10. kolo,  pátek 11.10.2024
17:30

Z vyrovnaného utkání v Hradci nakonec Rytíři body neodvezli

včera od Jakub Liška / Foto: Mountfield HK
Páteční duel na ledě hradeckého Mountfieldu dopadl pro Rytíře neúspěšně, když podlehli Hradci v poměru 2:4. Do první třetiny vstoupili lépe domácí, avšak branku z tlaku nevytěžili. Gólový účet se začal psát až ve druhé části, po které odcházeli hráči Kladna s jednobrankovým mankem. Vzhledem k tomu, že v posledních dvaceti minutách vstřelil Hradec dvě branky, kdežto hosté pouze jednu, odjíždí Kladeňáci z Hradce Králové bez zisku bodu.
2024/2025 Tipsport extraliga, 5. kolo,  pátek 27.9.2024, Hradec Králové, ČPP ARÉNA
4:2
0:0, 2:1, 2:1

Branky a nahrávky: 22. Pavelka (Šťastný, Jergl), 37. Pour, 57. Novotný (Pour, Štohanzl), 60. Perret (Tamáši) – 23. Melka (Pietroniro, Jarůšek), 44. Hults (Jarůšek, Tralmaks). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči: Adam Novotný – Richard Jarůšek.

diváci5061
Mountfield HK: F. Novotný – Freibergs, Blain, Kalina, McCormack, Pavelka, Pláněk, Mudrák – Perret, Estephan, Batna – Pavlík, Miškář, Jergl – Dmowski, Tamáši, Šťastný – A. Novotný, Štohanzl, Pour – Chalupa.
Kladno: Brízgala – Mendel, Ticháček, Šenkeřík, Pietroniro, Hanousek, Nemčík, Jeřábek – Procházka, Hults, Tralmaks – Jarůšek, Melka, Smoleňák – Jágr, Filip, Pytlík – Redlich, Bláha, Strnad.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, hlavně díky Tamášimu, který měl dobrou šanci zblízka z levé strany, ale Brízgala dobře zasáhl. Po chvíli dostal Estephan přihrávku přes brankoviště k levé tyči, nicméně úspěšný také nebyl. Branku Hradec nevstřelil ani v následné početní výhodě. Po několika minutách si domácí tým zahrál plné dvě minuty přesilovku pět na tři, ovšem kladenská defenziva, v čele s Brízgalou, všechny nepříjemné chvíle zvládla.

Krátce po návratu ze šaten se Hradečtí opět ocitli v početní výhodě, tentokrát po faulu Pietronira. Během ní uplatnil důraz na brankovišti Pavelka a odčaroval Brázgalovo kouzlo - 1:0. Vedení Mountfieldu trvalo však pouze minutu, protože po nahození Jarůška se k pohotové dorážce dostal Antonín Melka a srovnal skóre na 1:1. Do zajímavé situace se dostal hradecký Blain, jenž si najel na levý kruh, Brízgala byl však na jeho projektil připravený. O skórování se také pokoušel Jágr, který zkoušel tečovat nahození Pietronira. Krátce po uplynutí kladenské přesilovky dokázal hradecký útočník Pour zaskočit Brízgalu bekhendovým zakončením na zadní tyč - 2:1.

Závěrečné dějství chtěli Rytíři začít ve svém útočném pásmu, avšak vznikla z toho šance Štohanzla, který ujel sám na branku, Brízgala ale stihl srazit betony včas. Vzápětí se pohledně zakombinovali Tralmaks s Jarůškem, když druhý jmenovaný předložil Mitchi Hultsovi nabídku před branku, která se neodmítá - 2:2. Mountfield si chtěl vzít co nejrychleji vedení zpět, ostrou ránu Freibergse od modré však zastavila branková konstrukce. Kladenská obrana se poté ocitla pod velkým tlakem, Brízgala však stačil zakročit jak proti šanci Štohanzla, tak Poura. Tři minuty před koncem zápasu dotlačil puk za čáru po pobídce Poura Novotný - 3:2. V poslední minutě risk bez brankáře Kladeňákům nevyšel, ba naopak se v něm trefil do prázdné branky Perret - 4:2.

Kladno: David Čermák: Dnes nám chyběl pohyb. Jenom během první třetiny jsme tam měli čtyři vyloučení. Hradec byl v tlaku a ve druhé části se i dostali do vedení. My jsme potom trochu se štěstím srovnali. Myslím si, že v tomto momentě jsme se trochu zvedli. V poslední třetině opět Hradec ve vedení a my opět srovnali. Věřili jsme, i přes hradecký tlak, že už to dohrajeme do konce a odvezeme si nějaký bod. Bohužel jsme ale udělali chybu po buly a Hradec tak rozhodl utkání.