BAR4,  pondělí 22.4.2024
18:00

Rytíři dotahovali marně a z Karlových Varů odjeli poražení

28. 12. 2021 od Foto: Roman Mareš
Kladno začalo v Karlových Varech stahovat ztrátu až příliš pozdě a zapsalo porážku 4:6. Rytíři neodstartovali vůbec dobře a po první třetině prohrávali o tři góly. Když pak snížil Adam Kubík, soupeř rychle odskočil a to samé se stalo i po zásahu Davida Routy ve třetí třetině. Po brankách Kubíka a Miroslava Indráka to pak bylo ještě drama, Energie se ale trefila do prázdné branky a definitivně rozhodla o svém vítězství.
2021/2022, Tipsport extraliga, 36. kolo,  úterý 28.12.2021, Karlovy Vary, KV Arena
6:4
3:0, 1:1, 2:3

Branky a nahrávky: 8. Hladonik (Vondráček), 14. Hladonik (Vondráček, Plutnar), 15. Hladonik (Rachůnek, Plutnar), 30. Vondráček (Koblasa), 45. Flek (Mikúš, Pulpán), 59. Rachůnek – 28. Kubík (Plekanec, Baránek), 44. Routa (Kristo, Indrák), 48. Kubík (Plekanec, Hlava), 49. Indrák (Kristo). Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Jan Hladonik – Adam Kubík.

diváci1000
Karlovy Vary: Novotný – Rohan, Plutnar, Pulpán, Mikyska, Dlapa, Doudera, Tureček – Koblasa, Černoch, Kohout – Rachůnek, Mikúš, Flek – Vondráček, Hladonik, Beránek – Redlich, Osmík, Jiskra.
Kladno: Bow – Dotchin, Zelingr, Wood, Baránek, Funk, Suchánek – Kubík, Plekanec, Zikmund – Hlava, Račuk, Melka – Beran, Filip, Pytlík – Kristo, Indrák, Routa.

Rytíři povzbuzení posledním vítězstvím odstartovali hodně aktivně. Zajímavou možnost z úhlu měl Hlava, který ležícího Novotného nepřestřelil. Vzápětí Kladeňáci vybojovali i přesilovou hru, ani z ní ale neodskočili. Beran měl v bezprostřední blízkosti velkou šanci, jenže neuspěl. Po individuální chybě pak Kladno paradoxně inkasovalo. Zelingr rozehrál ve vlastním pásmu na hokejku soupeře a Jan Hladonik zamířil přesně mezi Bowovy betony – 1:0. Inkasovaný gól Rytíře opařil, a tak další přesilovka mnoho nebezpečného nepřinesla. Na kladenskou bránu se naopak rozjel opět Jan Hladonik, který se z pravé strany trefil naprosto přesně – 2:0. A domácí útočník pokračoval v krasojízdě dál. V přesilovce byl důrazný před brankou a po necelé čtvrthodině hry zkompletoval hattrick – 3:0.

Až v prostředním dějství si Rytíři dokázali pomoci přesilovou hrou. Plekanec předvedl skvělý přehled o hře, křížem nabil Adamu Kubíkovi a brankář Novotný už se přesouval marně – 3:1. Jenže Karlovarští vzápětí sehráli početní výhodu úplně stejně a Tomáš Vondráček z první také nezaváhal – 4:1. Nervozita na straně hostí pak vedla k šarvátce mezi střídačkami, k ničemu vážnějšímu ale nedošlo.

Třetí část odstartovala přesilovkovým tlakem Energie, kladenská defenziva však obstála. Mezi kruhy pak dostal na druhé straně hodně prostoru David Routa a premiérovým gólem v nejvyšší soutěži snížil – 4:2. Radost hostí ale netrvala ani minutu. Jakub Flek přebruslil hřiště a zamířil přesně do protějšího rohu brány – 5:2. Tentokrát ale obdržený gól Rytíře nesrazil. Už ve 48. minutě vypálil tvrdě Plekanec a Adam Kubík dorážel pohotově – 5:3. Neuběhly navíc ani další dvě minuty a už to bylo jen o gól! Tentokrát pálil přesně Miroslav Indrák – 5:4. Až do konce pak měli Kladeňáci tlak a sahali po vyrovnání. Při hře bez gólmana ale chyboval na modré čáře Baránek a Tomáš Rachůnek definitivně rozhodl o osudu utkání – 6:4.

Karlovy Vary: Tomáš Mariška: Šli jsme do zápasu s jasným cílem udělat všechno pro to, abychom získali tři body. To se nám povedlo, za což jsme nesmírně rádi. Pomohly nám jednoznačně tři branky v první třetině, kdy jsme se trochu uklidnili, ale zbytečně jsme v závěru pustili Kladno do zápasu a udělali jsme si zápas těžký. Jsem rád, že jsme to zvládli, zápas byl pro nás náročný jak po fyzické, tak i psychické stránce. Jsme rádi za tři body.

Kladno: David Čermák: Rozhodla první třetina, která opticky byla vyrovnaná, ale my jsme ji prohráli 3:0. Když jsme dali na 3:1, tak jsme dostali na 4:1, pak 4:2 a hned opět na 5:2. Když jsme se dotáhli na 5:4, tak nějaká šance byla, ale už jsme to prostě nedokázali srovnat a Vary rozhodly do prázdné brány.