5:3
1:4

Rytíři v Německu otočili průběh utkání. Z Ingolstadtu veze Kladno výhru 4:1!

22. 8. 2021 od Lukáš Jůdl
Rytíři odehráli své jediné mezistátní přátelské utkání, ke kterému vyrazili do Německého Ingolstadtu. V sestavě poprvé chyběl Jaromír Jágr, do brány se naopak vrátil Landon Bow a svůj první zápas za A-tým odehrál junior Adam Sojka. Kladno otočilo skóre a vyhrálo 4:1.
 neděle 22.8.2021, Saturn Arena (Ingolstadt)
Ingolstadt
1:4
1:1, 0:2, 0:1

3. Quaas – 5. Ciampini (Nilsen, Plekanec), 32. Beran (Filip, Suchánek), 39. Plekanec (Ciampini, Bow), 53. Kubík (Beran)

Rozhodčí: Rohatschalek, Polaczek – Romer, Klíma
vyloučení3:5
využití0:0
oslabení0:1
střely na branku39:19
diváci1816
Ingolstadt: Reich (Rämö) – Bodie, Warsofsky, Wagner, Marshall, Quaas, Huttl, Gnyp, Jobke – Bourque, Aubry, Simpson, Hofflin, Pietta, Flaake, DeFazio, Feser, Stachowiak, Henriquez-Morales, Dube, Brune.
Kladno: Bow (Stahl) – Kehar, Dotchin, Donaghey, Baránek, Nilsen, Suchánek – Ciampini, Plekanec, Hlava – Melka, Kubík, Kristo – Sojka, Pitule, Hajný – Bílek, Filip, Beran.

Skóre se měnilo poprvé už ve třetí minutě utkání, kdy kladenská obrana nechala před brankoviště osamoceně najet Emila Quaase a německý útočník překonal Bowa – 1:0. Na vyrovnání se však dlouho nečekalo. Hakon Nilsen nahodil od modré puk na gólmana Kevina Reicha a Daniel Ciampini mírnou tečí poslal kotouč za jeho záda – 1:1.

V úvodu druhé části orazítkoval kladenskou tyčku Jerome Flaake a Ingolstadt začal být hodně aktivní, ale narážel na jistě chytajícího Landona Bowa. V polovině utkání pak udeřila dvojice Filip/Beran. Matyáš Filip zatáhl puk podle mantinelu do hloubi útočného pásma a předložil Matěji Beranovi perfektní pas – 1:2. V předposlední minutě druhé části ještě Reicha prostřelil Tomáš Plekanec, když schoval svou střelu za clonícího obránce domácích a našel si volné místo u vzdálenější tyče – 1:3.

Ve třetí části ještě uzavřel listinu střelců Adam Kubík, který v oslabení zvýšil náskok Kladna, které v Ingolstadtu vyhrálo 4:1.