SPUSTIT VIDEO
A tým - zápasy

Rytíři Třebíč vysoko přestříleli, vítězství ale brali až po nájezdech

1. 2. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Rytíři se na domácím ledě proti rozjeté Třebíči, kterou přestříleli 38:13, trápili v koncovce, přesto zapsali výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Kladno poslal ve druhé části do vedení Tomáš Guman, soupeř ale hned za deset sekund odpověděl a ve třetí části se dostal do trháku, který si dlouho hlídal. Až v poslední minutě srovnal Tomáš Plekanec a utkání dospělo až do nájezdů. V nich vystřelil Kladeňákům bod navíc opět Guman.
2020/2021, Chance liga, 26. kolo,  pondělí 1.2.2021, ČEZ stadion Kladno
Třebíč
3:2sn
0:0, 1:1, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 34. Guman (Marosz, Zacharčuk), 60. Plekanec (Marosz, Melka), rozh. náj. Guman - 34. Stehlík, 43. Nedvídek (Psota, Stehlík). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Petružálek, Souček - Kotlík, Tvrdík
vyloučení4:2
využití0:1
oslabení0:0
střely na branku38:13
diváci0
Kladno: Košarišťan - Frye, Mikliš, Snuggerud, Kehar, Suchánek, Zacharčuk, Zajíc - Machala, Plekanec, Melka - Bílek, Marosz, Guman - Jágr, Machač, Filip - Hajný, Račuk, Hlava.
Třebíč: Jekel - Zukal, Stehlík, Chalupa, Nedbal, Tejnor, Kowalczyk, Vodička - Šťovíček, Bittner, Psota - Hrubec, Nedvídek, Krliš - Křehlík, Michálek, Ferda - Malý, Brabenec, Oščádal.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Rytíři měli drtivý vstup do zápasu, z velikého nátlaku ale branku nemohli vytěžit. Vítězslav Bílek v dobré pozici netrefil odkrytý kout branky a Matyáš Filip vzápětí nezužitkoval Jágrovu přihrávku. Hosté se zaměřovali hlavně na dobrou defenzivu a vyčkávali na brejky. Do jednoho takového se dostal po osmi minutách hry Martin Šťovíček, který zachytil Zacharčukovu mizernou přihrávku a pláchl do úniku. Andrej Košarišťan však jeho blafák zneškodnil. Slibné přečíslení pak na druhé straně zakončoval Ondřej Mikliš, který dostal přihrávku od debutanta Ondřeje Machaly, překonat Pavla Jekela ale nedokázal.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé části. Kladno nevyužilo početní výhodu, i když v ní měl dobré možnosti Rostislav Marosz. Po vypršení trestu ujeli pro změnu hosté do přečíslení, Košarišťan si ale podruhé v utkání smlsnul na zakončujícím Šťovíčkovi. Kladeňáci poté museli přečkat i soupeřovu přesilovou hru, krátce po jejím skončení se ale radovali z úvodní branky zápasu! Rostislav Marosz si krásně položil Lukáše Chalupu, krásnou žabičkou našel volného Tomáše Gumana a ten už nezaváhal – 1:0. Jenže kladenské vedení mělo stejně jako v posledním domácím zápase jen krátkého trvání a už po deseti sekundách bylo vyrovnáno. Jakub Stehlík vypálil od modré, Košarišťan vyrazil puk do Suchánkových zad a od nich se kotouč odrazil do sítě – 1:1. Rytíři mohli v závěru třetiny odskočit v přesilovce, z obrovského tlaku ale volný puk nedotlačili za ležícího Jekela.

Do třetího dějství ale vstoupilo Kladno špatně. Dvěma fauly po sobě se dostalo do oslabení ve třech a krátce po jeho vypršení inkasovalo. Lukáš Nedvídek dostal křížem nabito na pravém kruhu a přesnou ranou překonal Košarišťana – 1:2. Rytíři se poté začali tlačit s ještě větší vervou do útoku, Třebíč ale zaměřila svoje síly do defenzivy a byla velmi úspěšná. Kladeňáci se do pásma sice dostávali velmi často, větší možnosti si ale ne a ne vytvořit. Až v posledních minutách zamkli domácí soupeře před Jekelem a při hře bez gólmana se dočkali vyrovnání! Tomáš Plekanec dostal kotouč ze závaru na levý kruh a zamířil přesně do odkrytého koutu brány – 2:2.

Horké chvíle ale mělo Kladno zažívat v následném prodloužení. Tomáš Guman byl totiž vyloučen a Rytíři se bránili ve třech proti čtyřem. Defenzivní experti ale podali neuvěřitelně obětavý výkon a několika bloky pomohli svému brankáři.

Dojít nakonec muselo až na samostatné nájezdy. Až v páté sérii se prosadil po krásném rozhýbání Jekela Tomáš Guman, hned nato ale odpověděl na druhé straně Lukáš Nedvídek. Zatímco hostující kapitán ale napodruhé neuspěl, Guman se se štěstím trefil i podruhé a zajistil svému týmu bonusový bod – 3:2.

Trenéři po zápase

OHLASY TRENÉRŮ

Kladno: Jiří Burger: Dvě třetiny jsme nehráli špatný hokej, projevila se tam ale naše slabost v neproměňování šancí. Měli jsme jich dost. Ve třetí třetině nás trochu přibrzdilo vyloučení a to, jak jsme inkasovali při hře pět na tři. Už jsme neměli takový tlak, ale minutu před koncem se nám podařilo vyrovnat. Za ubránění oslabení v prodloužení jsme si vítězství zasloužili.

Třebíč: David Dolníček: My jsme dnes nepředvedli náš nejlepší výkon. Trochu jsme tahali nohy a herní projev nebyl úplně nejlepší. Přesto jsme bojovností a obětavostí drželi nadějný stav až do konce. Domácí ale při powerplay vyrovnali, myslím, že zaslouženě. V prodloužení nám nevyšla přesilovka a nájezdy pak strhli domácí na svoji stranu.