1:4
A tým - zápasy

Rytíři porazili Jihlavu i podruhé, opět rozhodl Kubík

18. 4. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno zvládlo i druhé barážové utkání a po vítězství 4:1 vede 2:0 na zápasy. Rytíři po první části ztráceli, v prostředním dějství ale vyrovnal díky šťastnému odrazu Jakub Babka a hned nato otočil vývoj z přesilovky Adam Kubík. Trenérská výzva pak domácím neuznala další gól, třetí branka však nakonec přece jen padla. Postaral se o ni v oslabení Matyáš Filip. V závěru pak pečetil výsledek do prázdné brány Jake Dotchin. Série se nyní přesune do Jihlavy, kde se bude hrát ve čtvrtek a v pátek.
2021/2022, Tipsport extraliga,  pondělí 18.4.2022, Chomutov, ROCKNET ARÉNA
Jihlava
4:1
0:1, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 25. Babka, 26. Kubík (Baránek), 47. Filip (Wood), 59. Dotchin (Hlava) – 4. Čermák. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Nejlepší hráči zápasu: Matyáš Filip – Matěj Zadražil.

Rozhodčí: Hradil, Veselý – Lučan, Kis
vyloučení3:3
využití1:0
oslabení1:0
střely na branku29:34
diváci4200
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Wood, Ticháček, Baránek, Arzamascev, Suchánek – Hlava, Plekanec, Kubík – Pytlík, Zikmund, Melka – Jágr, Indrák, Beran – Babka, Filip, Machala.
Jihlava: Žukov – Bilčík, Mareš, Kachyňa, Dundáček, Kowalczyk, Eliáš, Valenta – Čachotský, Skořepa, Havránek – Harkabus, Zadražil, Helt – Seman, Menšík, Brož – Cachnín, Juda, Čermák.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Druhé utkání odstartovalo brzkým vyloučením na kladenské straně. Během následujících dvou minut měl ale paradoxně největší šanci domácí kapitán Plekanec. Ten se spolu s Hlavou dostal do přečíslení, ale trefil jen tyč. Už při hře pět na pět tak odskočila Dukla. Rytíři ztratili puk ve vlastním pásmu a Patrik Čermák z otočky prostřelil Bowa – 0:1. Srovnání měl poté na hokejce Indrák, jenže i on zasáhl jen brankovou konstrukci. Podobně neproměnil obří šanci ani Kubík, který dostal puk od Hlavy v přečíslení, ale usměrnil ho jen vedle brány.

Střeleckou smůlu Rytíři prolomili až ve druhé části. Kehar dobře nahodil od modré čáry do zmatku před brankovištěm, puk se od brusle Jakuba Babky odrazil do nebezpečného prostoru a sám brankář Žukov si ho skopl do sítě – 1:1. Po 66 sekundách navíc domácí otočili vývoj definitivně. Adam Kubík dostal v přesilovce nabito na pravém kruhu a opět nezaváhal – 2:1. Šest minut před druhou přestávkou pak mohlo být pro Rytíře ještě veseleji. Wood se prosadil tvrdou ranou od modré čáry a chomutovská aréna opět explodovala radostí. Jihlavská střídačka si ale vyžádala trenérskou výzvu kvůli nedovolenému bránění brankáři a byla úspěšná. Sudí gól neuznali. Na druhé straně vzápětí mohl srovnat Skořepa, z první však trefil jen tyč.

Kladno tak muselo stejně jako v prvním zápase udeřit v oslabení. Wood skvěle zachytil soupeřovu střelu, vyslal do úniku Matyáše Filipa a ten opět nezaváhal. Připravil si střelu zápěstím a zamířil úplně přesně mezi Žukovovy betony – 3:1. Ve zbytku utkání pak měli šance především domácí hokejisté. Plekanec ale v přesilovce nezamířil přesně. Rytíře to však mrzet nemuselo. Dukle opět nevyšel risk bez brankáře a Jake Dotchin trefil odkrytou klec – 4:1.