci byli daleko, beci byli daleko a byli jsme nekompaktní. Řekli jsme si k tomu něco v kabině a od druhé třetiny jsme hráli pospolu, hráli jsme to, čím se chceme prezentovat. Nechci říct, že jsme dominovali ve druhé třetině, ale pořád jsme byli u nich v pásmu. Jenom tomu chybí góly. Na druhou stranu Vary dobře blokovaly střely. Já osobně jsem měl čtyři a čtyřikrát jsem trefil hráče, což je tristní. Jsem naštvaný, ale hráči tam prostě byli.

Třetí třetina byla hodně rozkouskovaná vyloučeními. To asi taky hře neprospělo, ne?

Když je nějaký rytmus a přeruší se to, to samé, když jsou komerční přestávky, tak to jednomu týmu vyhovuje, jeden z toho netěží. Tak to ale prostě je, nedá se s tím nic dělat, všichni mají stejné podmínky. Asi jsme se s tím měli popasovat lépe. Viděl jsem to možná poprvé nebo podruhé v životě, aby se z pět na tři stalo tři na pět. Tak to ale bohužel je.

Chvíli se hrálo už ve třetí třetině tři na tři. Byla to taková příprava na prodloužení?

Jo, je to vesměs to stejné jako v prodloužení. Problém je, že tam pak z trestné skáčou jejich hráči a je těžší to zkoordinovat. Už je to ale minulost.

Měli jsme v zápase řadu přesilovek, ale nepomohli jsme si jimi. Bude to téma na tréninku?

V sezoně jsou chvíle, kdy mají týmy lepší i horší momenty. Ať už jsou to Pardubice nebo Sparta. Nikdo neprojde sezonou bez výpadků. Zezačátku to šlapalo, dávali jsme góly, teď ne. Máme tady Kubu Voráčka, který hrál přesilovky patnáct let v NHL, takže se o to nebojím. Nepovedlo se to, to je všechno.

Dlouho to vypadalo, že Tadeáš Hejda dal první gól v extralize, Jake Dotchin mu i vzal puk, nakonec tam ale odhalili teč Jakuba Strnada. Řešili jste to?

Já jsem si nevšiml, ptal jsem se, kdo dal gól. Viděl jsem, že někdo střílel od mantinelu, tak jsem se ptal kdo, a pak řekli Hejdič. Všichni jsme říkali, že super. Pak to ale změnili, asi to někoho lízlo. Je to ale jedno, jenom škoda, že to nebyl tříbodový gól.

Druhý gól jsme dali po tvé výborné práci, kdy jsi zastavil rodící se únik soupeře. Co se tam stalo?

Hrálo se čtyři na čtyři, měli jsme dobrý forček a pak to jejich hráč poslal po mantinelu nahoru. Já to měl jedna jedna s borcem, za mnou asi už jeden byl, protože hrají ofenzivně a my jsme trochu zaspali. Trefil mě do bruslí, měl jsem štěstí. Nemám nějak extra velkou nohu, ale trefil mě do brusle a pak Denis udělal výbornou práci a dal krásný gól. Jsem rád, že jsme z toho dali gól.

Zápas nakonec rozhodly nájezdy. Věřil by sis na něj ty osobně?

Nemám s tím problém, kdyby mě tam dali, tak bych jel. Myslím ale, že nejsem v prvních pěti ani v osmi, kdo by měl jet. Je to na trenérech. Kdybych v zápase dal gól nebo dva, tak by pak člověk měl lauf a dal by gól. Nebráním se tomu. Dneska nám to ale nevyšlo. Gólman Frodl podal super výkon v nájezdech. Neříkám, že Brízgy ne, ale byli šikovnější a šťastnější.

Adam Brízgala nás skvěle držel v zápase, kde zlikvidoval spoustu úniků soupeře…

Určitě. Vary mají postavený styl tak, že když jim to vyjelo z pásma, tak jeli dva na jednoho nebo tři na dva. Taky měli ale spoustu pokusů, které jsme pochytali a byli jsme z toho sami před brankou. S nimi je to hokej, který je pro diváky dobrý, ale pro trenéry na střídačce asi na nervy. Každý tým má něco. Někdo stojí ve středním pásmu, někdo napadá, někdo hraje takhle. Je to jejich styl už nějaké roky. Mají na to hráče a plyne to ze hry. Nemělo by se to stávat, ale když je to dobře sehrané nebo uděláme chybu… Rozhodnutí jsou o tisícinách vteřiny. Někdy to člověk udělá dobře, někdy špatně. Tak to je.

Díky bodu jsme ale opět navýšili náskok před Mladou Boleslaví. To je pozitivní, že?

Je to jedno z pozitiv, bude jich ale víc i v předvedené hře od druhé třetiny. Třeba to v konečném důsledku bude rozhodující bod. Buďme za něj rádi.

Jako další soupeř nás čeká Olomouc. S čím do toho půjdeme? Odpíchnout se od druhé třetiny?

Určitě. Musíme navázat na pozitiva a z negativ si vzít to, co nechceme dělat. V Olomouci bude super atmosféra jako pokaždé, jejich stadion je tím proslulý. Chceme změnit prokletí, které tam už nějakou dobu máme. Chceme mít do pauzy dobrý pocit a dobře potrénovat. Určitě tam chceme vyhrát.