neděle 17.4.2022
Kladno
Jihlava
6:4
 pondělí 18.4.2022
Kladno
Jihlava
4:1
 čtvrtek 21.4.2022
Jihlava
Kladno
5:3
 pátek 22.4.2022
Jihlava
Kladno
2:7
 pondělí 25.4.2022
Kladno
Jihlava
6:3
Obrázek
Preview

Baráž se stěhuje do Jihlavy, Rytíři zabojují o další výhry ve čtvrtek a v pátek

20. 4. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno odstartovalo baráž nejlepším možným způsobem a po dvou zápasech v Chomutově má na svém kontě první dvě výhry! Další se pokusí Rytíři přidat na ledě Jihlavy, kde se bude hrát ve čtvrtek a v pátek. Obě utkání startují shodně v 17:30.

Start baráže přinesl na chomutovském ledě pořádnou divočinu a v prvním zápase mezi Kladnem a Jihlavou padlo hned deset branek! Rytíři vedli po přesilovkové trefě Adama Kubíka, soupeř ale v prostředním dějství srovnal a odpověď našel i na gól Nicolase Hlavy. Následně Dukla otočila vývoj, Kladno ale ještě ve druhé dvacetiminutovce srovnalo. V oslabení se mazácky prosadil Matyáš Filip. Rozhodnutí tak musela přinést až poslední třetina. Na trefu Marka Baránka ještě hosté odpověděli, pak se ale nemýlil opět Kubík a Hlava pečetil do prázdné klece výsledek 6:4.

Druhé utkání už bylo na branky o poznání chudší. Tentokrát šla do vedení jako první Jihlava, domácí ale během 66 sekund ve druhém dějství otočili vývoj. Nejprve se se štěstím trefil Jakub Babka a vzápětí udeřil opět v přesilovce Kubík. V závěrečném dějství pak dodal Rytířům více klidu v oslabení Filip a Jake Dotchin upravil skóre na 4:1 gólem do prázdné brány.

Rytíři tak mají nakročeno přímo ideálně k uhájení extraligy, stále před sebou ale mají dva extrémně těžké kroky. Zvládnout je by jim měli pomoci i jejich nejproduktivnější hráči. Nejvíce se daří Kubíkovi (3+1) a Hlavovi (2+2) z první formace. Za zmínku stojí ale taky fantastický počin Filipa (2+0), který se ve dvou po sobě jdoucích zápasech trefil v oslabení. Mezi kladenskými beky pak nejvíce bodů posbíral Kanaďan Jake Dotchin (1+2).

To na druhé straně barikády si zatím v baráži vede nejlépe Tomáš Havránek (2+1). Po dvou bodech pak posbírali ještě obránci Filip Dundáček (0+2) a Ondřej Kachyňa (0+2). O zbylé góly Dukly se postarali Patrik Čermák (1+0), Josef Skořepa (1+0) a Filip Helt (1+0).

3. a 4. utkání baráže o Tipsport extraligu HC Dukla Jihlava – Rytíři Kladno se odehraje v jihlavské CZ LOKO Aréně ve čtvrtek 21. dubna a v pátek 22. dubna od 17:30. Zápas můžete sledovat živě na HokejkaTV.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Redakce / Ilustrační foto: Roman Mareš | 21. 4. 2022

Rytíři skórovali jen ve druhé třetině. Na Duklu poprvé v baráži nestačili

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU