5:3
1:4

Rytíři v Liberci ztratili vedení a zapsali třetí porážku v přípravě

2. 9. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno šlo v Liberci jako první do vedení, svůj náskok ale neudrželo a prohrálo 1:3. Skóre zápasu otevřel v osmé minutě Tomáš Pitule, domácí ale ještě v první části dvěma slepenými góly vývoj otočili. Landon Bow v kladenské brance podal další skvělý výkon, ani on ale loňskému finalistovi extraligy nezabránil v navýšení rozdílu. Rytíři tak zapsali třetí porážku v přípravě, kterou zakončí příští týden proti Litvínovu.
 čtvrtek 2.9.2021, HOME CREDIT ARENA
Liberec
3:1
2:1, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 17. Klepiš (Faško-Rudáš), 18. Derner (Ivan), 23. Najman (Šír, Rychlovský) – 8. Pitule. Vyloučení: 2:6 + Dotchin (KLA) 10 min.. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Čáp, Jechoutek – Kajínek, Maštalíř
vyloučení2:6
využití0:0
střely na branku56:21
diváci560
Liberec: Kváča – Melancon, Šmíd, Štibingr, Vitásek, Ivan, Derner – Ordoš, Filippi, Birner – Vlach, Jelínek, Zachar – Faško-Rudáš, Klepiš, Záborský – Šír, Najman, Rychlovský – Klapka.
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Donaghey, Baránek, Suchánek, Funk – Hlava, Plekanec, Ciampini – Kristo, Kubík, Machala – Račuk, Pitule, Melka – Bílek, Beran, Hajný.

Rytíři přestáli úvodní tlak domácích a šli jako první do vedení. V osmé minutě Liberečtí špatně rozehráli, Tomáš Pitule zachytil puk, vyrazil vpřed a přesnou ranou otevřel skóre – 0:1. Kladno poté přestálo soupeřovu přesilovku i díky několika výborným zákrokům Landona Bowa. Až tři minuty před sirénou si dobře vybruslil mezi kruhy Jakub Klepiš, který kanadského gólmana překonal – 1:1. O necelou minutu později pak vypálil od modré Lukáš Derner a otočil vývoj zápasu – 2:1.

A Bílí Tygři vstoupili výborně i do druhého dějství. Už po necelých třech minutách hry přečíslili soupeře a Bow se přesouval marně proti zakončení Adama Najmana z levého kruhu – 3:1. Ve zbytku třetiny pak byli domácí dál aktivnější a měli navrch, další gól už ale nepřidali.

Závěrečnou dvacetiminutovku odstartovalo Kladno přesilovou hrou, při ní ovšem nedokázalo zmírnit svoji ztrátu. To Liberečtí byli při vlastní početní výhodě nebezpečnější a vytvořili obrovský závar před brankovištěm. Bow však skvěle zasáhl i bez hokejky, která mu vypadla z ruky. Kladno v posledních minutách zkusilo přece jen ještě zahrozit, na risk bez gólmana si ale netrouflo a s výsledkem nic neudělalo.