5:3
1:4

Plekancův gól nestačil, Rytíři v Olomouci ztratili vedení a prohráli

22. 2. 2022 od Redakce / Foto: Daniel Klement
Kladno nestačilo na Olomouc a na jejím ledě prohrálo 1:4. Rytíři neodstartovali špatně a od 24. minuty vedli zásluhou Tomáše Plekance. Kohouti ale ještě ve druhém dějství ztrátu smazali a třetí část už patřila jen jim. Kladeňáci ještě třikrát inkasovali a na soupeřův nápor nedokázali odpovědět. Padli tak podruhé v řadě.
2021/2022, Tipsport extraliga, 55. kolo,  úterý 22.2.2022, Olomouc, Zimní stadion
Olomouc
4:1
0:0, 1:1, 3:0

Branky a nahrávky: 36. Klimek (Nahodil, Černý), 43. Švrček (Krejčí), 45. Olesz (Kolouch, Řezníček), 59. Bambula – 24. Plekanec (Beran, Kehar). Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: David Krejčí – Tomáš Plekanec.

diváci2400
Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – Klimek, Krejčí, Nahodil – Kusko, Knotek, Bambula – Olesz, Kolouch, Navrátil – Burian, Lichanec, Kunc.
Kladno: Bow – Dotchin, Arzamascev, Wood, Ticháček, Baránek, Suchánek, Kehar – Hlava, Plekanec, Beran – Pytlík, Zikmund, Melka – Jágr, Kubík, Indrák – Donaghey, Kuťák, Babka.

První část zápasu mnoho vzruchu nepřinesla. Olomouc se dostala do lehkého tlaku díky přesilové hře, prosadit se ale nedokázala. Do zajímavé pozice si sjel Škůrek, jenže minul. Kladno posléze dvakrát hrálo početní výhodu, ale taky nebylo úspěšné. Dobrou možnost měl Zikmund, ale při střele z otočky mu kotouč sjel z čepele. Po vyhraném buly mohl pálit nebezpečně ještě Dotchin, se zakončením však zaváhal a Lukáš už byl vzápětí připraven.

Skóre se tak poprvé měnilo až ve druhém dějství. Tomáš Plekanec se dostal do přečíslení, situaci vzal na sebe a zamířil přesně mezi Lukášovy betony – 0:1. Za chvíli se dostal do obdobné šance ještě Zikmund, jeho zakončení ale v síti neskončilo. Udeřit tak mohli kohouti. Prudká střela se odrazila od zadního mantinelu k protější tyči a Lukáš Klimek pohotově dorážel – 1:1. Olomoučtí měli rázem navrch, ve druhé části už ale další trefu nepřidali.

Třetí třetina pak už patřila prakticky jen domácím. Ti odstartovali extrémně aktivně a už ve 43. minutě šli do vedení. Krejčí vyhrál čistě buly, Jan Švrček na nic nečekal a dělovou ranou Bowa propálil – 2:1. Uběhly navíc přesně dvě minuty a kohouti vedli už o dvě trefy. Individuálně se krásně uvolnil Rostislav Olesz, který bekhendem uklidil puk do bližšího rohu branky – 3:1. Kladno se poté tlačilo aspoň za snížením, přes olomouckou defenzivu se ale nemohlo dostat do žádného většího náporu. Hanáci naopak využili soupeřova risku bez brankáře a Jan Bambula trefil odkrytou klec – 4:1.