1:4
A tým - zápasy

45. kolo extraligy: Rytíři prohráli na ledě Třince 4:5

5. 2. 2023 od Redakce / Foto: Lukáš Filipec
Kladno na ledě Třince sahalo po cenném skalpu, úřadujícímu šampionovi ale nakonec podlehlo 4:5. Rytíři odpověděli na první branku soupeře trefou Tomáše Plekance a vzápětí smazali dvougólovou ztrátu, když se trefili Adam Kubík a Miroslav Indrák. Do vedení poslal hosty rekordním 1099. profesionálním gólem Jaromír Jágr, jenže Třinečtí předvedli svoji zkušenost, vývoj otočili a jednobrankový náskok si poté pohlídali.
2022/2023, Tipsport extraliga, 45. kolo,  neděle 5.2.2023, WERK ARENA, Třinec
Třinec
5:4
2:1, 1:2, 2:1

Branky a nahrávky: 9. Daňo (Nestrašil, Marcinko), 20. Daňo (Růžička, Marcinko), 24. Hrňa (Chmielewski), 47. Růžička (Daňo), 52. Marcinko (Daňo) – 11. Plekanec (Jágr, Kubík), 32. Kubík (Plekanec, Procházka), 39. Indrák (Sotnieks, Klepiš), 45. Jágr (Kubík, Plekanec). Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Marko Daňo – Jaromír Jágr.

diváci5268
Třinec: Mazanec – Doudera, Marinčin, Jeřábek, Adámek, Čukste, Roth, Kaňák – Daňo, Marcinko, Růžička – Nestrašil, Voženílek, Hudáček – Chmielewski, Dravecký, Hrňa – Buček, Roman, Hrehorčák.
Kladno: Brízgala – Dotchin, Kehar, Sotnieks, Slováček, Ticháček, Cibulskis, Veber – Jágr, Plekanec, Kubík – Indrák, Klepiš, Procházka – Zikmund, Filip, Beran – Bláha, Pytlík, Babka.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Opatrný začátek zápasu rozčísla až druhá přesilová hra Třince. Při ní předvedli domácí hezkou kombinaci, dostali Adama Brízgalu z pozice a Marko Daňo zakončoval do úplně odkryté klece – 1:0. Odpověď Rytířů však byla dostatečně rázná. První formace Kladna si vytvořila nápor, Jágr se blýskl parádní přihrávkou před brankoviště a Tomáš Plekanec srovnal – 1:1. Ve zbytku třetiny pak už tlačili jen Oceláři a čtyři sekundy před sirénou byli přece jen odměněni. Marko Daňo se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti a poslal puk za Brízgalova záda – 2:1.

Úvod druhé části si hosté zbytečně zkomplikovali dalším vyloučením. Třinec byl navíc v přesilovce opět nebezpečný a Erik Hrňa navýšil jeho vedení – 3:1. Oceláři pak měli dlouho navrch, jenže početní výhodou si pomohlo i Kladno. Adam Kubík dostal na pravém kruhu nabito od Plekance a znovu se ukázalo, že oba Kladeňáci by si tuto souhru mohli nechat patentovat – 3:2. V závěru třetiny si pak Rytíři znovu vytvořili tlak a rozdíl z jedné z akcí definitivně smazali. Sotnieks se opřel do odraženého kotouče, Miroslav Indrák stál dobře před brankovištěm a letící puk tečoval do sítě – 3:3.

A ve třetím dějství se Kladno dokonce dostalo do trháku! Jaromír Jágr obdržel puk a vzápětí ho dostal až za brankovou čáru. Překonal tak historický rekord Waynea Gretzkyho v počtu profesionálních gólů – 3:4. Jenže vedení nevydrželo Rytířům ani dvě minuty. Pak zůstal Martin Procházka trestuhodně volný před brankou a bekhendem srovnal – 4:4. Zakrátko navíc prošel kladenskou obranou i Tomáš Marcinko a bekhendem zvedl kotouč nad Brízgalovo rameno – 5:4. Rytíři se ve zbytku utkání tlačili vpřed, třinecká defenziva ale fungovala dobře a naopak mohli domácí hrozit z brejků. Neprosadil se už však ani jeden z týmů, přestože Kladno v závěru risklo hru bez gólmana.