1:4
SPUSTIT VIDEO

O Kapku lepší hokej přinesl Rytířům tři body!

6. 2. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Rytíři v oranžových dresech na domácím ledě zářili a Frýdek-Místek porazili přesvědčivě 5:1. Kladno si rychle vystřílelo čtyřgólové vedení, když se v první třetině prosadili Rostislav Marosz, Jakub Suchánek, Ondřej Machala a Tomáš Guman. Hosté sice v prostředním dějství snížili, Kladeňáci si ale pojistili vedení zásluhou Tomáše Plekance a zapsali tři body.
2020/2021, Chance liga, 28. kolo,  sobota 6.2.2021, ČEZ stadion Kladno
Frýdek-Místek
5:1
4:0, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Marosz (Kubík, Kehar), 10. Suchánek (Machač, Hajný), 13. Machala (Suchánek), 18. Guman (Marosz, Snuggerud), 44. Plekanec (Hlava, Melka) - 27. Mikulík (Šedivý, Kindl). Vyloučení: 7:7 + Macháček (FRM) 10 min.. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Barek, Květoň - Roischel, Dědek
vyloučení7:7
využití2:1
střely na branku30:15
diváci0
Kladno: Brízgala - Frye, Mikliš, Snuggerud, Zajíc, J. Suchánek, Kehar, Zacharčuk - Hlava, Plekanec, Melka - Kubík, Marosz, Guman - Jágr, Filip, Machala - Hajný, Machač, Jelínek.
Frýdek-Místek: T. Suchánek - Haman, Hrachovský, Husák, Adámek, Repe, Michálek, Homola - Kindl, Mikulík, Šedivý - Macháček, Veselý, Klimša - Martynek, Peterek, Tomi - Flok, Stuchlík, Kaukič.

Adam Brízgala, který tentokrát dostal přednost před Andrejem Košarišťanem, měl hned v úvodu zápasu plné ruce práce. Hosté se dvakrát dostali k zakončení z kruhu, kladenský gólman byl ale připraven a podržel svůj tým. Naopak Kladno se prosadilo hned z první možnosti. Rostislav Marosz zůstal volný mezi kruhy, odrazil se k němu puk a zkušený útočník vypálil přesně – 1:0. Za chvíli mohl navýšit ještě Tomáš Guman, který se dostal do úniku, tváří v tvář Tomáši Suchánkovi ale neuspěl. Kladeňáci však pokračovali v dobré hře i nadále a zakrátko byli odměněni. Jakub Suchánek propálil svého jmenovce od modré čáry – 2:0. Uběhly navíc jen další tři minuty a stejná akce zafungovala podruhé. Suchánek vystřelil od modré, Ondřej Machala si našel vyražený puk a s přehledem ho doklepl do brány – 3:0. Ještě do přestávky pak Rytíři využili přesilovku a do kabiny mohli odcházet spokojení. Tomáš Guman tečoval puk před brankovištěm do tyčky a od zad brankáře Suchánka se kotouč odrazil do brány – 4:0.

Start druhé třetiny okořenil konflikt mezi domácím Jakubem Suchánkem a hostujícím Štěpánem Macháčkem. Frýdeckomístecký mladík ve strkanici shodil rukavice a sundal si i svoji helmu s mřížkou, zkušený kladenský bek ale nejevil zájem o bitku, a tak jeho sok vyfasoval navíc osobní trest. Ještě do poloviny zápasu ale hosté dokázali snížit ztrátu. V přesilové hře předvedli rychlý přechod do útočného pásma, Milan Mikulík dostal kotouč na pravý kruh a prudkou ranou propálil Brízgalu – 4:1. Na druhé straně měl za celé dějství několik dobrých možností Machala, svoji druhou trefu ale nepřidal.

V závěrečné části si ale Rytíři rychle vzali čtyřgólový náskok zpět. Tomáš Plekanec se v přesilovce dostal k dorážce Melkovy střely a nezaváhal – 5:1. Do ještě větší pohody se mohli Kladeňáci dostat i v dalších početních výhodách, žádná z nich už ale neskončila brankou. Naopak hosté hrozili nebezpečně z brejků. Brízgala ovšem pokračoval v kvalitním výkonu a zdramatizování nepřipustil.

Trenéři po zápase

Kladno: Jan Kregl: Samozřejmě nás těší, že jsme v první třetině proměnili gólové šance, které jsme měli. To nás popohnalo. V první třetině jsem drželi poměrně dobrou úroveň, druhá byla trochu rozkouskovaná kvůli spoustě vyloučení a nemohli jsme se tolik dostat do tempa. Ve třetí třetině jsme hru nějakým způsobem kontrolovali. Jsme ale hlavně rádi, že se nám podařilo vstřelit víc branek během jednoho utkání, což je super. Jsme také rádi, že jsme se zapojili do projektu O Kapku lepší hokej, abychom podpořili dobrou věc. Zapojili jsme se už podruhé a jsme rádi, že se takových projektů můžeme účastnit.

Frýdek-Místek: Jiří Raszka: O výsledku utkání rozhodla první třetina, kterou jsme neodehráli vůbec dobře. Chyběl nám pohyb a důraz v obranném pásmu kolem brány a inkasovali jsme čtyři branky. Proti tak kvalitnímu týmu, jako je Kladno, se to těžko otáčí. Ve zbylých dvou třetinách se hra vyrovnala. Kluky jsme nabádali k lepšímu pohybu, k lepšímu bruslení a k jednoduchosti. To se nám vcelku dařilo, využili jsme přesilovku, snížili jsme a měli jsme i další šance. Zápas byl i ve třetí třetině otevřený, vůbec jsme si ale nepomohli přesilovkami, které jsme měli dvě nebo tři. Musím uznat, že soupeř nás k ničemu nepustil. Hrál výborně celoplošně, napadal nás už v našem pásmu a my jsme si s tím nebyli schopní poradit. Měli jsme i krátkou přesilovku čtyři na tři, kdybychom tam dali gól, tak mohl být průběh jiný. I za stavu 4:1 ve třetí třetině jsme měli tři gólové šance, ale na góly se strašně nadřeme. Na jeden gól venku s takovým soupeřem se těžko vyhrává. Zítra nás čeká Slavia a dnešní druhá a třetí třetina pro nás může být odrazovým můstkem. Musíme na to navázat a tak, jak jsme odehráli první střídání a druhou a třetí třetinu, musíme zítra pokračovat. Čeká nás těžký soupeř, ale věříme, že si s ním poradíme.